Trwa ładowanie...
bEJcveMR
Notowania

Miejscowości Turystyczne – Wszystkie wiadomości

Sekret udanych wakacji. Milionerzy tutaj spędzają urlopy
7
05.06.2021 8:58

TURYSTYKA
 / 
Sekret udanych wakacji. Milionerzy tutaj spędzają urlopy

Złociste, gorące piaski malediwskich plaż, czy skrzypiący biały śnieg na alpejskich szczytach? Jak świat długi i szeroki, tak pełen jest luksusowych ośrodków, gdzie najbogatsi spędzają swoje urlopy. Jak wypoczywają? Przyglądamy się miejscom okrzykniętym jako najlepsze destynacje turystyczne dla najbogatszych. Jesteście ciekawi?

Nad morzem też jest turystyka. Ale rząd jej nie wesprze
23
13.01.2021 15:21

ZIMA NAD BAŁTYKIEM
 / 
Nad morzem też jest turystyka. Ale rząd jej nie wesprze

Miliardy złotych pompowane w górskie gminy, które straciły turystów. Brak jakiegokolwiek wsparcia dla gmin żyjących z turystyki na Pomorzu. Samorządowcy z północy obawiają się, że to nie przypadek, ale kara od rządu.

Ferie 2021 bez wyjazdów. Burmistrz Wisły: jest fatalnie, jesteśmy wypompowani z pieniędzy
100
24.11.2020 16:20

ZIMA
 / 
Ferie 2021 bez wyjazdów. Burmistrz Wisły: jest fatalnie, jesteśmy wypompowani z pieniędzy

Ferie zimowe 2021 odwołane. Będą tylko w kalendarzu, ale rząd zaleca pozostanie w domach, hotele i restauracje będą w tym czasie zamknięte. - Wygląda to bardzo fatalnie. Nawet nie wiem co powiedzieć. To wiąże się z potwornie trudną sytuacją przedsiębiorców, ale i samorządów, takich jak my, gdzie wszystko oparte jest o turystykę. Myślę, że 85 proc. naszych mieszkańców żyje z turystyki - powiedział w programie "Newsroom" Tomasz Bujok, burmistrz Wisły. - Jest w tej chwili przerażenie. Nie tylko wśród przedsiębiorców. Miasto to też jest pewnego rodzaju przedsiębiorstwo, które też musi funkcjonować i wychodzić naprzeciw mieszkańcom. Naprawdę to zaczyna wyglądać kiepsko i wszyscy jesteśmy podłamani. Tli się w nas nadzieja, że obostrzenia zostaną nieco poluzowane i będziemy mogli chociaż w 50 proc. funkcjonować. W innym przypadku, bez silnego zastrzyku od rządu, nie przetrwamy i to jest jasne. Okres zimowy to dla nas ten czas, który jest decydujący o całym roku. Góry i południe Polski opiera biznes na zimie, lato to tylko dodatek. To powoduje strach. W ubiegłym sezonie mieliśmy wypracowaną poduszkę, co wystarczyło na lockdown, ale teraz jesteśmy wypompowani - podkreślił.