Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Sejm bierze się za podatki

0
Podziel się:

Sejm będzie dziś po południu głosować nad zmianami w przyszłorocznych podatkach. Rząd przekonuje, że przygotowane przez niego propozycje są korzystne dla podatników. Opozycja twierdzi zaś, że te zmiany oznaczają faktyczne zwiększenie obciążeń podatkowych.

*Sejm będzie dziś po południu głosować nad zmianami w przyszłorocznych podatkach. Rząd przekonuje, że przygotowane przez niego propozycje są korzystne dla podatników. Opozycja twierdzi zaś, że te zmiany oznaczają faktyczne zwiększenie obciążeń podatkowych. *

Szefowa komisji finansów publicznych Aleksandra Natalli-Świat z PiS mówi, że podatnicy zyskają na tym, co proponuje rząd.

Zbigniew Chlebowski z PO twierdzi natomiast, że mimo podwyższenia progów Chlebowski: Podatki rosną, a nie maleją podatkowych i kwoty wolnej, obciążenia podatkowe nie będą mniejsze.

SLD złożył poprawkę o zwolnieniu z podatku osób najuboższych. Chce także by osoby żyjące otrzymujące płacę minimalną, płaciły 12 procent podatku , a ci, którzy zarabiają średnią krajową - 16 procent zamiast 19. Te i inne poprawki zgłosiła w imieniu klubu Anita Błochowiak.

Zmiany w przyszłorocznych podatkach muszą zostać uchwalone i ogłoszone w Dzienniku Ustaw do 30 listopada.

ZOBACZ TAKŻE:

podatki
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)