Notowania

Minister Ardanowski nie chce komisji ds. KNF. "To zabijanie muchy cepem"

- Tego typu komisja jest potrzebna, gdy prokuratura nie radzi sobie z prowadzeniem sprawy. W tym przypadku tak nie jest - mówi o pomyśle powołania komisji śledczej ds. KNF Jan Krzysztof Ardanowski. - To zabijanie muchy cepem - dodał.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Zbyszek Kaczmarek/REPORTER/EAST NEWS)
To jest ze strony opozycji walenie cepem - mówi minister Ardanowski

W Radiu Wnet pytano ministra rolnictwa, czy uda się przeforsować pomysł powołania takiej komisji - Nie, nie uda się oczywiście przeforsować. Mamy większość w Sejmie. Komisja jest wtedy, kiedy prokuratura jest bezradna. Tak jak w przypadku Amber Gold - prokuratorzy właściwie pokazali, że oni nie mają wpływu na to, co się dzieje - dopowiedział Ardanowski.

- Jeżeli by się okazało, że prokuratorzy sobie nie radzą, nie mają dostępu do informacji, jest zmowa milczenia, parasol ochronny, to wtedy komisja jest jak najbardziej zasadna, natomiast tu ze strony Prawa i Sprawiedliwości nie ma żadnego parasola ochronnego. Jest to chęć wypalenia gorącym żelazem i wyjaśnienia do końca, co się tutaj wydarzyło - dodawał również szef resortu rolnictwa.

Komisja śledcza jest kwestią czasu, mówi Arłukowicz. Zobacz wideo:

Minister mówił, że kierownictwo PiS działa w tej sprawie szybko i sprawnie. - Jeżeli jest podejrzenie, jest ktoś, kto ma jakieś problemy i nie do końca umie się z nich wytłumaczyć, to jest natychmiast dymisjonowany, jest odsuwany - dodał.

- To jest ze strony opozycji walenie cepem, zabijanie muchy cepem, tak to trochę wygląda, ale to trudno, w polityce tak jest, że jeżeli dajesz powód, to jesteś atakowany ze wszystkich stron - mówił też w Radiu Wnet.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez * *dziejesie.wp.pl

Tagi: afera knf, jan krzysztof ardanowski, komisja śledcza, knf, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
21-11-2018

m-53Komisja w tej sytuacji i tak działać by nie mogła. Materiały są w prokuraturze, prokuratorzy, świadkowie objęci tajemnicą śledztwa.

21-11-2018

toloW sprawie Amber Gold komisja też niewiele zdziałała. Jakoś nie widzę wskazanych winnych, znalezienia pieniędzy czy złota. Tylko dywagacje czy Tusk … Czytaj całość

21-11-2018

golakomisja jest potrzebna bo wasza prokuratura to zero

Rozwiń komentarze (4)