Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
Sebastian Ogórek
Sebastian Ogórek
|

Rządowa promocja na pieczywo, ciastka i owoce. Minister podwyższa jednak ceny na artykuły luksusowe

143
Podziel się

- Ujednolicamy podatki. Jedna kategoria to jedna stawka podatkowa - mówi Teresa Czerwińska. Minister finansów przyznaje, że głównym celem było uproszczenie stawek VAT, ale rzeczywiście przy okazji wiąże się to z obniżeniem podatku.

Rządowa promocja na pieczywo, ciastka i owoce. Minister podwyższa jednak ceny na artykuły luksusowe
(money.pl)
bDIuHZYR

- Ujednolicamy podatki. Jedna kategoria to jedna stawka - mówi money.pl Teresa Czerwińska. Minister finansów przyznaje, że głównym celem zmian jest uproszczenie stawek VAT, ale rzeczywiście przy okazji wiąże się to z obniżeniem podatku na wiele produktów.

W dziesięć lat na zmianie podatków Polacy zaoszczędzą aż 0,5 mld zł - tyle wyniosą prognozowane koszty reformy w podatku od towaru i usług. Potanieć mają m.in. pieczywo, ciastka czy owoce cytrusowe. Czerwińska przyznaje, że zmiany wynikają także z troski o najbiedniejszych.

bDIuHZYT

- Przypominam, że skala podatkowa to także element redystrybucji dochodów. Pieczywo, warzywa, owoce czy artykuły higieniczne dla kobiet to produkty podstawowe. Tam wszędzie obniżamy - mówi money.pl. Jak przypomina, zmiany obowiązywać mają od 2020 roku. Wcześniej, bo już w 2019 roku potanieją e-booki. Tu VAT spadnie z 23 do 5 proc.

Jednocześnie podrożeć mają m.in. skorupiaki czy ośmiorniczki. Zdaniem Czerwińskiej są to produkty luksusowe i dlatego ich cena wzrośnie.

Minister zaznacza, że nie może wymusić na sklepach obniżek cen produktów z niższym VAT-em, ale jej zdaniem rynek zadziała tu po prostu wolny rynek.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez * *dziejesie.wp.pl

bDIuHZZu
KOMENTARZE
(143)
taka prawda
2 lata temu
bo suweren ma jeść ziemniaki i popijać zsiadłym mlekiem... żadnych luksusów!!!
midkar
2 lata temu
Nic nie będzie taniej.obniżyli vat,a ceny gazu i prądu w górę
rocki
2 lata temu
nie wierzę w ani jedno słowo tego babska
bDIuHZZv
A my mamy wsu...
2 lata temu
To jest luksus dla tych cymbałów? Ośmiorniczki są tańsze niż wołowina. BMW to luksus chociaż te rozbite przez różnych pismeńskich urzędników już nie aż taki. Zwiedzanie świata przez posłów z pis to jest luksus.. Ubieranie się co parę chwil w inną kreację, to jest dopiero luksus.
Piotr
2 lata temu
Chce niższych cen niech obniżą podatek dochodowy prąd gaz paliwo
...
Następna strona