Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie

Nie płacz, kiedy odjadę. Solaris zmienia właściciela i ma być polskim odpowiednikiem Tesli

Polski Fundusz Rozwoju dogadał się z hiszpańską firmą Construcciones y Auxiliar de Ferrocarriles (CAF). PFR będzie właścicielem 35 proc. udziałów w firmie Solaris. Reszta zostanie w rękach Hiszpanów. Paweł Borys w rozmowie z money.pl tłumaczy decyzję o zakupie. I mówi, że Solaris ma wszystko, by zostać polskim odpowiednikiem Tesli.

- Mamy szansę w tym obszarze, by to była polska marka, która jest znana na całym świecie. Rynek się konsoliduje i taki scenariusz, w którym Solaris to wspólne przedsięwzięcie polsko-hiszpańskie to dobre rozwiązanie. W kwestii autobusów elektrycznych Solaris będzie centrum technologicznym, CAF daje dostęp do rynków i umożliwi Solarisowi dynamiczny rozwój – mówi w rozmowie z money.pl Paweł Borys, prezes Polskiego Funduszu Rozwoju.

Solaris będzie polskim odpowiednikiem Tesli? - To możliwe. Trzeba docenić to, co zrobili właściciele Solarisa. Ma szansę konkurować z największymi koncernami jak równy z równym i właśnie w warstwie nowoczesnych technologii - deklaruje Paweł Borys.

Z prezesem PFR rozmawialiśmy podczas Forum Ekonomicznego w Krynicy Zdrój. Money.pl jest patronem medialnym wydarzenia. Wszystikie informacje, relacje i wywiady z Forum można znaleźć tutaj.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

solaris, pfr, paweł borys
Money.pl
Czytaj także
Polecane galerie
Scrutinizer
2018-09-10 19:49
No, to nareszcie Misiewicz znajdzie spokojną przystań.
kuba
2018-09-10 18:45
no to już po Solarisie.
Law#
2018-09-10 14:15
Życzę firmię dalszego rozwoju, tytułu polskiej Tesli itd, ale trzeba pamiętać, że za sukcesem Solarsia stoi szereg innych polskich firm, bo na przykład baterie do nich wykonuje firma Impact, współpracują inni podwykonawcy itd.
Pokaż wszystkie komentarze (4)