Trwa ładowanie...
bEDtBcbV
Notowania

Nieuczciwi Sprzedawcy – Wszystkie wiadomości

UOKiK prześwietlił restauracje. W ponad połowie lokali miał się do czego przyczepić
6
09.07.2021 12:20

WAKACJE
 / 
UOKiK prześwietlił restauracje. W ponad połowie lokali miał się do czego przyczepić

Sezon wakacyjny w pełni, Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów skontrolował bary i restauracje. Na czym najczęściej nacinają klientów? - Widzimy, że dochodzi do istotnych błędów po stronie przedsiębiorców, w przypadku 2/3 skontrolowanych lokali wystąpiły nieprawidłowości związane z brakiem oznakowania cen, brakiem cenników, więc konsument nie ma możliwości oszacowania rachunku, jaki będzie musiał zapłacić - powiedział w programie "Money. To się liczy" Tomasz Chróstny, prezes UOKiK. - W połowie placówek wystąpiły nieprawidłowości związane z odmierzaniem produktów, związane z zawyżaniem rachunków poprzez wydawanie mniejszych potraw lub naliczaniem dodatkowych opłat - dodał.

Zbijają majątki na cudzym nieszczęściu. UOKiK ostrzega
1
24.09.2020 13:05

FIRMY
 / 
Zbijają majątki na cudzym nieszczęściu. UOKiK ostrzega

Firmy notowane na GPW i NewConnect, gdy tylko zajmują się czymkolwiek związanym z koronawirusem, notują gigantyczne wzrosty. - To ogromne ryzyko po stronie inwestorów indywidualnych. Mamy niezwykle niskie stopy procentowe, więc depozyty czy lokaty bankowe nie są atrakcyjne, dlatego klienci poszukują alternatywnych metod inwestycji - powiedział w programie "Money. To się liczy" Tomasz Chróstny, prezes UOKiK. - Giełda się rozkręciła, widzimy, że wielu oszustów próbuje przekonać do swoich małych start-upów czy produktów finansowych, gwarantując, że są bezpieczne, stabilne i gwarantują zysk. Klienci muszą mieć świadomość, że to zawsze wiąże się z ryzykiem utraty środków. Więc decyzje o zainwestowaniu, a często mówimy o oszczędnościach życia, powinny być poprzedzone bardzo wnikliwą analizą i szerokim spojrzeniem na rynek - podkreślił.

Covidowe oszustwa. Szef UOKiK: nawet spółdzielnia mleczarska naciągała klientów
34
26.05.2020 11:30

PANDEMIA
 / 
Covidowe oszustwa. Szef UOKiK: nawet spółdzielnia mleczarska naciągała klientów

Okres pandemii koronawirusa niestety sprzyja oszukańczym praktykom, niektórzy przedsiębiorcy żerują na lęku związanym z covid-19 i naciągają klientów. - Widzimy takie praktyki, na bieżąco prowadzimy działania, by już u źródła im przeciwdziałać. Prosimy konsumentów, by zwracali uwagę na produkty i usługi, i nie dali się naciągnąć - powiedział w programie "Money. To się liczy" Tomasz Chróstny, prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. - Jest pełna skala rozwiązań. Niektóre są wprost przestępstwami pospolitymi, ale mówimy też o alternatywnych inwestycjach, czy produktach lub usługach wprowadzających w błąd. Nawet wobec jednej ze spółdzielni mleczarskiej podjęliśmy działania i ostrzegamy konsumentów. Ta spółdzielnia sprzedawała produkt, twierdząc, że wzmacnia ochronę przed koronawirusem - dodał.

Obowiązkowe maseczki. UOKiK liczy na działanie minister rozwoju
17
16.04.2020 11:10

UOKIK
 / 
Obowiązkowe maseczki. UOKiK liczy na działanie minister rozwoju

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów monitoruje ceny produktów higienicznych. Do nich należą także maseczki, które mogą być sprzedawane w zawyżonych cenach ze względu na obowiązek zakrywania ust i nosa. Prezes UOKiK apeluje do minister rozwoju o ustalenie maksymalnej ceny maseczek.

Koronawirus. Płyny dezynfekujące po 250 zł. "Uderzenie w zasady współżycia społecznego"
480
26.03.2020 11:20

RĘKAWICZKI
 / 
Koronawirus. Płyny dezynfekujące po 250 zł. "Uderzenie w zasady współżycia społecznego"

Premier Mateusz Morawiecki stwierdził, że z popularnych portali aukcyjnych powinny zniknąć produkty związane z zabezpieczeniem się przed koronawirusem, których ceny drastycznie wzrosły. Nadal są tam jednak płyny dezynfekujące po 250 zł. - Monitorujemy to na bieżąco. Jedno to jest wprowadzenie klienta w błąd, a drugie to rażąco zawyżone ceny. Możemy tu mówić o uderzeniu w zasady współżycia społecznego - powiedział w specjalnym wydaniu programu "Money. To się liczy" Tomasz Chróstny, prezes UOKiK. - Te oferty na bieżąco są zdejmowane, przeciwdziałamy próbom wykorzystania tej sytuacji przez nieuczciwych przedsiębiorców - dodał.

bEDtBcbX
Szef UOKiK w "Fakcie": widzę drożyznę, pracujemy nad tym
46
23.03.2020 8:16

CENY
 / 
Szef UOKiK w "Fakcie": widzę drożyznę, pracujemy nad tym

Szef UOKiK Tomasz Chróstny dostrzega drożyznę i zapewnia, że urząd, którym kieruje, zamierza z nią walczyć. Dodaje jednak, że póki co nie ma odpowiednich narzędzi, nad nimi trwają dopiero prace, a do tej pory pozostaje monitoring cen i zwalczanie nieuczciwych sprzedawców.