Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Patrycja Kotecka dostała posadę w Link4 - spółce zależnej od PZU. Prywatnie to żona Zbigniewa Ziobry

Patrycja Kotecka dostała posadę w Link4 - spółce zależnej od PZU. Prywatnie to żona Zbigniewa Ziobry

Fot. STEFAN MASZEWSKI/REPORTER

Patrycja Kotecka - była dziennikarka i żona ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry - została dyrektorem marketingu w Link4. Firma jest w całości zależna od PZU, w którym Skarb Państwa kontroluje 35 procent akcji. O sprawie pierwszy napisał "Dziennik Ubezpieczeniowy".

Jak wynika z informacji dziennika, Kotecka trafiła na stanowisko dyrektora komunikacji. Miejsce pracy zwolniło się, gdy do PZU przeszedł Bartosz Kwieciński. Kwieciński w Link4 pracował od początku funkcjonowania firmy, czyli 2003 roku. Kotecka zajmie jego miejsce. Nowa dyrektor będzie odpowiadać za komunikację z klientami i domami mediowymi. Jak wynika z informacji "Gazety Wyborczej", żona Zbigniewa Ziobry pracę zaczęła już kilka dni temu.

Doświadczenia medialnego nie można Koteckiej odmówić. Przez lata jako dziennikarka śledcza pisała dla "Super Ekspresu" i "Życia Warszawy". Później związała się między innymi z Telewizją Polską, gdzie oprócz autorskich programów odpowiadała za Agencję Informacji TVP. W ostatnim czasie pracowała w agencji reklamowej Apella - która obsługiwała SKOK-i. Spółka wywodzi się z firmy Media SKOK i jest głównym udziałowcem spółki Fratria, czyli wydawcy m.in. tygodnika "wSieci".

Link4 od połowy września 2014 roku jest częścią PZU. Spółka z udziałem skarbu państwa zapłaciła za ubezpieczyciela 92 mln euro.

Money.pl
Czytaj także
Polecane galerie
jajan
62.182.213.* 2016-03-20 20:03
nepotyzm rozkwita i pod okupacją pisowską ma przyszłość.
a pro po czy wyobrażacie sobie państwo,że któryś z ministrów ewy kopacz zatrudnia swoją żonę w link-4.
pislam by zawył pod niebiosa.
marian 2233
109.200.80.* 2016-03-20 09:25
Fachowiec z niej jest i tyle. Zna się na swojej robocie a , że jest żoną p. Ziobry no bywa ... może się kochają. Tutaj nie szukałbym podtekstów.
mijau
78.8.83.* 2016-03-20 09:22
PiS = nepotyzm, kłamstwo, obłuda i nieniawiść
Zobacz więcej komentarzy (708)