Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Rządowa promocja na pieczywo, ciastka i owoce. Minister podwyższa jednak ceny na artykuły luksusowe

- Ujednolicamy podatki. Jedna kategoria to jedna stawka podatkowa - mówi Teresa Czerwińska. Minister finansów przyznaje, że głównym celem było uproszczenie stawek VAT, ale rzeczywiście przy okazji wiąże się to z obniżeniem podatku.

Podziel się
Dodaj komentarz
(money.pl)

- Ujednolicamy podatki. Jedna kategoria to jedna stawka - mówi money.pl Teresa Czerwińska. Minister finansów przyznaje, że głównym celem zmian jest uproszczenie stawek VAT, ale rzeczywiście przy okazji wiąże się to z obniżeniem podatku na wiele produktów.

W dziesięć lat na zmianie podatków Polacy zaoszczędzą aż 0,5 mld zł - tyle wyniosą prognozowane koszty reformy w podatku od towaru i usług. Potanieć mają m.in. pieczywo, ciastka czy owoce cytrusowe. Czerwińska przyznaje, że zmiany wynikają także z troski o najbiedniejszych.

- Przypominam, że skala podatkowa to także element redystrybucji dochodów. Pieczywo, warzywa, owoce czy artykuły higieniczne dla kobiet to produkty podstawowe. Tam wszędzie obniżamy - mówi money.pl. Jak przypomina, zmiany obowiązywać mają od 2020 roku. Wcześniej, bo już w 2019 roku potanieją e-booki. Tu VAT spadnie z 23 do 5 proc.

Jednocześnie podrożeć mają m.in. skorupiaki czy ośmiorniczki. Zdaniem Czerwińskiej są to produkty luksusowe i dlatego ich cena wzrośnie.

Minister zaznacza, że nie może wymusić na sklepach obniżek cen produktów z niższym VAT-em, ale jej zdaniem rynek zadziała tu po prostu wolny rynek.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez * *dziejesie.wp.pl

Tagi: kongres 590, podatek, vat, stawki, czerwińska, obniżka podatków, wiadomości, wideo, raport, raporty gospodarcze, gospodarka, podatki, statistica
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
16-11-2018

taka prawdabo suweren ma jeść ziemniaki i popijać zsiadłym mlekiem... żadnych luksusów!!!

16-11-2018

midkarNic nie będzie taniej.obniżyli vat,a ceny gazu i prądu w górę

16-11-2018

rockinie wierzę w ani jedno słowo tego babska

Rozwiń komentarze (142)