Amerykańskie koncerny farmaceutyczne zarzucają Polsce piractwo. Domagają się, aby umieściły nasz kraj na liście państw-złodziei własności intelektualnej.
Niemiecka Partia Piratów mogłaby liczyć na 12 procent głosów w wyborach do Bundestagu.
W miniony weekend w wielu europejskich miastach odbyły się demonstracje przeciwników umowy handlowej ACTA
Maciej Miskiewicz ujawnia, co politycy chcą uzyskać przy okazji ACTA.
Szef klubu PO Rafał Grupiński powiedział, że posłowie Platformy popierają decyzję rządu o podpisaniu ACTA.
Polska podpisze jutro umowę, która ma ułatwić walkę z piractwem i podróbkami. Money.pl oszacował, jaka to skala.
Porozumienie ACTA, które w Polsce stało się przedmiotem sporu rządu z internautami, wywołuje protesty także w USA, chociaż na razie dość umiarkowane.
Podpisanie i ratyfikacja konwencji ACTA są niebezpieczne dla praw i wolności określonych w konstytucji - napisał generalny inspektor ochrony danych osobowych Wojciech Wiewiórowski w opinii, którą wysłał do resortu administracji i cyfryzacji.
Podpisanie porozumienia ws. walki z naruszeniami własności intelektualnej ACTA może zostać odłożone w czasie - uważa szef PSL.
Kontrole w firmach ruszyły w tym tygodniu. Eksperci popierają walkę z piractwem, twierdząc że negatywnie wpływa na gospodarkę.
Pracownicy będą mogli zgłosić pod specjalnym numerem telefonu przypadki korzystania z nielegalnego oprogramowania.
Nawet do 5 proc. rocznych obrotów może zapłacić przedsiębiorstwo, w którym policja znajdzie nielegalną muzykę, filmy lub inne programy komputerowe. Nowe prawo może sprawić, że firmy zaczną dbać o legalność tego, co ich pracownicy mają w swoich służbowych komputerach.
W zeszłym tygodniu Prokuratura Federalna Stanów Zjednoczonych zamknęła Megaupload z powodu naruszania przez portal praw autorskich. Kolejnym, największym serwisem internetowym, który oferuje hosting plików jest RapidShare. Czy będzie następny?
Krajem o najwyższym poziomie piractwa w Europie jest Hiszpania.
Najnowsze dane pokazują, że internetowe piractwo w Wielkiej Brytanii ma się dobrze.
Osoba, która ma zainstalowany w samochodzie GPS z pirackim oprogramowaniem, nie musi obawiać się ani policji, ani służby celnej.
W ubiegłym roku w Polsce 54 proc. programów komputerowych było pirackiego pochodzenia.
Do aresztu trafili administratorzy sieci z Politechniki Śląskiej.