Trwa ładowanie...
bEikeApx

Notowania

Bon Gastronomiczny – Wszystkie wiadomości

Będzie bon gastronomiczny. Minister zdradza szczegóły
223
13.04.2021 11:35

GASTRONOMIA
 / 
Będzie bon gastronomiczny. Minister zdradza szczegóły

- Bon gastronomiczny to jeden z instrumentów, który mocno konsultujemy z przedsiębiorcami. Rozmowy trwają, a szkic projektu jest przez nas analizowany. Prawdopodobnie zostanie on przez nas przyjęty jako jedna z form pomocy - mówi w programie "Money. To się liczy" Olga Semeniuk, wiceminister rozwoju. Jak dodała, pieniądze w ramach bonu gastronomicznego miałyby trafić do Polaków za pośrednictwem pracodawców. To oni przekazywaliby specjalny bon pracownikom, a ci mieliby szanse wykorzystać go w lokalach gastronomicznych. Podobnie jak ma to miejsce w przypadku bonu turystycznego. Więcej szczegółów powinniśmy poznać w najbliższych tygodniach. Semeniuk odniosła się również do kwestii nadchodzącego sezonu letniego. - Dziś jeszcze za wcześnie, by o tym mówić. Na pewno nie powiedziałabym o "normalnych wakacjach" - powiedziała wiceminister rozwoju.

Bon gastronomiczny. Tak ma wyglądać w praktyce
23
10.04.2021 20:26

BON GASTRONOMICZNY
 / 
Bon gastronomiczny. Tak ma wyglądać w praktyce

Bon gastronomiczny ma pomóc właścicielom lokali, którzy codziennie dodają kolejne tysiące złotych, do strat związanych z wprowadzeniem obostrzeń. Będzie on dystrybuowany przez pracodawców.

Bon gastronomiczny. Mateusz Morawiecki: trwają dyskusje
23
01.04.2021 12:14

GASTRONOMIA
 / 
Bon gastronomiczny. Mateusz Morawiecki: trwają dyskusje

Co dalej z pomysłem bonu gastronomicznego? - Trwa dyskusja między pracodawcami a resortami finansów oraz rozwoju ws. bonu gastronomicznego - poinformował na konferencji premier Mateusz Morawiecki.

Bon gastronomiczny. Wejdzie w życie? Kościński: Oni potrzebują żywej gotówki
19
31.03.2021 11:09

GASTRONOMIA
 / 
Bon gastronomiczny. Wejdzie w życie? Kościński: Oni potrzebują żywej gotówki

Rząd rozważa wprowadzenie bonu gastronomicznego. Wzorem bonu turystycznego, miałby pomóc jednej z najbardziej dotkniętych pandemią branż. - Kolejny lockdown to ogromny problem nie tylko dla gospodarki, ale i dla przedsiębiorców, ich rodzin, klientów. Trzecia fala uderzyła dużo mocniej niż poprzednie. Mam też duże nadzieje, że tak szybko i mocno jak przyszła, tak szybko i mocno odejdzie. Jeśli chodzi o bon gastronomiczny, jak najbardziej jestem dużym fanem takiego rozwiązania, ale tylko, jeśli będzie można go wykorzystywać wyłącznie w restauracjach w Polsce - powiedział w programie "Money. To się liczy" Tadeusz Kościński, minister finansów. - To jest pomysł, to nie jest coś, co możemy uruchomić od razu. A te restauracje są zamknięte dzisiaj i dzisiaj potrzebują pomocy, by przeżyć tę burzę. Jeśli taki bon będzie to najszybciej pod koniec roku, żeby wzmocnić ich, jak już będą działać. Oni potrzebują żywej gotówki w tym momencie - dodał.