Notowania

Robot zamiast człowieka w banku? "W Polsce mamy specjalistów od sztucznej inteligencji"

- Roboty i automaty nigdy nie zastąpią człowieka w świecie finansów - mówi w rozmowie z money.pl Stanisław Markowski, dyrektor sprzedaży Dorsum. Zdaniem eksperta pojawią się za to "doradcy hybrydowi".

Podziel się
Dodaj komentarz
(Krzysztof Olszewski, money.pl)
Stanisław Markowski z Dorsum (po lewej) jest przekonany, że w Polsce może rozwijać się sztuczna inteligencja

- W segmentach bankowości prywatnej i osobistej doradcy będą zawsze. Tutaj wymagany jest kontakt, wytłumaczenie pewnych spraw, poświęcenie czasu. Nie można ludzi zastąpić, ale można im pomóc dając odpowiednie narzędzia. Z pomocą przyjdzie sztuczna inteligencja - mówi w rozmowie z money.pl Stanisław Markowski, dyrektor sprzedaży Dorsum.

Zdaniem Markowskiego Polska ma szansę stać się miejscem rozwoju sztucznej inteligencji w finansach. Ekspert jest przekonany, że mamy zarówno odpowiednie kadry, jak i zasoby finansowe, by tak się stało. Jednocześnie przewiduje, że w kontekście komunikacji na linii bank - klient wiele się jeszcze zmieni.

Więcej zobaczysz w materiale wideo. Z Stanisławem Markowskim rozmawialiśmy podczas Impact Fintech'18 w Łodzi. Money.pl jest partnerem medialnym wydarzenia.

Tagi: impact fintech'18, sztuczna inteligencja, impact fintech, roboty, robotyka, automatyzacja, wiadomości, wideo, gospodarka, gospodarka polska, impact fintech 2018
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
01-12-2018

Sztuczny inteligentDoradca hybrydowy.Czy to taki z motorkiem w d....?

Rozwiń komentarze (1)