Notowania

Nadwyżka w budżecie wynosi ok. 6 mld zł. Resort finansów podał szacunki

W budżecie państwa na koniec października br. odnotowano nadwyżkę w wysokości ok. 6 mld zł, poinformowała minister finansów Teresa Czerwińska.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Radek Pietruszka)
Teresa Czerwińska, szefowa resortu finansów

O nadwyżce informował też premier Mateusz Morawiecki.

- Mam ostatnie dane z wykonania budżetu. One są jeszcze liczone, dokładnie dane będą pokazane w ciągu najbliższych kilku dni. Na koniec października jest też paromiliardowa nadwyżka w budżecie państwa, co jest ważne dla percepcji naszej gospodarki w szerszym odbiorze społecznym - powiedział Morawiecki podczas konferencji w trakcie Kongresu 590 w Rzeszowie.

Czerwińska: Spowolnienie gospodarcze może pojawić się za kilkanaście miesięcy

Wcześniej tego samego dnia minister finansów Teresa Czerwińska poinformowała podczas Kongresu 590, że deficyt budżetu centralnego na koniec tego roku może wynieść nawet poniżej 50 proc. zakładanego na br.

Dodała, że dane z samorządów napływają do resortu finansów, ale deficyt całego sektora finansowego również będzie niższy. Według niej, deficyt w tym ujęciu może wynieść 0,5-0,6 proc. PKB na koniec tego roku.

Według danych Ministerstwa Finansów, w budżecie państwa na koniec września br. odnotowano nadwyżkę w wysokości 3,18 mld zł. Ustawowy plan na cały rok to 41,49 mld zł deficytu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez * *dziejesie.wp.pl

Tagi: budżet państwa, teresa czerwińska, mateusz morawiecki, kongres 590, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
16-11-2018

PatryjotaBravo pis tak trzymac co na to tvn i wyborcza???

16-11-2018

Polak malyPis i tylko pis a za po ciagly deficyt i nima piniedzy

16-11-2018

KrzysiekSkoro teraz jest 6 miliardów nadwyżki to co takiego ma się wydarzyć że na koniec grudnia będzie co najmniej 22 miliardy deficytu???

Rozwiń komentarze (33)