Trwa ładowanie...
bEKLqmFx
Notowania

Nowa Partia – Wszystkie wiadomości

Kołodziejczak idzie po władzę. "Trzeba stworzyć rząd, który nie będzie podkładał nóg, a podawał rękę"
69
13.08.2021 11:07

ROLNICTWO
 / 
Kołodziejczak idzie po władzę. "Trzeba stworzyć rząd, który nie będzie podkładał nóg, a podawał rękę"

AgroUnia staje się partią. Ruch rolniczy chce zdobyć władzę, by mieć wpływ na polską wieś. - Partię zakładamy ze względów technicznych. Jeśli chodzi o wizję, to ta, która nas najbardziej interesuje, to obrona polskiej wsi. Mam nadzieję, że będziemy potrzebowali dużo mniej czasu, niż do tego momentu, aż ktoś z nas będzie premierem czy ministrem. Patrząc na obecnego ministra rolnictwa, jest to urząd tak obrzydzony, że mało kto myśli, by być ministrem. Chciałbym, żeby ktoś od nas, jakiś fachowiec, piastował tę funkcję. Czy ja? Jeszcze nie wiem - powiedział w programie "Money. to się liczy" Michał Kołodziejczak, lider AgroUnii. - Chcielibyśmy decydować o sprawach, które są dla nas najważniejsze. Zaczynamy mocno wracać do minionego systemu politycznego. Mnie też irytuje, gdy słyszymy, że polskie rolnictwo ma się dobrze. Trzeba stworzyć rząd, który nie będzie podkładał nóg, tylko podawał rękę - dodał.

Powstaje partia rolników. Kołodziejczak zdradza plany: Z Tuskiem nie mamy o czym gadać
30
07.06.2021 11:02

POLITYKA
 / 
Powstaje partia rolników. Kołodziejczak zdradza plany: Z Tuskiem nie mamy o czym gadać

Powstaje nowa partia, tworzą ją rolnicy, a jej liderem będzie prezes AgroUnii Michał Kołodziejczak. - Zbliżamy się dużymi krokami do pojawienia się na scenie politycznej. Sama rejestracja to nie jest start z działaniami politycznymi, te u nas idą. Rejestracja partii politycznej w Polsce trwa nawet kilka miesięcy, plany się nie zmieniły - powiedział w programie "Money. To się liczy" Michał Kołodziejczak, prezes AgroUnii. - Plany na najbliższe dni są takie, że wybieram się do Rzeszowa, wypowiedzieć się na temat wyborów. Miałem nadzieję, że będzie to wstęp do wyborów krajowych, a tam każdy ubabrał się w lokalnych wojenkach. Działamy na wszystkich polach, robimy swoje. Posłowie mają już chyba głowy na wakacjach, to nie sprzyja rozmowom, ale nie ukrywam, że takie też trwają. Liczymy na 2023 rok, to bardzo ważne, a jeszcze ważniejszy będzie rok 2027. Jeżeli wybory będą w 2023, to liczymy, że uda nam się mocno zaistnieć, a główny cel, który sobie stawiamy, to długoterminowy. Jestem przekonany, że zaskoczymy, rozmowy trwają nie tylko z tymi, którzy dzisiaj są w parlamencie. Tusk wraca? Z Tuskiem nie mamy o czym gadać - dodał.

Rozłam w PiS. Padła liczba posłów
449
17.11.2020 14:20

PIS
 / 
Rozłam w PiS. Padła liczba posłów

Rozłam w Prawie i Sprawiedliwości, odejść mają kolejni posłowie, powstanie nowe koło. Będą współpracować z AgroUnią? - Od jednego posła wszystko się zaczyna, celuję w to, że niedługo powstanie nowy klub parlamentarny, zaczynamy od koła - powiedział w programie "Newsroom" Michał Kołodziejczak, prezes AgroUnii. - Wymaga to trochę czasu, to nie jest jednorazowy wybryk. Z moich informacji 5-6 posłów jest na tę chwilę, ale budowanie to jest proces. Zaczyna się od odwagi pierwszego, który powiedział: odchodzę. Dzisiaj wielu posłów czuje się niepewnie w PiS. Ci, którzy zagłosowali inaczej w sprawie piątki dla zwierząt, poniosą tego konsekwencje i mogą nie znaleźć się na listach wyborczych. Będą kolejni, tak odważni, jak poseł Kołakowski, którzy zdecydują się niedługo odejść z PiS i budować Polskę również po tej kadencji. Kwestia dni, ale co nagle to po diable, spokojnie patrzymy na to, co się dzieje - dodał.

Polska Fair Play. Robert Gwiazdowski wystartował z nowym ugrupowaniem
143
02.03.2019 12:39

NOWA PARTIA
 / 
Polska Fair Play. Robert Gwiazdowski wystartował z nowym ugrupowaniem

"Polska musi być bogata. Żeby była bogata, musi mieć bogatych obywateli" - Robert Gwiazdowski stanął na czele utworzonego przez siebie ugrupowania Polska Fair Play. Ma pomysł na Polskę.

Nowa partia zapowiedziana przez Palikota. Kto przystąpi?
23.09.2013 15:08

PARTIE POLITYCZNE W POLSCE
 / 
Nowa partia zapowiedziana przez Palikota. Kto przystąpi?

Europoseł Marek Siwiec - kierujący stowarzyszeniem Ruch Społeczny Europa Plus - poinformował, że będzie współtworzył nową partię, której powstanie zapowiedział Janusz Palikot.

bEKLqmFz
"Trybuna" - nowa partia?
10.12.2007 2:26

NOWA PARTIA
 / 
"Trybuna" - nowa partia?

Były minister rolnictwa Artur Balazs ma skupić wokół siebie członków Prawa i Sprawiedliwości, którzy poróżnili się z Jarosławem Kaczyńskim. Pisze o tym "Trybuna", powołując się na informatorów z Kancelarii Premiera.

Działacze opuszczają Leppera i Samoobronę
24.11.2007 6:15

LEPPER
 / 
Działacze opuszczają Leppera i Samoobronę

Posłowie Samoobrony spotkają się dziś aby zdecydować o utworzeniu nowego ugrupowania.

Samoobrona Ruch Społeczny będzie nową partią
28.03.2006 11:22

NOWA PARTIA
 / 
Samoobrona Ruch Społeczny będzie nową partią

Liderzy Samoobrony Rzeczpospolitej Polskiej złożyli w sądzie wniosek o rejestrację partii pod nazwą Samoobrona Ruch Społeczny. Jako jej przewodniczący figuruje Krzysztof Filipek - zastępca Andrzeja Leppera.