Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Jarosław Gowin w money.pl: Nie będzie świętych krów. Wicepremier mówi m.in. o prezesie NBP

- Nie będzie świętych krów, niezależnie od tego, jak wysokie pełnią stanowiska. Każdy, kto jest związany ze sprawą Komisji Nadzoru Finansowego, będzie musiał odpowiedzieć na kluczowe pytania - mówi w rozmowie z money.pl wicepremier oraz minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin.

Podziel się
Dodaj komentarz
(money.pl)

- Nie będzie świętych krów. Niezależnie od tego, jak wysokie pełnią stanowiska. Każdy, kto jest związany ze sprawą Komisji Nadzoru Finansowego, będzie musiał odpowiedzieć na kluczowe pytania - mówi w rozmowie z money.pl wicepremier oraz minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin.

W ten sposób wicepremier odpowiada, czy ze spotkania powinien się wytłumaczyć również prof. Adam Glapiński, prezes Narodowego Banku Polskiego. Leszek Czarnecki zapewnia, że spotkał się z szefem NBP chwilę po nagranej rozmowie w Komisji Nadzoru Finansowego.

- Na razie nie ma podstaw, żeby formułować pod adresem prof. Glapińskiego jakiekolwiek zarzuty. Jeżeli potwierdza się pogłoski, że są kolejne taśmy i nagrania stawiają w złym, podejrzanym świetle kogokolwiek z administracji rządowej, to ci ludzie będą się tłumaczyć przed odpowiednimi organami i opinią publiczną - mówi Jarosław Gowin w rozmowie z money.pl. Wicepremier dwukrotnie podkreślił, że w kwestii afery w Komisji Nadzoru finansowego "nie będzie świętych krów".

- Nie mam w gabinecie żadnych szumideł - zapewnia w rozmowie. - Tego rodzaju urządzenia powinny być na zewnątrz budynków. Wewnątrz wszystko powinno być transparentne - dodaje.

W rozmowie z money.pl mówi również o tym, dlaczego powołanie Marka Chrzanowskiego na przewodniczącego Komisji Nadzoru Finansowego było błędem. Nie ma wątpliwości, że do spotkania Chrzanowski – Czarnecki nie powinno było dojść.

- Nigdy nie powinno dojść do takiej rozmowy. Prywatna rozmowa nadzorcy i nadzorowanego jest nieakceptowalna - stwierdza wicepremier.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez * *dziejesie.wp.pl

Tagi: afera knf, gowin, knf, nbp, adam glapiński, wiadomości, kongres 590, banki
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
16-11-2018

kto wymyslil ta operacjeRozliczanie malo mnie obchodzi. Chce sie dowiedziec jakie okolicznosci towarzyszyly samej idei zrzucania bankow ze skal, by je odkupic. Get Back mogl … Czytaj całość

16-11-2018

babciaGowin ty nalezysz rowniez do tych PISbolszewickich swietych krow.Za kogo ty sie uwazasz!

16-11-2018

qwertygowin, rozlicz siebie, zdrajco !

Rozwiń komentarze (356)