Trwa ładowanie...
bDUIQdDV

Notowania

Karuzele Vat – Wszystkie wiadomości

7
26.02.2021 8:52

KAS
 / 
Aresztowany przez KAS. "Nierzetelne wystawianie faktur", 10 mln zł strat

Krajowa Administracja Skarbowa zatrzymała osobę podejrzaną o popełnienie przestępstw skarbowych. To kolejne zatrzymanie w sprawie dokumentowania fikcyjnych transakcji z wykorzystaniem tzw. pustych faktur - podkreślają przedstawiciele instytucji.

192
22.02.2021 13:34

GOSPODARKA
 / 
Luka VAT. Polska europejskim średniakiem, prognozy pesymistyczne

Po znaczącym zmniejszeniu luki VAT, tempo jej niwelowania zaczyna istotnie spowalniać, a dalsze wzrosty ściągalności w Polsce są coraz bardziej ograniczone - wynika z raportu CASE. Obecnie jesteśmy unijnym średniakiem, jednak w wyniku recesji spowodowanej pandemią COVID-19 luka w VAT w Polsce może wzrosnąć powyżej unijnej średniej.

399
21.02.2021 17:21

KARUZELE VAT
 / 
"Skrajnie manipulatorska publikacja". Ludzie Ziobry o reportażu "Kłamstwa vatowskie"

"Działania prokuratury wymierzone w przestępczość podatkową w zasadniczy sposób przyczyniły się do zmiany w ściągalności podatku VAT" - twierdzi Prokuratura Krajowa. I podaje dane, o które wcześniej prosili autorzy słynnego reportażu.

20
03.02.2020 8:28

WYŁUDZENIA VAT
 / 
Udawali, że handlują elektroniką. Skarb Państwa mógł stracić miliard zł

31 osób zatrzymanych, zabezpieczone mienie o wartości 60 mln zł – to finał śledztwa funkcjonariuszy Wielkopolskiego Urzędy Celno-Skarbowego w Poznaniu i policjantów CBŚP. Na działalności zorganizowanej grupy przestępczej Skarb Państwa mógł stracić 1 mld zł.

11
11.06.2019 8:33

MTSL
 / 
"Money. To się liczy". Podatek katastralny. Jest się czego bać?

Dziś w "Money. To się liczy" rozmawiamy o podatku katastralnym i o tym, jak nie dać się wciągnąć w proceder wyłudzania podatku VAT. Gościem będzie Justyna Czekaj z kancelarii Just Comply. W drugiej części o zaostrzeniu protestu inspekcji weterynaryjnej mówi Sara Meskel z Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pracowników Inspekcji Weterynaryjnej. Zapraszamy od 9.15.

bDUIQdDX
22.08.2018 11:33

AKCYZA
 / 
Rząd uszczelnia VAT, a przymyka oko na co innego. "Cała Polska wschodnia pali i pije bez akcyzy"

Ekonomista mówił w programie "Money. To się liczy", że rząd chwali się sukcesami w walce z karuzelami VAT, podczas gdy niedostatecznie zapobiega z wyłudzaniem akcyzy. - Rząd ma sukces, jeśli chodzi o VAT, ale jeśli chodzi o akcyzę, wygląda to niepokojąco, ponieważ akcyza wzrasta wolniej niż wydatki. W warunkach dobrej koniunktury powinna wzrastać więcej, więc wygląda na to, że tam się rozszerza dziura. Łatwiej jest walczyć z VAT, niż to że cała Polska wschodnia pali papierosy i pije alkohol bez akcyzy, tu są preferencje polityczne, z czym się walczy, a na co przymyka oko - mówił w programie "Money. To się liczy" prof. Witold Orłowski, rektor Akademii Finansów i Biznesu Vistula.

51
24.07.2018 7:08

KARUZELE VAT
 / 
Wyłudzenia VAT. Firmy nie chcą odpowiadać za oszustów, chcą ochrony fiskusa

W naszej ocenie jest zbyt wcześnie na przedstawienie dokumentu adresowanego bezpośrednio do podatników - mówi dzisiaj wiceminister finansów Paweł Gruza.

225
16.08.2017 12:33

KARUZELE VAT
 / 
Uszczelnienie VAT w praktyce, czyli absurdalne wymagania Ministerstwa Finansów wobec firm. "Nie jestem oszustem"

Nawet skrupulatne zastosowanie się do pełnej listy wymogów ministerstwa w żaden sposób nie gwarantuje przedsiębiorcy, że nie zostanie uznany za jednego z uczestników przestępczego procederu.

14
27.10.2016 16:06

KARUZELE VAT
 / 
Resort finansów ma plan walki z karuzelami VAT

Wiceminister powiedział, że jeszcze w tym roku, resort zdecyduje się najprawdopodobniej na utworzenie specjalnej struktury w ministerstwie finansów dedykowanej analizie podatkowej.

bDUIQdEd
22.11.2015 9:32

VAT
 / 
Kuczyński: To niemożliwe, że luka VAT to aż 50 mld zł

To niemożliwe, by luka w VAT wynosiła aż 50 mld zł, jak pokazują niektóre szacunki - mówi PAP główny analityk Xelion Piotr Kuczyński. Według niego dzięki zapowiadanemu przez PiS uszczelnieniu systemu VAT da się odzyskać góra kilkanaście mld zł, na pewno nie 20 mld zł.

16.09.2015 6:00

KARUZELE VAT
 / 
Podatki w Polsce. "Całe zło tego systemu tkwi na Świętokrzyskiej"

Adam Gizicki, szef stowarzyszenia Niepokonani 2012 w rozmowie z money.pl tłumaczy, dlaczego zasada rozstrzygania wątpliwości na korzyść podatnika pozostanie martwym przepisem.