Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Mateusz Ratajczak
Mateusz Ratajczak
|

Jedna technologia by wystarczyła. Nie byłoby wielkich afer

6
Podziel się:

- Gdyby blockchain istniał sto lat temu, nie byłoby afery reprywatyzacyjnej, bo zapisy w księgach wieczystych byłyby niezaprzeczalne i jednoznaczne. Nie byłoby afery Art-B, bo rozliczenia międzybankowe uniemożliwiałyby taki proceder. Nie byłoby afery GetBacku, bo spółki akcyjne miałyby obowiązek przeprowadzania emisji obligacji na transparentnych zasadach - mówi money.pl Julia Krysztofiak-Szopa, prezes Startup Poland.

Jedna technologia by wystarczyła. Nie byłoby wielkich afer
(money.pl)

- Gdyby blockchain istniał sto lat temu, nie byłoby afery reprywatyzacyjnej, bo zapisy w księgach wieczystych byłyby niezaprzeczalne i jednoznaczne - mówi money.pl Julia Krysztofiak-Szopa, prezes Startup Poland.

Blockchain to znacznie więcej niż tylko kryptowaluty - przekonuje Julia Krysztofiak-Szopa. To po prostu tzw. rozproszony rejestr. To oznacza, że coś raz w nim zapisane pozostaje na wieczność, a tego zapisu nie da się usunąć ani go sfałszować. Wszystko dzięki temu, że technologia zapisuje te same informacje u wszystkich uczestników systemu. Dodatkowo każda zmiana zatwierdzana jest według określonych reguł, które muszą zgadzać się z kodem innych rejestrów. Nie można więc podrobić informacji, włamując się tylko do jednego z elementów systemu. Dzięki temu można je błyskawicznie odtworzyć.

- Związane z Polską startupy już realizują przełomowe wizje związane z nowymi technologiami. Ich założycielami są Polacy, którzy budują i rozwijają firmy niejednokrotnie poza granicami. W Niemczech, Dubaju lub na Malcie. Polsce ucieka wyjątkowa szansa - mówi prezes Startup Poland.

- Blockchain nie jest łatwą technologią, a ponieważ wciąż dynamicznie się rozwija, trudno nauczyć się go w kilka dni. Apelujemy do polskich urzędników i administracji, by lepiej spróbować tę technologię. Inne kraje już teraz podbierają nam pomysły i rozwiązania - zaznacza Julia Krysztofiak Szopa. Więcej w materiale wideo.

Z prezes Startup Poland rozmawialiśmy podczas Impact Fintech'18 w Łodzi. Money.pl jest partnerem medialnym wydarzenia.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez * dziejesie.wp.pl*

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(6)
Kargul
4 lata temu
no chyba, żeby prund wyłączyli :-P
Janek
4 lata temu
Ech ale przecież kogoś zaliczy wpadkę związaną ze Skokami , Getbackami , KNF-ami i innymi formami wyciągania naszych pieniędzy do szwajcarskich banków
:P
4 lata temu
Ciekawe co by zrobił Stalin oraz jak ZSRR wykorzystało by technologię Blockchain i do jakich celów.
HoibowaWieść
4 lata temu
Gdyby Blokchain istniał 100 lat temu, mielibyśmy obecnie totalny zamordyzm i system totalitarny od lat, a tak mamy tylko umiarkowany zamordyzm i zakusy do powszechnej cenzury. Nie oszukujmy się, jak blokchain zostanie zastosowany na dużą skalę to można będzie zapomnieć o jakiejkolwiek wolności nie tylko gospodarczej.
oni tylko pod...
4 lata temu
Do PiSowców mówić o nowych technologiach to jak ze świnią rozmawiać o gwiazdach...