Trwa ładowanie...
bELjXfWt
Notowania

Wojciech Buczkowski – Wszystkie wiadomości

Przez koronawirusa ludzie ruszyli po elektronikę. Kamery internetowe to spektakularny przykład wzrostu cen
22
08.05.2020 14:23

ELEKTRONIKA
 / 
Przez koronawirusa ludzie ruszyli po elektronikę. Kamery internetowe to spektakularny przykład wzrostu cen

Przez pandemię wzrosło zainteresowanie elektroniką. - Zdecydowanie większą popularnością cieszyły się narzędzia do zdalnej komunikacji: laptopy, kamery internetowe, słuchawki z mikrofonem - powiedział Wojciech Buczkowski, prezes firmy Komputronik. - Są podwyżki wielu tego typu produktów, ma to związek z niedoborami - mówił Buczkowski. Jego zdaniem wzrost cen niektórych towarów ma charakter czasowy i ceny jeszcze w maju będą spadać. - Największe podwyżki dotyczyły laptopów oraz kamer internetowych. Kamerka potrafiła kosztować np. 300 zł, a teraz 550 - mówi Buczkowski w programie "Money. To się liczy". - Można to nazwać spekulacją, która prawdopodobnie jest po stronie producentów lub dystrybutorów międzynarodowych. My nadal stosujemy marże zbliżone do tych, które stosowaliśmy w przeszłości - zapewnił prezes Komputronika.

"Money. To się liczy". Gośćmi: Andrzej Adamczyk i Wojciech Buczkowski
6
08.05.2020 8:49

MTSL
 / 
"Money. To się liczy". Gośćmi: Andrzej Adamczyk i Wojciech Buczkowski

Dziś w "Money. To się liczy" tematem m.in. nowe drogi, odmrożenie kolei i podatek od smartfonów. Gośćmi będą minister infrastruktury Andrzej Adamczyk i Wojciech Buczkowski, prezes firmy Komputronik. Zapraszamy od 9.30.

Galerie handlowe znów otwarte.  Klientów mniej, a czynsze te same
27
08.05.2020 6:28

HANDEL
 / 
Galerie handlowe znów otwarte. Klientów mniej, a czynsze te same

Nie wszystkie sklepy Komputronik w galeriach handlowych zostały ponownie otwarte - przyznaje prezes firmy Wojciech Buczkowski, prezes firmy Komputronik. - Większość tak, ale co do części trwają nadal rozmowy albo trwa proces ich zamykania. Jesteśmy w procesie sanacji, uzyskaliśmy zgodę odpowiedniego organu, aby od umów po prostu odstąpić - tłumaczy Buczkowski. Jak mówi, firmy miały bardzo mało czasu, żeby przygotować się na ponowne otwarcie w galeriach handlowych, bo ogłoszono to 29 kwietnia. - Zważywszy długi weekend, handlowcy mieli 1,5 dnia, by się przygotować - mówi. Co więcej, sytuacja jest trudna. - Ruch w galeriach jest mniejszy. Jednocześnie czynsze nie zostały zmienione - podkreśla. - Zapisy w umowach są jasne i nie pozostawiają wątpliwości co do ich wysokości - mówi.