Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

Zwrot podatku. Wcześniejsze rozliczenie go nie przyśpieszy

24
Podziel się:

Skarbówka zacznie rozliczenia dopiero po 15 lutego. Złożenie deklaracji podatkowej na początku stycznia nic nie da. Wcześniejszego zwrotu nadpłat nie będzie.

Skarbówka zacznie rozliczenia podatków dopiero po 15 lutego.
Skarbówka zacznie rozliczenia podatków dopiero po 15 lutego. (Fotolia, Pio Si)
bEUXdMvF

Zmieniają się zasady rocznych rozliczeń PIT - przypomina "Rzeczpospolita". Resort Finansów poinformował, że wszelkie zeznania można składać po 15 lutego i dopiero od tej daty zaczyna obowiązywać termin za zwrot nadpłaconego podatku.

W ubiegłym roku system e-PIT nie obowiązywał przedsiębiorców - zauważa dziennik. Musieli oni czekać na rozliczenie przez urzędników, ale sami wypełnić i złożyć deklarację wcześniej uzyskując szybszy zwrot. W tym roku to już nie zadziała.

bEUXdMvH
Zobacz także: PIT, CIT i VAT na jednym rachunku

Mimo że rząd deklarował wciągnięcie przedsiębiorców pod system e-deklaracji, ci jeszcze będą musieli poczekać na to rozwiązanie. Nie zmienia to faktu, że na wcześniejszy zwrot nie mają co liczyć.

bEUXdMvN

"Wszystkie zeznania PIT za 2019 rok składasz od 15 lutego 2020 r. Deklaracje przesłane przed tym terminem będą uznane za złożone od 15 lutego. Oznacza to, że nawet jeśli złożysz swój PIT wcześniej, to termin zwrotu nadpłaty będzie liczony od 15 lutego. Urząd ma 45 dni na jej zwrot, licząc od dnia złożenia zeznania podatkowego, ale nie wcześniej niż od 15 lutego 2020 r." - informuje resort na stronach Ministerstwa Finansów.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEUXdMwi
pit
podatki
KOMENTARZE
(24)
Janek
2 lata temu
Jestem po prostu zaskoczony! Gdzie som góry piniendzy? Czy my może znowuż w ruinie, a armia w rozsypce? Ma mi tu natychmiast wrócić nasza Beatka i pan Antoni!
Kondziu
2 lata temu
Czyli brak pieniędzy bo trzeba na kampanię AD😆
BBB
2 lata temu
Dlatego pracuje w polin na czarno, nie odprowadzam składek, dostaje na rękę tyle ile się należy, a co do emerytury, to jestem zbyt młody, by sobie zawracać tym głowę!
bEUXdMwj
Krzys
2 lata temu
Polacy- najglu szy narod europy!!!!!!!!
Pol
2 lata temu
Przedsiebiorcow to za leb wszystko sibie odliczaja a ludziom placa glodowe pensje
...
Następna strona