Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Zmiany w sposobie rozliczania z fiskusem

0
Podziel się:

Nowe formy zapłaty mają ułatwić życie przede wszystkim tym podatnikom, którzy nie prowadzą własnych firm.

Zmiany w sposobie rozliczania z fiskusem
(Paha_l/Dreamstime)
bEIMPdpN

Od poniedziałku w obsługujących opłatę rachunków kasach w sklepach, hipermarketach i okienka kasowe będzie można też rozliczyć się z fiskusem.

To duże ułatwienie dla tych podatników, którzy co roku w czasie akcji rozliczania PIT musieli biegać na pocztę, by nadać pieniądze do urzędu skarbowego - pisze _ Dziennik Gazeta Prawna _. Teraz można będzie to zrobić przy okazji zakupów w hipermarkecie lub w okienku kasowym.

Nowe formy zapłaty mają ułatwić życie przede wszystkim tym podatnikom, którzy nie prowadzą własnych firm. Oznacza to, że w tej formie podatek będą mogły płacić także osoby rozliczające się z wynajmowania mieszkań.

bEIMPdpP

Ale z możliwości płacenia przy okazji zakupów lub w osiedlowych biurach płatniczych mogą korzystać także mikroprzedsiębiorcy. Pozostałe firmy nadal muszą rozliczać się za pośrednictwem rachunków bankowych.

Rozliczanie z fiskusem w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/96/t115552.jpg ) ] (http://msp.money.pl/wiadomosci/podatki/artykul/rozliczenie;pit;kto;trafi;pod;lupe;fiskusa,124,0,826492.html) Rozliczenie PIT: Kto trafi pod lupę fiskusa? Dokumenty uprawniające nas do skorzystania z ulg i kopię PIT za ubiegły rok należy przechować aż do końca 2016 roku.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/48/t86832.jpg ) ] (http://www.money.pl/podatki/wiadomosci/artykul/pit;2010;blisko;milion;e-deklaracji,249,0,822009.html) PIT 2010: Blisko milion e-deklaracji W urzędach skarbowych nie ma tłoku. Jeśli tworzą się kolejki, są krótkie.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/149/t90773.jpg ) ] (http://msp.money.pl/wiadomosci/podatki/artykul/pit;najprosciej;rozliczysz;przez;internet,254,0,807934.html) PIT najprościej rozliczysz przez internet Na złożenie zeznania podatkowego za ubiegły rok został jeszcze niecały miesiąc. Najprościej zrobić to drogą elektroniczną.
bEIMPdqq
KOMENTARZE
(0)