Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
PRC
|
aktualizacja

Z PZU do banku centralnego? Nieoficjalnie: Beata Kozłowska-Chyła trafić ma do zarządu NBP

20
Podziel się:

Szefowa narodowego ubezpieczyciela PZU Beata Kozłowska-Chyła zajmie ostatnie wolne miejsce w zarządzie NBP - ustaliła nieoficjalnie Gazeta.pl. Obok szefa KNF członkostwo w zarządzie Narodowego Banku to jedno z najatrakcyjniejszych stanowisk do obsadzenia w końcówce rządów PiS.

Z PZU do banku centralnego? Nieoficjalnie: Beata Kozłowska-Chyła trafić ma do zarządu NBP
Beata Kozłowska-Chyła (East News, Zbyszek Kaczmarek/REPORTER)

Według ustaleń portalu Gazeta.pl, obecna prezes zarządu PZU Beata Kozłowska-Chyła ma zamienić obecne stanowisko na członka funkcję członka zarządu Narodowego Banku Polskiego. Zdaniem dziennika, to ruch wyprzedzający przed objęciem rządów przez koalicję KO, Polski 2050, PSL i Lewicy.

Jak przypomina Gazeta.pl, członkostwo w zarządzie Narodowego Banku to jedno z najatrakcyjniejszych stanowisk do obsadzenia w końcówce rządów PiS. Drugie obok obsadzenia przewodniczącego KNF, którym nieoficjalnie ma zostać Jacek Jastrzębski.

W zarządzie NBP wciąż jest jedno wolne miejsce. Skład może liczyć obok prezesa, do ośmiu członków zarządu, dziś liczy siedem osób - przypomina portal. Kadencja w zarządzie banku centralnego trwa sześć lat. Zgodnie z przepisami, z wnioskiem o powołanie członka zarządu NBP występuje prezes Banku, ale na stanowisko powołuje ją prezydent.

Zwróciliśmy się z pytaniami do NBP oraz Kancelarii Prezydenta z pytaniem, czy prezes centralnego banku wystosował taki wniosek, czy Kancelaria Prezydenta go otrzymała oraz prośbą o komentarz dotyczący kandydatury Beaty Kozłowskiej-Chyły. Czekamy na odpowiedź.

Kim jest Beata Kozłowska-Chyła?

Beata Kozłowska-Chyła to była doradczyni Przemysława Gosiewskiego, który zginął w katastrofie smoleńskiej.

W 2020 roku za zgodą wydaną przez szefa KNF Jacka Jastrzębskiego objęła stanowisko prezes zarządu PZU, zastępując Pawła Surówkę.

"Beata Kozłowska-Chyła ukończyła studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Uzyskała stopień naukowy doktora nauk prawnych, a następnie stopień naukowy doktora habilitowanego nauk prawnych. Jest wykładowcą na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego w Katedrze Prawa Handlowego. Wykonuje zawód radcy prawnego, jest arbitrem rekomendowanym w Sądzie Arbitrażowym przy Krajowej Izbie Gospodarczej w Warszawie" - czytamy w komunikacie PZU.

Wcześniej Kozłowska-Chyła pełniła funkcję członka rady nadzorczej PZU SA, członka rady nadzorczej TFI PZU SA i PTE PZU SA oraz dwukrotnie była członkiem zarządu PZU SA. Zasiadała również w zarządzie PZU Życie SA. Obecnie pełni funkcję przewodniczącej rady nadzorczej Grupy Lotos SA. Pracowała jako zastępca dyrektora departamentu prawno-licencyjnego w Urzędzie Nadzoru nad Funduszami Emerytalnymi, pełniła funkcję prezesa Polskiego Wydawnictwa Ekonomicznego SA., podano takż

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(20)
feelx
8 miesięcy temu
Przyznam się, że mam naprawę szkody w PZU S.A. z OC sprawcy wypadku i muszę przyznać że marnie to wygląda. Szkoda naprawiana jest 14 miesięcy. Ubezpieczyciel ma problem bo nie stosuje się do zaleceń regulator rynku tj. rekomendacji dotyczącej likwidacji szkód z ubezpieczeń komunikacyjnych z lipca 2022r. punkt 14.3 tej rekomendacji. Chodzi o to że przy szkodzie całkowitej ubezpieczyciel ma obowiązek sporządzić wycenę pozostałości pojazdu (przy szkodzie całkowitej to raczej metoda wyceny metodą likwidacyjną). Ubezpieczyciel próbuje zarobić na poszkodowanych w bardzo wątpliwy sposób tj. przedstawia cenę ofertową osiągniętą na zamkniętej aukcji internetowej która jest organizowana przez spółkę córkę PZU Pomoc S.A.. Śmierdzi tu mocno konfliktem interesów. Dokumentacja związana z aukcją internetową jest przed poszkodowanymi utajniana. Gdy poprosi się opiekuna szkody o przedstawienie dokumentacji szkodowej na podstawie których osiągnięto wycenę pozostałości pojazdu to strugają głupa że aukcja była. PZU S.A. ale nie ma żadnych realnych podstaw w postaci dokumentów. Punkt 14.3 rekomendacji KNF mówi o tym, że w przypadku braku takich dokumentów ubezpieczyciel nie powinien obniżać odszkodowanie o wartość wraku (no nie wywiązał się z obowiązku informacyjnego). Jeśli ktoś otrzymywał odszkodowanie z OC sprawcy wypadku polecam spytać się opiekuna szkody o wycenę jak regulator rekomenduje zawsze to dodatkowa kwota zgodnie z rekomendacją się należy. Ubezpieczyciel działa sprzecznie z zasadami regulatora co może zaowocować zwrotami za wraki na które nie sporządzono żadnych wycen. Spółka osiąga historycznie najwyższe zyski ale jakim kosztem? W przypadku banków z kredytami w CHF odbiło się to czkawką, PZU S.A. nie uczy się na błędach innych spółkach które są "instytucjami zaufania publicznego".
bwa
8 miesięcy temu
Wyglada na to, "ludzie PISu" zostana zamienieni na "ludzi totalnej opozycji". Czy bedzie z tej "totalnej" zmiany jakis pozytek dla Polski i Jej obywateli? Pozyjemy, zobaczymy.
tyle
8 miesięcy temu
może skończą ze sponsoringiem niszowego sportu jakim jest tenis!
wiktor
8 miesięcy temu
I jak tu wprowadzić normalność, prawo do instytucji publicznych, skoro ciągle ci sami, związani z PiS aparatczyki będą nadal nimi zarządzać. Oligarchia PiS rozkwita ciągle i trudno będzie wpływy PiS wyeliminować z życia publicznego. W urzędach, spółkach skarbu, fundacjach, różnej maści instytutach zostaną wierni działacze PiS, którzy będą mącić, przeszkadzać, prokurować afery, taka V kolumna.
.......
8 miesięcy temu
Eeee wszyscy myśleli, że skończyli z umowami śmieciowymi dla pracowników