Trwa ładowanie...
bEpXFTPF

Notowania

Niania – Wszystkie wiadomości

Rodzice i nianie niezbyt zainteresowani wsparciem. Spada liczba rejestracji w ZUS-ie
29
07.12.2019 17:23

OPIEKA NAD DZIEĆMI
 / 
Rodzice i nianie niezbyt zainteresowani wsparciem. Spada liczba rejestracji w ZUS-ie

Coraz mniej osób sprawuje opiekę nad dziećmi na podstawie umowy uaktywniającej - wynika z danych ZUS. W czerwcu ich liczba wyniosła przeszło 8 tysięcy, co oznacza spadek o blisko 4 tys. w porównaniu do ubiegłego roku. Zdaniem ekspertów, przyczyniła się do tego zmiana przepisów.

Pomysł na biznes: Coworking dla mam
2
17.03.2019 10:20

FIRMA
 / 
Pomysł na biznes: Coworking dla mam

Coworking rodzicielski - to pomysł na biznes Beaty Rutkowskiej i Irminy Chrobak, właścicielek BlisCo Mamy. Ich firma oferuje przestrzeń do wspólnej pracy dla matek z salą zabaw dla dzieci. To alternatywa dla pracy w domu czy kawiarni, bez konieczności zatrudniania opiekunki. - Ideą naszego miejsca jest zachęcanie młodych mam do wznowienia aktywności zawodowej - podkreślają właścicielki. Swój pomysł na biznes stworzyły z własnej potrzeby. Dziś z sukcesem prowadzą miejsce, które pokazuje, że można łączyć wczesne rodzicielstwo z działalnością zawodową.

Umowa uaktywniająca. Jak zatrudnić nianię?
09.11.2018 14:51

NIANIA
 / 
Umowa uaktywniająca. Jak zatrudnić nianię?

Umowa aktywizująca dotyczy zatrudnienia niani. Mogą ją zastosować osoby, które nie prowadzą działalności gospodarczej. Zobacz, na czym polega umowa uaktywniająca.

Pomysł na biznes: Nocna niania
28.10.2018 7:22

FIRMA
 / 
Pomysł na biznes: Nocna niania

Profesjonalna, nocna opieka położnych nad noworodkami - to pomysł na biznes Joanny Biolik, właścicielki marki Nocnaniania.pl. Jej firma umożliwia zamówienie do domu położnej. - Wszystko po to, by rodzice mogli odpocząć w tym pierwszym, intensywnym okresie - podkreśla właścicielka. Biznes cieszy się coraz większym zainteresowaniem. To jedyna taka firma w Polsce. Usługa opiera się na współpracy z wykwalifikowanymi położnymi. Nie zatrudniamy niań - tłumaczy pomysłodawczyni, która w Warszawie zrzesza obecnie 30-40 położnych. Opiekę można zamawiać na noc lub na godziny w ciągu dnia. Cena usługi? 419-380 zł za całą noc lub 45-40 zł za godzinę opieki w ciągu dnia. - Pomysł na ten biznes zrodził się po obejrzeniu filmu "Tully". Zaczęłam szukać informacji, czy istnieje taka usługa w Polsce. Okazało się, że nie - wspomina Joanna Biolik. - Dodatkowo moja położna środowiskowa utwierdziła mnie w przekonaniu, że jest to coś, co jest potrzebne, zwłaszcza dla mam bliźniaków - dodaje właścicielka. Koszt inwestycji wyniósł ok. 3 tys. zł. To równowartość zakupu i budowy strony internetowej, księgowości, prawnika i marketingu. Firma wystartowała latem. Początkowo z usługi korzystali pojedynczy klienci. W październiku zlecenia wypełniły już cały kalendarz. Plany na przyszłość to uruchomienie usługi nocnej niani w kolejnych miastach w Polsce. Niebawem rozpoczną się rekrutacje lokalnych położnych. Zobacz nowy odcinek programu "Pomysł na biznes".

Opieka nad dziećmi. Te przepisy nic nie dały?
30.09.2012 16:07

OPIEKA NAD DZIEĆMI
 / 
Opieka nad dziećmi. Te przepisy nic nie dały?

Jutro minie dokładnie rok od wprowadzenia przepisów o zatrudnianiu niań, zgodnie z którymi państwo opłaca za nianie składki.

bEpXFTPH
Londyńskie nianie cenią się najwyżej
01.09.2011 10:18

NIANIA
 / 
Londyńskie nianie cenią się najwyżej

W stolicy Wielkiej Brytanii luksusowa guwernantka może liczyć nawet na 200 000 dolarów rocznej pensji, a bogaty pracodawca dorzuci apartament i loty klasą biznes.