Trwa ładowanie...
bEDkuYCZ
Notowania

Tomasz Bujok – Wszystkie wiadomości

Ferie 2021 bez wyjazdów. Burmistrz Wisły: jest fatalnie, jesteśmy wypompowani z pieniędzy
100
24.11.2020 16:20

ZIMA
 / 
Ferie 2021 bez wyjazdów. Burmistrz Wisły: jest fatalnie, jesteśmy wypompowani z pieniędzy

Ferie zimowe 2021 odwołane. Będą tylko w kalendarzu, ale rząd zaleca pozostanie w domach, hotele i restauracje będą w tym czasie zamknięte. - Wygląda to bardzo fatalnie. Nawet nie wiem co powiedzieć. To wiąże się z potwornie trudną sytuacją przedsiębiorców, ale i samorządów, takich jak my, gdzie wszystko oparte jest o turystykę. Myślę, że 85 proc. naszych mieszkańców żyje z turystyki - powiedział w programie "Newsroom" Tomasz Bujok, burmistrz Wisły. - Jest w tej chwili przerażenie. Nie tylko wśród przedsiębiorców. Miasto to też jest pewnego rodzaju przedsiębiorstwo, które też musi funkcjonować i wychodzić naprzeciw mieszkańcom. Naprawdę to zaczyna wyglądać kiepsko i wszyscy jesteśmy podłamani. Tli się w nas nadzieja, że obostrzenia zostaną nieco poluzowane i będziemy mogli chociaż w 50 proc. funkcjonować. W innym przypadku, bez silnego zastrzyku od rządu, nie przetrwamy i to jest jasne. Okres zimowy to dla nas ten czas, który jest decydujący o całym roku. Góry i południe Polski opiera biznes na zimie, lato to tylko dodatek. To powoduje strach. W ubiegłym sezonie mieliśmy wypracowaną poduszkę, co wystarczyło na lockdown, ale teraz jesteśmy wypompowani - podkreślił.

Ferie 2021. Miejscowości turystyczne w opałach. "Będą zwolnienia, liczymy na pomoc rządu"
17
24.11.2020 16:00

ZIMA
 / 
Ferie 2021. Miejscowości turystyczne w opałach. "Będą zwolnienia, liczymy na pomoc rządu"

Ferie 2021 bez wyjazdów, samorządowcy i przedsiębiorcy z rejonów górskich oczekują pomocy od rządu. - Przede wszystkim oczekujemy, żeby ta pomoc była wymierna, jasna i czytelna. Nie wszystkie branże, nawet u nas, w miejscowości turystycznej, są w taki sam sposób dotknięte pandemią koronawirusa. Niektóre bardziej, niektóre mniej. Nie wszystkie samorządy są tak mocno dotknięte, te turystyczne odczuwają to mocniej. U nas bez pomocy rządowej, bez zwolnień podatkowych, bez zastrzyku gotówki obawiam się, że będą się działy rzeczy najgorsze, czyli będą likwidowane miejsca pracy - powiedział w programie "Newsroom" Tomasz Bujok, burmistrz Wisły. - Naprawdę obawiam się zwolnień pracowników, a to będzie miało bezpośredni wpływ na budżet miasta. Może jeszcze nie w styczniu, lutym, ale później będziemy musieli zwalniać z podatku od nieruchomości. Więc to też powoduje brak możliwości realizacji bieżących zadań miasta, bo już nie mówię o inwestycjach. Liczę na merytoryczną rozmowę ze stroną rządową i liczę na prawdziwą pomoc, ale ta pomoc jest też zapowiedziana - dodał.

Śląsk to nie tylko kopalnie. Burmistrz Wisły zaprasza turystów
335
05.06.2020 15:06

AKTYWNOŚĆ
 / 
Śląsk to nie tylko kopalnie. Burmistrz Wisły zaprasza turystów

Sytuacja epidemiczna na Śląsku. Region to nie tylko kopalnie i górnicy. - Rzeczywiście, jeśli chodzi o Śląsk, to badania pokazują, że zachorowalność jest duża. W naszej miejscowości wynik jest niewielki, 6 zakażonych osób, z czego 4 już wyzdrowiały. To pokazuje skalę - powiedział w programie specjalnym WP "Newsroom" Tomasz Bujok, burmistrz Wisły. - Mamy wielki spokój i mamy nadzieję, że tak zostanie. Wszyscy musimy zachować pełną ostrożność, całkiem bezpiecznie na pewno nie jest. Natomiast w naszych domach wczasowych i pensjonatach baza jest taka, że można się odizolować. Mamy też sporą powierzchnię. Ci, którzy czują się zagrożeni, mogą u nas spędzić czas bardziej aktywnie, nadal będąc w miejscach ustronnych - dodał.