Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Dokarmianie zwierząt leśnych
Zwierzęta leśne przy dużych opadach śniegu i silnym mrozie mają trudności ze zdobyciem pokarmu. Jak powiedział IAR Lech Kołdyka z nadleśnictwa Świebodzin, bez pomocy człowieka wiele osobników mogłoby zginąć. Wyjaśnił, że po dwudziestu dniach dużych śniegów i mrozów następują tak zwane dni głodowe. Niezbędna jest więc pomoc leśników, myśliwych i innych ludzi.

Czytaj więcej w Money.pl
Leśnicy z Podkarpacia przygotowani do zimowego dokarmiania zwierząt
Na zwierzęta w lasach Podkarpacia czeka ok. 5 tys. ton karmy; w tym regionie jest ponad tysiąc zimowych miejsc dokarmiania - poinformował rzecznik Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krośnie Edward Marszałek.
Szkody wyrządzone przez zwierzęta leśne obciążają Skarb Państwa
Zgodnie z dotychczas obowiązującym prawem, Skarb Państwa odpowiada jedynie za szkody wyrządzone przez żubry w uprawach, płodach rolnych lub w gospodarstwie leśnym.
Obrońcy zwierząt: w upały nie zapominajmy o zwierzętach
W upały zapewnijmy zwierzętom dostęp do wody i chłodnego miejsca, gdzie można schronić się przed słońcem - apelują obrońcy zwierząt. Przypominają też, by nie zostawiać zwierzaków w rozgrzanych samochodach i apelują, by reagować na takie sytuacje, nawet jeśli trzeba wybić szybę.
Nadleśniczy Kołdyka zaapelował do wszystkich miłośników zwierząt, by w miarę możliwości poprzez leśników i myśliwych dostarczali pokarm - dla zwierzyny drobnej jak sarna czy zając marchewkę, ziarno dla bażantów i kuropatw, kukurydzę dla niektórych ptaków i dzików.

Giełda na żywo

Lech Kołdyka zaznaczył, że kiedy zacznie się dokarmiać zwierzęta, nie powinno się tego przerywać. Zwierzęta przyzwyczajają się zarówno do pory wkładania pokarmu, jak i miejsca, gdzie znajdują pomoc.
pomoc, zwierzęta, mróz, śnieg, lech, dzik, wszystkie, inne
IAR