Trwa ładowanie...
bEpJXeCZ

Notowania

Zdrojowa Hotels – Wszystkie wiadomości

Otwarcie hoteli. Ceny drastycznie wzrosną? Hotelarz odpowiada
3
05.05.2021 14:47

WAKACJE
 / 
Otwarcie hoteli. Ceny drastycznie wzrosną? Hotelarz odpowiada

Od 8 maja hotele mogą ponownie przyjmować gości, jednak z limitem 50 proc. miejsc. Hotelarze, chcąc odrobić miesiące strat, drastycznie podniosą ceny noclegów? - Naturalną rzeczą będzie walka o klienta, więc ceny będą atrakcyjne. Wiadomo, że w wakacje będzie duże obłożenie, więc im szybsza rezerwacja, tym lepsza cena. Oczywiście będzie dużo taniej niż za granicą - powiedział w programie "Money. To się liczy" Jan Wróblewski, współwłaściciel Zdrojowa Invest & Hotels. Był też pytany o testowanie gości na obecność COVID-19. - Po co się testować, skoro w hotelach ludzie się nie zakażają? Do restauracji nie można pójść, a na spacerze ryzyko jest znikome. Po to są ograniczenia, maseczki, szczepienia, a na zewnątrz ludzie się nie zarażają - odpowiedział Wróblewski.

Hotele na sprzedaż, są ich setki. "Desperacja, brak pieniędzy, rozczarowanie"
112
05.05.2021 12:02

TURYSTYKA
 / 
Hotele na sprzedaż, są ich setki. "Desperacja, brak pieniędzy, rozczarowanie"

Właściciele hoteli wyprzedają majątek, nie wytrzymali lockdownu. - Aktualnie setki hoteli są na sprzedaż, od mniejszych po większe. Nawet Polski Holding Hotelowy publicznie mówi, że dostał kilkadziesiąt ofert hoteli na sprzedaż od zdesperowanych właścicieli. Ludzie mają dość, część podmiotów nie dostała dofinansowania, część jest rozczarowana, bo pomoc jest za mała - powiedział w programie "Money. To się liczy" Jan Wróblewski, współwłaściciel Zdrojowa Invest & Hotels. - Połączenie desperacji, braku pieniędzy, zadłużenia, rozczarowania i rozgoryczenia powoduje, że jest bardzo dużo hoteli na sprzedaż - dodał.

Otwarcie hoteli a bon turystyczny. "Zmarnowanie pieniędzy"
105
05.05.2021 11:48

TURYSTYKA
 / 
Otwarcie hoteli a bon turystyczny. "Zmarnowanie pieniędzy"

Bon turystyczny pomógł branży hotelarskiej? - To zbyt mała kwota, jest wydawana nie tylko w hotelach. Nie oceniam tego negatywnie, ale tak naprawdę odpalenie bonu na wakacje to było zmarnowanie pieniędzy. To był bardziej program socjalny, obniżyło koszty turystom, którzy i tak przyjeżdżają w wakacje. Dodatkowe pieniądze do hoteli nie napłynęły, tylko płatności były inaczej realizowane - powiedział w programie "Money. To się liczy" Jan Wróblewski, współwłaściciel Zdrojowa Invest & Hotels. - W wakacje bon nie ma żadnego sensu, ma sens poza wakacjami, a poza wakacjami było promowane niekorzystanie z bonu i powstrzymywanie się od wyjazdów. Uważam, że jest to nielogiczne. Oczekujemy natychmiastowego otwarcia w 100 proc. Dlaczego jest tak, że salony fryzjerskie działają, a spa w hotelach nie mogą działać. Skąd jest limit 50 proc.? Nie ma żadnego uzasadnienia medycznego. Dlaczego 50 proc., a nie 80 czy 25? To z palca wzięte liczby, po prostu bez sensu - dodał.

Otwarcie hoteli do połowy miejsc. Hotelarz: "nie można tak funkcjonować"
3
05.05.2021 11:25

TURYSTYKA
 / 
Otwarcie hoteli do połowy miejsc. Hotelarz: "nie można tak funkcjonować"

8 maja kolejny etap odmrażania gospodarki, hotele będą mogły przyjmować gości, ale do 50 proc. dostępnych miejsc. - Jesteśmy gotowi, ale nie przesadzałbym, że jest to huczne otwarcie, bo to jest otwarcie na 50 proc. To tak, jakby mieć połowę wynagrodzenia, nie można tak funkcjonować - powiedział w programie "Money. To się liczy" Jan Wróblewski, współwłaściciel Zdrojowa Invest & Hotels. - Restauracje funkcjonujące tak, że jedzenie jest dostarczane do pokoi to jest wadliwe rozwiązanie i nie zmniejsza interakcji między gośćmi, bo potrzeba bardzo dużo obsługi. To zwiększa koszty, przy 50 proc. obłożeniu można je pokryć, ale do tego dochodzą długi z poprzednich miesięcy. W ciągu ostatnich 14 miesięcy hotele były otwarte tylko przez 5 miesięcy. W tym czasie straciliśmy kilkadziesiąt milionów złotych, musieliśmy sprzedać część nieruchomości. To otwarcie będzie trudne - dodał.

Konferencja o obostrzeniach. Hotelarze są załamani. "To już nie ma sensu"
673
28.01.2021 13:59

HOTELE
 / 
Konferencja o obostrzeniach. Hotelarze są załamani. "To już nie ma sensu"

Hotele, restauracje i kluby fitness nadal zamknięte. Rząd wydłużył narodową kwarantannę co najmniej do 14 lutego. Dla branży hotelarskiej to fatalna wiadomość. "Decyzje na podstawie intuicji, a nie dowodów naukowych" - oburza się hotelarz.

bEpJXeDb
Narodowa kwarantanna, hotele zamknięte. "Jesteśmy w szoku"
325
17.12.2020 16:15

TURYSTYKA
 / 
Narodowa kwarantanna, hotele zamknięte. "Jesteśmy w szoku"

Od 28 grudnia do 17 stycznia potrwa narodowa kwarantanna. Hotele zostały całkowicie zamknięte - nie będzie można jeździć ani na wyjazdy służbowe, ani na sportowe. - Od marca jesteśmy chłopcem do bicia, pozostawieni bez wsparcia - mówi nam hotelarz Jan Wróblewski.

Sposób na otwarcie hoteli. Branża nie rozumie, dlaczego rząd się na to nie zdecydował
1
30.11.2020 17:50

TURYSTYKA
 / 
Sposób na otwarcie hoteli. Branża nie rozumie, dlaczego rząd się na to nie zdecydował

Pomysł branży hotelarskiej na otwarcie obiektów przed zimowymi feriami - obowiązkowe testy na obecność COVID-19, finansowane przez właścicieli hoteli. To dobre rozwiązanie? - Generalnie jest to dobre rozwiązanie, tak na przykład funkcjonują hotele na niektórych wyspach europejskich. Jeżeli gość ma test i jest on negatywny, to może spędzić tam wakacje. To samo mogłoby funkcjonować w przypadku, gdy dana osoba już przeszła koronawirusa i wytwarza przeciwciała. Nie rozumiemy, dlaczego takie rozwiązania nie są wprowadzane - powiedział w programie "Money. To się liczy" Jan Wróblewski współzałożyciel holdingu Zdrojowa Invest & Hotels. - Co do finansowania, widać niektórzy hotelarze są w super sytuacji finansowej, że chcą finansować takie testy. My na pewno nie będziemy się przychylali do takiego rozwiązania. Dlaczego wszystkie rozwiązania pomocne turystyce są przerzucane na koszt hotelarzy? To państwo wprowadza te ograniczenia, dlaczego więc my mamy ponosić tego koszt? Gdyby pozwolono nam normalnie funkcjonować, tak jak centrom handlowym, to byłoby inaczej - podkreślił Wróblewski w rozmowie z money.pl.

Hotelarze są źli na rząd. "Pogłębiamy straty, a branża pozostaje zamknięta"
1
30.11.2020 13:10

TURYSTYKA
 / 
Hotelarze są źli na rząd. "Pogłębiamy straty, a branża pozostaje zamknięta"

Przez obostrzenia związane z koronawirusem hotelarze nie mogą prowadzić normalnej działalności, przez co nie zarabiają. Teraz dochodzi do tego zamknięcie hotelowych restauracji. - Branża jest tak naprawdę zamknięta od drugiej połowy października. By swobodnie wypocząć, goście chcą dostępu do pełnego zakresu usług. Nowe obostrzenia są fikcją, ruch i tak był mały - powiedział w programie "Money. To się liczy" Jan Wróblewski, współzałożyciel holdingu Zdrojowa Invest & Hotels. - Obłożenie jest mizerne od początku drugiej fali pandemii, ale to, że funkcjonowaliśmy, pozwalało nam pokryć przynajmniej część kosztów. Teraz nie zarabiamy w ogóle i tylko pogłębiamy straty, które i tak były już ogromne. Obrazki, które pojawiają się w internecie, sugerujące tłumy na wyciągach narciarskich, nie oddają rzeczywistości. Dane GUS pokazują, że hotele mają dużo mniej gości - podkreślił.

Zapłacili 100 mln zł podatków. Z rządowej pomocy dostali niewiele
155
30.11.2020 12:30

TURYSTYKA
 / 
Zapłacili 100 mln zł podatków. Z rządowej pomocy dostali niewiele

Branża hotelarska sprzeciwia się działaniom rządu. Liczy na większe wsparcie lub umożliwienie prowadzenia działalności. - Jako duży przedsiębiorca, który inwestował dziesiątki, a nawet setki milionów złotych w hotelarstwo, jestem rozczarowany. Dostaliśmy mniej niż złotówkę wsparcia na jednego pracownika, to znikome kwoty. A niektórzy mali hotelarze dostawali miliony, a te miliony mają być im umorzone, więc paradoksalnie nie są w tak złej sytuacji. Uważam, że jest to naruszenie zasady konkurencji i powinno to zupełnie inaczej wyglądać - powiedział w programie "Money. To się liczy" Jan Wróblewski współzałożyciel holdingu Zdrojowa Invest & Hotels. - Jak inwestowaliśmy miliony, to byliśmy partnerem, teraz jesteśmy petentem. W jednym przypadku dostaliśmy odroczenie płatności, ale później naliczono nam karne odsetki. Zupełny absurd - podkreślił. Pytany o podatki, jakie jego holding zostawił w Polsce, przyznał, że jest to kwota przekraczająca 100 mln zł. - W ciągu ostatnich lat zapłaciliśmy grubo ponad 100 mln zł podatków. Z tarczy antykryzysowej i tarczy finansowej dostaliśmy łącznie kilkaset tysięcy złotych. W rozmowach z rządem przedstawiamy ten problem, ale paradoks jest taki, że średniej wielkości hotel dostaje 3,5 mln zł, których nie będzie musiał oddawać. To jest absurdalne, bo to duże podmioty najczęściej prowadzą inwestycje. Jeśli państwo nie chce, żeby duże firmy prowadziły inwestycje, no to taka będzie tego konsekwencja. My na pewno wstrzymamy nasze inwestycje. Mamy dwa obiekty, których realizację kończymy, musimy to zrealizować, bo mamy umowy. Pozostałe, nowe inwestycje, które mieliśmy w planach, nie zostaną zrealizowane - powiedział Wróblewski w rozmowie z money.pl.

bEpJXeDh
Ferie 2021. Górale grożą strajkiem. "Nie wygląda to dobrze"
46
30.11.2020 11:40

EPIDEMIA
 / 
Ferie 2021. Górale grożą strajkiem. "Nie wygląda to dobrze"

Górale grożą strajkiem generalnym i blokadą Warszawy 6 grudnia. Wszystko przez pandemiczne obostrzenia, które wprowadził rząd, zamykając m.in. restauracje i hotele. - Patrząc po rezerwacjach, ferie są spisane na straty. Nawet gdyby obostrzenia zostały poluzowane, to i tak nie będzie tłumu gości. Widać tu też brak konsekwencji - stacje narciarskie miały być zamknięte, a są otwierane. To oznacza, że kto głośniej krzyczy i jest bardziej agresywny, ten zyskuje ustępstwa. Być może stąd zapowiedź strajku przez zakopiańskich przedsiębiorców. Nie wygląda to dobrze - powiedział w programie "Money. To się liczy" Jan Wróblewski współzałożyciel holdingu Zdrojowa Invest&Hotels. - Widząc jak rząd zareagował na protesty w sprawie zamknięcia wyciągów, myślę, że strajk to nie jest złe rozwiązanie. Natomiast my skupiamy się na tym, by się zrestrukturyzować, pozyskiwać dodatkowe finansowanie i przetrwać trudny okres. Z trudną sytuacją wchodzimy już w nowy rok, jest bardzo ciężko. Kluczowe jest to, by hotele mogły normalnie funkcjonować i pokrywać przynajmniej część kosztów - dodał Wróblewski w rozmowie z money.pl.