Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Loteria paragonowa. Wygrasz samochód, nauczysz się zbierać paragony

Jacek Kapica twierdzi, że organizowana przez MF loteria paragonowa to akcja społeczna. Ma nauczyć Polaków brania paragonów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(WP)

Obywatelską kontrolą nazywa Jacek Kapica loterię paragonową, którą chce zorganizować resort finansów. Wiceminister twierdzi jednak, że nie policzono, jakie dodatkowe korzyści finansowe może ona przynieść budżetowi, bo w jego opinii jest to niepoliczalne.

- To jest zmobilizowanie konsumentów w większym stopniu do realizacji funkcji obywatelskiej kontroli - tłumaczy Money.pl Jacek Kapica.

Jak dodaje, mało sensowne jest wysyłanie kontrolerów skarbowych, aby sprawdzali czy ktoś wystawił paragon na kilka złotych. Loteria paragonowa ma być więc - w jego opinii - akcją społeczno-informacyjną, która nauczy Polaków odbierać potwierdzenie uiszczenia podatku.

]( http://www.money.pl/sekcja/vii-europejski-kongres-gospodarczy/ )Przypomina, że loteria odniosła spory sukces na Słowacji czy w Portugalii. Nasze MF nie ma jednak twardych założeń, ile przyniesie ona dodatkowych korzyści.

W loteryjnej zabawie będzie mógł wziąć udział każdy, kto zarejestruje na stronie internetowej paragon fiskalny wystawiony na kwotę co najmniej 10 zł. Grających ministerstwo kusi autami i sprzętem elektronicznym. Ze wstępnych założeń wynika, że samochód rodzinny losowany będzie raz w miesiącu, a pula nagród ma wynieść 100 tysięcy złotych. Wygrywać będą mogli również przedsiębiorcy, którzy wydali zwycięskie paragony.

Loteria paragonowa Ministerstwa Finansów ruszy jesienią tego roku i potrwa 12 miesięcy. Resort zamierza wydać na nią ponad 9 milionów złotych.

Tagi: eec 2015, jacek kapica, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, podatki, najważniejsze
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz