Notowania

Petru składa wniosek do prokuratury ws. afery KNF. Chce upublicznienia zeznań

Ryszard Petru (Teraz) przekonuje, że bez jawności zeznań Marka Ch., aferę będzie łatwiej zamieść pod dywan. W jego ocenie jest to niezwykle ważne dla bezpieczeństwa naszych pieniędzy w polskich bankach.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Beata Zawrzel/REPORTER)
Polityk Teraz wzywa prokuraturę do transparentności przy przesłuchaniach Marka Ch.

W środę Petru na Twitterze poinformował o swoich działaniach ws. afery KNF.

”Złożyłem dziś wniosek do Prokuratora Generalnego o zniesienie klauzuli tajności zeznań byłego przewodniczącego KNF, Pana Marka Ch. Nie pozwolimy zamieść afery KNF pod dywan! To dotyczy bezpieczeństwa sektora bankowego i finansów Polaków” - czytamy na profilu polityka.

Przypomnijmy, były szef Komisji Nadzoru Finansowego usłyszał już zarzuty korupcyjne. Ale to nie koniec jego kłopotów. Jak już pisaliśmy w środę w money.pl, po przesłuchaniu Marka Ch. prokuratura zdecydowała się wystąpić do sądu o areszt dla byłego urzędnika.

"Taśm w sprawie KNF może być więcej. Tak bym zakładał"

Prokuratura chce dla Marka Ch. dwóch miesięcy aresztu. Ten nie zgadza się z zarzutami stawianymi mu przez prokuraturę. We wtorek śledczy przerwali przesłuchanie byłego prezesa KNF dopiero po 22. i kontynuowała je w środę. Same wtorkowe zeznania, których ujawnienia żąda Petru zajmują 35 stron. W środę dołączą do nich kolejne.

Działanie śledczych ma związek z tzw. aferą KNF. W połowie listopada „Gazeta Wyborcza” opublikowała nagrania zrobione przez biznesmena Leszka Czarneckiego. Według biznesmena, Ch. proponował mu spokój dla jego banków w zamian za 40 mln zł łapówki.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez * *dziejesie.wp.pl

Tagi: afera knf, Ryszard Petru, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
28-11-2018

ŁajdactwoTo jedyny polityk, który wie że pieniądze nie rosną na drzewach. Życzę Panu siły i wytrwałości w przywracaniu normalności po rządach patologii.

28-11-2018

LOLOPANIE PERO MOŻE POKAŻ NAM FILM JAK BYŁEŚ NA MADERZE Z PANIĄ JOANNĄ, TO BĘDZIE CIEKAWE, MOŻE MY SIĘ CZEGOŚ NAUCZYMY

28-11-2018

jolkaNajbardziej oczekuję na wyjaśnienie, dla kogo miały być te pieniądze. Bo przecież nie dla podstawionego prawnika z Częstochowy. Teraz nie bierze się … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (11)