Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Wólka Kosowska. Tak handlarze unikają skarbówki

136
Podziel się

Na nic liczne naloty urzędników skarbowych. Handlowcy w Wólce Kosowskiej nadal nie dają się fiskusowi, a wszystko dzięki usługom kurierskim. Skarbówka znalazła jednak sposób na pomysłowych kupców.

Wólka Kosowska to jedno z największych centrów, gdzie handlują przede wszystkim Chińczycy i Wietnamczycy
Wólka Kosowska to jedno z największych centrów, gdzie handlują przede wszystkim Chińczycy i Wietnamczycy (East News)
bDBaDgGJ

Mechanizm działania handlarzy z Wólki Kosowskiej opisuje środowy "Puls Biznesu".

Czytamy w nim, jak kupcy potrafią sprytnie ominąć kontrole skarbówki. Przypomnijmy, że Wólka Kosowska to jedno z największych targowisk w kraju, gdzie handlują przede wszystkim obywatele Wietnamu czy Chin. Nierzadko w asortymencie mają podrobioną odzież czy inny pół-legalny towar.

Skarbówka od lat próbuje się do nich "dobrać", ale nie przynosi to oczekiwanego skutku. Na nic zdają się naloty kilkuset urzędników. Zazwyczaj kończy się na kilku mandatach i ewentualnie konfiskacie pojedynczych towarów.

bDBaDgGL
Zobacz także: Obejrzyj: Nielegalny bazar w Wólce Kosowskiej wciąż działa

Jak to możliwe? Chińczycy i Wietnamczycy znaleźli sposób na to, jak uniknąć kontroli skarbówki.

Na terenie targowiska działają bowiem punkty przyjmowania przesyłek. Właściciel stoiska nadaje tam paczkę, która trafia do odbiorcy w dowolnej części kraju. Problem w tym, że na przesyłce nie ma danych nadawcy, jest tylko adres odbiorcy.

bDBaDgGR

Paczka opłacana za pobraniem trafia do odbiorcy, a pieniądze z powrotem do pośrednika. Po kilku dniach właściciel stoiska przychodzi z paragonem, odbiera gotówkę, a śladu po pieniądzach nie ma.

Punkt usługowy broni się, że jest tylko pośrednikiem, więc zarabia tylko na prowizjach. I rozlicza się tylko z tych niewielkich kwot. A dane nadawcy pozostają nieznane, więc skarbówka nie ma jak przeprowadzić kontroli.

Wiosną jednak znalazł się sposób. Urzędnicy skarbowi wpadli na pomysł, by nakazać pośrednikowi ujawnienie kontrahenta. Bo jeśli tego nie zrobi, to on będzie musiał zapłacić podatek.

Skarbówka nie zdradza jednak, jakie są efekty tych zmian. Tłumaczy to tajemnicą skarbową.

bDBaDgGS

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

bDBaDgHm
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(136)
Robert
6 miesięcy temu
Tyle lat kręcą tu lody a państwo z dykty i kartonu nie potrafi tego zamknąć. To samo amerykańskie koncerny wywalczyły sobie obejścia prawa . Jesteśmy republika bananową do dojenia.
Adam
6 miesięcy temu
A wystarczy obniżyć podatek i uprościć wszystko ... i nie potrzeba będzie tysiące urzędników systemów itd. i miliony zaoszczędzone z budżetu państwa + większe wpływy z firm ...
Dziwna
6 miesięcy temu
skarbówka ściga handlarzy a skąd towar znalazł się na Polskim terytorium?
bDBaDgHn
obywatel
6 miesięcy temu
Ale wobec zwykłego obywatela są niezwykle skuteczni.
Zeus
6 miesięcy temu
Skarbówka odbije sobie na uczciwych przedsiębiorcach.
...
Następna strona