Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
pzu
12.03.2020 23:41

Paweł Surówka nie jest już prezesem PZU. Zmiany również w PZU Życie

Prezes PZU Paweł Surówka zrezygnował ze stanowiska. Był związany z Grupą PZU od czterech lat - poinformował w czwartek w nocy ubezpieczyciel. Ze stanowiska w PZU Życie odchodzi Roman Pałac.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP)
Paweł Surówka był prezesem PZU przez trzy lata (Fot: Radek Pietruszka)

Funkcję prezesa PZU Paweł Surówka pełnił przez trzy lata, wcześniej był prezesem PZU Życie i członkiem zarządu odpowiedzialnym za inwestycje.

Rezygnacja Surówki pojawia się w dniu, kiedy spółka pochwaliła się dobrymi wynikami finansowymi. Jak pisaliśmy w money.pl, największy polski ubezpieczyciel ma za sobą rekordowy rok. Powszechny Zakład Ubezpieczeń (PZU) pochwalił się zyskiem w kwocie 3,3 mld zł. Wartość składek klientów wpłaconych w 2019 roku przekroczyła 24 mld zł.

Zobacz też: "Wysoce podejrzane". Balcerowicz krytykuje zakup linii Condor

– Bardzo dziękuję Pawłowi Surówce, który jako prezes spółki był twórcą strategii "Nowe PZU – więcej niż ubezpieczenia”. Jej efektem są nie tylko rekordowe w giełdowej historii Grupy wyniki osiągnięte w zeszłym roku, ale i szereg innowacyjnych projektów. Wśród nich internetowa platforma mojePZU, która stała się najbardziej rozbudowanym systemem elektronicznej obsługi klienta na rynku ubezpieczeniowym i finansowo-zdrowotnym, inwestycyjny serwis inPZU i innowacyjna usługa PZU GO – mówi przewodniczący Rady Nadzorczej PZU Maciej Łopiński, cytowany w komunikacie spółki.

- Kierowanie największą grupą finansową w tej części Europy było dla mnie wielkim zaszczytem. W szczególności zaś możliwość współpracy z wyjątkowymi ludźmi, którzy wyróżniają się profesjonalizmem, wiedzą i zaangażowaniem i którym jestem bardzo wdzięczny. Ze wszystkich sukcesów, które udało nam się osiągnąć, jestem najbardziej dumny z największego poziomu zaangażowania pracowników w historii PZU, czego rezultatem są rekordowe ubiegłoroczne wyniki Grupy PZU – mówi z kolei cytowany w komunikacie Paweł Surówka.

Informację o rezygnacji Surówki jako pierwszy podał "Puls Biznesu", powołując się na nieoficjalne źródła. Gazeta podała również, że ma go zastąpić Beata Kozłowska-Chyła, doktor habilitowana nauk prawnych, która w przeszłości zasiadała w radzie nadzorczej, a następnie w zarządzie PZU i PZU Życie.

Rezygnację z funkcji członka zarządu PZU Życie złożył natomiast Roman Pałac, do niedawna prezes tej spółki. - Bardzo dziękuję całemu zespołowi PZU za wielkie zaangażowanie i walkę o pozycję rynkową naszej Grupy. To dzięki każdemu z was nasza Grupa osiągnęła jedne z najlepszych na świecie wyników finansowych, stała się liderem pod względem jakości obsługi klienta i wzrostu w biznesie zdrowotnym, w którym kilka lat temu nikt nie dawał nam szans – mówił, cytowany w komunikacie.

Aleksandra Agatowska została powołana na stanowisko prezesa PZU Życie

Grupa PZU jest największą instytucją finansową w Europie Środkowo-Wschodniej. Wartość jej skonsolidowanych aktywów przekroczyła w 2019 roku 343 mld zł. Ma 22 mln klientów w pięciu krajach.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: pzu, pzu życie, kadry, ubezpieczenia, paweł surówka, roman pałac
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
12-03-2020

xdZa rządów PO-PSL żadna państwowa firma nie przynosiła zysków.

12-03-2020

misiekWyleciał bo był słaby. Przekręty w Aliorze, spadek akcji. A wyniki? Ludzie przy takiej koniunkturze gospodarczej to pies miałby lepsze wyniki.

12-03-2020

xyzNie chciał wyrzucać kasy na reklamy w "słusznych" mediach?

Rozwiń komentarze (12)