Trwa ładowanie...
bEIEzmDF
Notowania

Wojciech Murdzek – Wszystkie wiadomości

Koronawirus na uczelniach. "Akademiki mogą być ogniskiem zakażeń"
3
09.09.2020 11:52

KORONAWIRUS
 / 
Koronawirus na uczelniach. "Akademiki mogą być ogniskiem zakażeń"

- Akademiki są jednym z większych wyzwań dla uczelni. Bardzo jednoznacznie sformułowaliśmy rekomendacje po konsultacjach z Głównym Inspektorem Sanitarnym. Jest tam zalecenie, aby dążyć do wersji mieszkania w pokojach jednoosobowych, aby nastąpił pewien etap rozgęszczenia. Akademiki nie mogą być wykorzystanie w stu procentach w porównaniu do pierwotnych liczb studentów. Dlatego wspieramy procesy dotyczące renowacji w tych budynkach. Robimy inwentaryzację potencjału akademików i dostosowania ich do nowych możliwości. Natomiast, boję się, że właśnie akademiki mogą być miejscem ognik wirusa - mówił w programie "Money. To się liczy" minister nauki i szkolnictwa wyższego Wojciech Murdzek.

Stypendia dla Białorusinów. "Wszystkie te osoby znajdą możliwość studiowania w Polsce"
86
09.09.2020 11:27

BIAŁORUŚ
 / 
Stypendia dla Białorusinów. "Wszystkie te osoby znajdą możliwość studiowania w Polsce"

- Nie chcemy dawać sygnału, że kwestie finansowe miałyby ten program ograniczać. Przy współpracy z MSZ analizujemy ponad 300 wniosków młodych obywateli Białorusi. Często są to osoby z polskimi korzeniami. Wierzę, że wszystkie te osoby znajdą możliwość studiowania w Polsce. Jak mówił premier, mamy łącznie 50 mln zł do rozdysponowania Jeśli potrzeby będą przekraczały nasze możliwości finansowane, to sądzę, że rząd zdecyduje o poszukaniu nowych sposobów - mówił w programie "Money. To się liczy" minister nauki i szkolnictwa wyższego Wojciech Murdzek.

Polskie testy na koronawirusa. "Już z nich korzystamy"
1
09.09.2020 11:23

TESTY
 / 
Polskie testy na koronawirusa. "Już z nich korzystamy"

- 150 tys. testów, które zamówiliśmy, poszły do obiegu. Potencjał polskich firm, które mogą ten test realizować, jest wystarczający na nasze potrzeby. W pierwszych miesiącach Polska dokonała sporych zakupów testów. Musimy najpierw spożytkować nasze zapasy. Pan premier wyraźnie zaznaczył, że wszystkie kolejne testy powinny być testami polskimi. Jeśli te potrzeby będą dalej wynikały z sytuacji epidemiologicznej, to będą nowe produkcje - mówił w programie "Money. To się liczy" minister nauki i szkolnictwa wyższego Wojciech Murdzek.

W pełni zdalny rok akademicki? "Zachęcam do powrotu do tego, co było przed pandemią"
136
09.09.2020 11:01

PANDEMIA
 / 
W pełni zdalny rok akademicki? "Zachęcam do powrotu do tego, co było przed pandemią"

Uczniowie szkół mają zostać w szkołach, a studenci uczyć się zdalnie. Jak tłumaczyć tę niekonsekwencję? Minister nauki i szkolnictwa wyższego Wojciech Murdzek stawia sprawę jasno: - Zachęcam, aby wrócić do warunków sprzed pandemii. Skoro inne dziedziny wracają do normalnego rytmu funkcjonowania, ale z zachowaniem zasad bezpieczeństwa, to samo powinno dotyczyć uczelni wyższych. Dziś jesteśmy mądrzejsi, wiemy jak postępować. Interakcja jest bardzo ważna, dlatego trzeba rozsądnie wyważyć proporcje. W czasach spotkań, żywych dyskusji, pojawia się dużo ciekawych kwestii. To wszystko leży jednak w gestii władz uczelni – wskazywał gość programu "Money. To się liczy".

"Money. To się liczy". Powrót na uczelnie. Gościem minister nauki
12
09.09.2020 9:02

MTSL
 / 
"Money. To się liczy". Powrót na uczelnie. Gościem minister nauki

Dziś w "Money. To się liczy" pytamy o funkcjonowanie uczelni wyższych od października. Gościem będzie będzie minister nauki Wojciech Murdzek. W drugiej części o rynku pracy mówi Krzystof Inglot, prezes Personnel Service. Zapraszamy od 9.15.

bEIEzmDH
Strefy ekonomiczne. Czym rząd zachęca inwestorów?
17.01.2020 13:24

ROZWÓJ
 / 
Strefy ekonomiczne. Czym rząd zachęca inwestorów?

Jak rząd zamierza zachęcać przedsiębiorców do inwestowania w specjalne strefy ekonomiczne? - Tacy inwestorzy mają nie tylko wsparcie samorządów i zarządów stref. Są też gotowe rozwiązania, które wspierają rozwój inwestycji na starcie. Do tego PIT i CIT oraz dodatkowe granty od rządu dla tych przedsięwzięć, które mają szczególne znaczenie dla naszego kraju - powiedział w programie "Money. To się liczy" Wojciech Murdzek, wiceminister rozwoju.

Niska wydajność, niższe wynagrodzenie. Minister: korzystne dla obu stron
576
17.01.2020 12:08

MINISTERSTWO ROZWOJU
 / 
Niska wydajność, niższe wynagrodzenie. Minister: korzystne dla obu stron

Jesteś mało wydajny w pracy? Szef obniży ci wynagrodzenie. Taka koncepcja znalazła się wśród pomysłów dot. obostrzeń w ochronie przedemerytalnej, konsultacje prowadzi resort rozwoju. - Naszym zadaniem jest czujność. Wprowadzenie przepisów to jedno, realizacja to drugie. Im będziemy bardziej wrażliwi na głosy za, czy przeciw, to rozwiązania będą coraz lepsze, a zjawiska, że ktoś się wycwani, będą marginalne - powiedział w programie "Money. To się liczy" Wojciech Murdzek, wiceminister rozwoju. - Ogólny trend będzie korzystny dla obu stron, zarówno dla szukających dobrych miejsc pracy i dla przedsiębiorców - dodał.