Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Mateusz Ratajczak
Mateusz Ratajczak
|

Robot zamiast człowieka w banku? "W Polsce mamy specjalistów od sztucznej inteligencji"

1
Podziel się:

- Roboty i automaty nigdy nie zastąpią człowieka w świecie finansów - mówi w rozmowie z money.pl Stanisław Markowski, dyrektor sprzedaży Dorsum. Zdaniem eksperta pojawią się za to "doradcy hybrydowi".

Stanisław Markowski z Dorsum (po lewej) jest przekonany, że w Polsce może rozwijać się sztuczna inteligencja
Stanisław Markowski z Dorsum (po lewej) jest przekonany, że w Polsce może rozwijać się sztuczna inteligencja (Krzysztof Olszewski, money.pl)

- W segmentach bankowości prywatnej i osobistej doradcy będą zawsze. Tutaj wymagany jest kontakt, wytłumaczenie pewnych spraw, poświęcenie czasu. Nie można ludzi zastąpić, ale można im pomóc dając odpowiednie narzędzia. Z pomocą przyjdzie sztuczna inteligencja - mówi w rozmowie z money.pl Stanisław Markowski, dyrektor sprzedaży Dorsum.

Zdaniem Markowskiego Polska ma szansę stać się miejscem rozwoju sztucznej inteligencji w finansach. Ekspert jest przekonany, że mamy zarówno odpowiednie kadry, jak i zasoby finansowe, by tak się stało. Jednocześnie przewiduje, że w kontekście komunikacji na linii bank - klient wiele się jeszcze zmieni.

Więcej zobaczysz w materiale wideo. Z Stanisławem Markowskim rozmawialiśmy podczas Impact Fintech'18 w Łodzi. Money.pl jest partnerem medialnym wydarzenia.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(1)
Sztuczny inte...
4 lata temu
Doradca hybrydowy.Czy to taki z motorkiem w d....?