Trwa ładowanie...
bEEbiNmJ
Notowania

Noworodek – Wszystkie wiadomości

Pomysł na biznes: Nocna niania
28.10.2018 7:22

FIRMA
 / 
Pomysł na biznes: Nocna niania

Profesjonalna, nocna opieka położnych nad noworodkami - to pomysł na biznes Joanny Biolik, właścicielki marki Nocnaniania.pl. Jej firma umożliwia zamówienie do domu położnej. - Wszystko po to, by rodzice mogli odpocząć w tym pierwszym, intensywnym okresie - podkreśla właścicielka. Biznes cieszy się coraz większym zainteresowaniem. To jedyna taka firma w Polsce. Usługa opiera się na współpracy z wykwalifikowanymi położnymi. Nie zatrudniamy niań - tłumaczy pomysłodawczyni, która w Warszawie zrzesza obecnie 30-40 położnych. Opiekę można zamawiać na noc lub na godziny w ciągu dnia. Cena usługi? 419-380 zł za całą noc lub 45-40 zł za godzinę opieki w ciągu dnia. - Pomysł na ten biznes zrodził się po obejrzeniu filmu "Tully". Zaczęłam szukać informacji, czy istnieje taka usługa w Polsce. Okazało się, że nie - wspomina Joanna Biolik. - Dodatkowo moja położna środowiskowa utwierdziła mnie w przekonaniu, że jest to coś, co jest potrzebne, zwłaszcza dla mam bliźniaków - dodaje właścicielka. Koszt inwestycji wyniósł ok. 3 tys. zł. To równowartość zakupu i budowy strony internetowej, księgowości, prawnika i marketingu. Firma wystartowała latem. Początkowo z usługi korzystali pojedynczy klienci. W październiku zlecenia wypełniły już cały kalendarz. Plany na przyszłość to uruchomienie usługi nocnej niani w kolejnych miastach w Polsce. Niebawem rozpoczną się rekrutacje lokalnych położnych. Zobacz nowy odcinek programu "Pomysł na biznes".

Dzieciobójstwo w Polsce. Zapadł w wyrok w przerażającej sprawie
11.04.2013 18:58

PRAWO W POLSCE
 / 
Dzieciobójstwo w Polsce. Zapadł w wyrok w przerażającej sprawie

W jednym ze śmietników odnaleziono żywego noworodka. Ustalono, że matka dziecka przebywa prawdopodobnie w pobliskim bloku.

Śmierć noworodka w Łodzi. Badają sprawę
14.02.2013 22:00

ŚMIERĆ DZIECI
 / 
Śmierć noworodka w Łodzi. Badają sprawę

Łódzka prokuratura wyjaśnia okoliczności śmierci noworodka, którego ciało znaleziono w jednym z mieszkań w Łodzi.

Co roku rodzi się ich 28 tysięcy. Chcą im pomóc
09.09.2012 18:41

SŁUŻBA ZDROWIA
 / 
Co roku rodzi się ich 28 tysięcy. Chcą im pomóc

W Polsce rocznie 28 tys. dzieci przychodzi na świat przed czasem. Wiele z nich nie otrzymuje optymalnej pomocy lub otrzymuje ją zbyt późno.

Zabójstwo noworodka. Są zarzuty dla matki
03.07.2012 13:49

ZABÓJSTWO DZIECI
 / 
Zabójstwo noworodka. Są zarzuty dla matki

Agata M,. matka noworodka znalezionego w czerwcu w śmietniku na jednym z osiedli w podpoznańskim Luboniu została oskarżona o zabójstwo.