Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Wrocławianie chcą EIT

0
Podziel się:

Studenci organizują happening popierający walkę Wrocławia o Europejski Instytut Technologicznych.

Wrocławianie chcą EIT
(PAP/Adam Hawałej)

Jeżeli chcesz, by Europejski Instytut Technologiczny miał swoją siedzibę w stolicy Dolnego Sląska, przyjdź 5 kwietnia o godzinie 13 pod kościół garnizonowy.

Wrocław wszelkimi możliwymi sposobami walczy o zwycięstwo w boju o główną siedziby Europejski Instytut Technologiczny. Za zlokalizowaniem Rady Zarządzającej EIT we Wrocławiem lobbują nie tylko władze miasta, ale też m.in. nasi eurodeputowani.

Wszyscy podkreślają, że ewentualne zwycięstwo oprócz prestiżu przyniesie też wymierne korzyści. W ciągu sześciu lat KE chce przekazać na utworzenie instytutu 2,4 mld euro. Nie wolno zapominać też o korzyściach jakie daje przepływ wiedzy i innowacji. Wrocławscy naukowcy mieliby szansę na udziału we wspólnych projektach z najlepszymi w Europie i na świecie.

Swój wkład w starania o EIT chcą mieć też studenci skupieni wokół inicjatywy Popieram Wrocław. Postanowili zorganizować happening. W sobotę 5 kwietnia o godz 13. pod kościołem garnizonowym na ul. św. Elżbiety planują zebrać Wrocławian i ułożyć z żywych ludzi hasło promujące kandydaturę Wrocławia.

Film z akcji ma pokazać, że mieszkańcy Wrocławia jako jedyni naprawdę chcą, by EIT powstał w ich mieście. - P_ rzyjdźcie wszyscy!! Gwarantujemy fantastyczną atmosferę i przede wszystkim świadomość, że każdy z Was walczył o siedzibę Europejskiego Instytutu Innowacji Technologii dla Wrocławia _ - zachęca Jan Augustynowski, organizator happeningu.

| CO TO JEST EIT? |
| --- |
| Idea stworzenia europejskiej superuczelni pojawiła się w 2005 r. Pierwszy ujawnił plan szef Komisji Europejskiej Jose Manuel Barroso. W założeniu pomysłodawców instytut ma pomóc w zmniejszeniu dystansu w dziedzinie technologii jaki dzieli UE i USA. EIT miał być odpowiedzą na Massachusets Institute of Technology, gdzie w znakomitych warunkach pracuje kilkudziesięciu noblistów. Innowacje opracowywane przez naukowców są stosowane w przemyśle. Wraz z upływem czasu plan się zmienił. Zamiast jednego ośrodka ma powstać sieć współpracujących z sobą tzw. wspólnot wiedzy i innowacji. W projekt ma być zaangażowanych co najmniej 18 państw. |

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)