Trwa ładowanie...
Notowania

Identyfikacja Podatkowa – Wszystkie wiadomości

Sprawdzenie NIP płatnika. Jak odliczyć VAT?
01.03.2019 10:22

IDENTYFIKACJA PODATKOWA
 / 
Sprawdzenie NIP płatnika. Jak odliczyć VAT?

NIP, czyli Numer Identyfikacji Podatkowej, jest podstawowym wyróżnikiem przedsiębiorcy przy rozliczeniach podatkowych. Jest szczególnie ważny w przypadku podatku VAT.

NIP europejski
1
12.02.2019 16:04

NIP UE
 / 
NIP europejski

Unia Europejska daje państwom członkowskim wiele możliwości, także w zakresie otwarcia swoich rynków dla zagranicznych firm. Odczuła to także Polska, przez co ożywiły się kontakty biznesowe z podmiotami z innych krajów unijnych. Jednak aby wszystko odbywało się zgodnie z prawem i taki handel mógł istnieć, dana firma musi być zarejestrowana do VAT-UE oraz uzyskać unijny numer NIP.

NIP przedsiębiorcy. Jak wyrobić i kiedy jest potrzebny?
29.01.2019 11:18

NIP
 / 
NIP przedsiębiorcy. Jak wyrobić i kiedy jest potrzebny?

NIP, czyli Numer Identyfikacji Podatkowej jest numerem przyznawanym każdemu przedsiębiorcy. Służy do rozliczania podatków. Po co jest NIP?

Kiedy NIP, a kiedy PESEL?
19.09.2018 11:01

NUMER PESEL
 / 
Kiedy NIP, a kiedy PESEL?

W 2012 roku wprowadzono zmiany dotyczące posługiwania się identyfikatorami podatkowymi. Obecnie za takie uznaje się numer PESEL oraz numer NIP, które nie są traktowane jako zamienniki. W jakich konkretnie przypadkach należy więc posługiwać się tymi identyfikatorami?

NIP – co to jest?
20.08.2018 12:30

NIP
 / 
NIP – co to jest?

NIP, czyli Numer Identyfikacji Podatkowej, jest wydawany, by poprawie identyfikować rozliczanie podatków. Nadaje się go każdemu obywatelowi. Jakie jest jego znaczenie i po co dokładnie potrzebny jest NIP?