Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Dofinansowanie studiów pomostowych dla pielęgniarek do 2015 r.
Do 2015 roku polskie pielęgniarki i położne będą mogły korzystać z dofinansowania studiów pomostowych. Obecnie z projektu współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego korzysta 3200 osób. W ramach tego projektu z dofinansowania może skorzystać 24 tysiące pielęgniarek i położnych. W Polsce aktywnych zawodowo pielęgniarek i położnych jest około 170 tysięcy. Ostatni nabór będzie przeprowadzony w roku akademickim 2012/2013.   

Czytaj więcej w Money.pl
Podwyżki dla pielęgniarek. Jest porozumienie z resortem zdrowia
Wynagrodzenia pielęgniarskie mają wzrastać po 400 zł przez cztery lata.
Podwyżki dla pielęgniarek. Związek zawodowy pielęgniarek niezadowolony z wysokości podwyżek
Pielęgniarki domagały się półtora tysiąca złotych podwyżki: po 500 złotych w ciągu 3 lat.
Petru: Podwyżki dla pielęgniarek konieczne od zaraz
Pielęgniarki jak najszybciej powinny dostać podwyżki, ponieważ grozi nam brak personelu medycznego - ocenił w czwartek lider Nowoczesnej Ryszard Petru, podpisując deklarację koalicji na rzecz kampanii społecznej "Ostatni dyżur" organizowanej przez NRPiP.
Wiceminister zdrowia Marek Haber podkreślił, że studia pomostowe dla pielęgniarek i położnych nie są obowiązkowe a dyplomy i świadectwa zdobywane w poprzednich systemach kształcenia są uznawane u nas w kraju. Ich celem jest uzyskanie tytułu licencjata pielęgniarstwa lub położnictwa. Studia pomostowe służą zrównaniu kwalifikacji zawodowych polskich pielęgniarek i położnych z tymi uznawanymi w krajach Unii Europejskiej. 

Giełda na żywo

Na realizację projektu przeznaczono 180 milionów złotych.
Polska, unia europejska, system, dofinansowanie, pielęgniarki, studia, pomostowe, polsce
IAR