Notowania

blockchain
30-11-2018 (19:02)

Jedna technologia by wystarczyła. Nie byłoby wielkich afer

- Gdyby blockchain istniał sto lat temu, nie byłoby afery reprywatyzacyjnej, bo zapisy w księgach wieczystych byłyby niezaprzeczalne i jednoznaczne. Nie byłoby afery Art-B, bo rozliczenia międzybankowe uniemożliwiałyby taki proceder. Nie byłoby afery GetBacku, bo spółki akcyjne miałyby obowiązek przeprowadzania emisji obligacji na transparentnych zasadach - mówi money.pl Julia Krysztofiak-Szopa, prezes Startup Poland.

Podziel się
Dodaj komentarz
(money.pl)

- Gdyby blockchain istniał sto lat temu, nie byłoby afery reprywatyzacyjnej, bo zapisy w księgach wieczystych byłyby niezaprzeczalne i jednoznaczne - mówi money.pl Julia Krysztofiak-Szopa, prezes Startup Poland.

Blockchain to znacznie więcej niż tylko kryptowaluty - przekonuje Julia Krysztofiak-Szopa. To po prostu tzw. rozproszony rejestr. To oznacza, że coś raz w nim zapisane pozostaje na wieczność, a tego zapisu nie da się usunąć ani go sfałszować. Wszystko dzięki temu, że technologia zapisuje te same informacje u wszystkich uczestników systemu. Dodatkowo każda zmiana zatwierdzana jest według określonych reguł, które muszą zgadzać się z kodem innych rejestrów. Nie można więc podrobić informacji, włamując się tylko do jednego z elementów systemu. Dzięki temu można je błyskawicznie odtworzyć.

- Związane z Polską startupy już realizują przełomowe wizje związane z nowymi technologiami. Ich założycielami są Polacy, którzy budują i rozwijają firmy niejednokrotnie poza granicami. W Niemczech, Dubaju lub na Malcie. Polsce ucieka wyjątkowa szansa - mówi prezes Startup Poland.

- Blockchain nie jest łatwą technologią, a ponieważ wciąż dynamicznie się rozwija, trudno nauczyć się go w kilka dni. Apelujemy do polskich urzędników i administracji, by lepiej spróbować tę technologię. Inne kraje już teraz podbierają nam pomysły i rozwiązania - zaznacza Julia Krysztofiak Szopa. Więcej w materiale wideo.

Z prezes Startup Poland rozmawialiśmy podczas Impact Fintech'18 w Łodzi. Money.pl jest partnerem medialnym wydarzenia.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez * dziejesie.wp.pl*

Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
01-12-2018

oni tylko pod siebie garną tuDo PiSowców mówić o nowych technologiach to jak ze świnią rozmawiać o gwiazdach...

01-12-2018

HansJAKBY BABKA MIAŁA WĄSY TO BY BYŁA DZIADKIEM ! Typowe w Polsce gdybanie ! Wszystko wiedzą ale po fakcie . Doradzają wszystkim dokoła a sami … Czytaj całość

02-12-2018

HoibowaWieśćGdyby Blokchain istniał 100 lat temu, mielibyśmy obecnie totalny zamordyzm i system totalitarny od lat, a tak mamy tylko umiarkowany zamordyzm i … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (6)