Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie

Orlen stawia ładowarki do aut elektrycznych, ale na nich nie zarobi. "To rozpoznanie bojem"

 

 

- To jest pilotażowy projekt - mówi o pierwszych 150 ładowarkach do aut elektrycznych, które pojawią się na stacjach paliw, dr Adam Czyżewski, główny ekonomista PKN Orlen.

- To jest pilotażowy projekt, nie inwestycja, na której będziemy zarabiać. One pomogą nam przetestować rozwiązania, bo trzeba to robić w działaniu, nie na deskach kreślarskich - podkreśla Czyżewski i dodaje, że jednym z wyzwań jest zasilanie nowych ładowarek.

- Jedna silna ładowarka, a takie również będziemy stawiać, zużywają tyle prądu, co kilka domów mieszkalnych. Trzeba budować nowe transformatory i poradzić sobie z tym technologicznie. To takie "rozpoznanie bojem", ale 150 ładowarek, które się pojawi, pozwoli kierowcom aut elektrycznych przejechać Polskę wzdłuż i wszerz - dodaje główny ekonomista PKN Orlen.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Czytaj także
Polecane galerie
Chups
2018-09-17 07:23
Jak zwykle bogaty ma łatwiej dopłaty do elektryka z naszej kasy gdzie przeciętny Kowalski nie może sobie na niego pozwolić i jeszcze teraz będzie za darmo tankować.
Witamy w Polsce gdzie uciwy obywatel 30 lat mieszkanie będzie spłacać :D
Staś T.
2018-09-17 07:12
Te kilka tysięcy aut które już są i kolejne kilka tysięcy które rząd nakaże spółkom publicznym kupić nie zmieni niczego. Co z tego że pociotki pisowców dostaną służbowe auta jak normalnych ludzi nie stać na zabawki za 150 tyś.
Rzyd przez rz
2018-09-17 06:59
Poradzić sobie technologicznie.... I speak liquid after English. Technicznie. Technologia to metoda wytwarzania dóbr..
Pokaż wszystkie komentarze (30)