Na skróty
Money.plArchiwumWiadomości agencyjneIARDokarmianie zwierząt leśnych
2010-02-02 18:26

Dokarmianie zwierząt leśnych


Zwierzęta leśne przy dużych opadach śniegu i silnym mrozie mają trudności ze zdobyciem pokarmu. Jak powiedział IAR Lech Kołdyka z nadleśnictwa Świebodzin, bez pomocy człowieka wiele osobników mogłoby zginąć. Wyjaśnił, że po dwudziestu dniach dużych śniegów i mrozów następują tak zwane dni głodowe. Niezbędna jest więc pomoc leśników, myśliwych i innych ludzi.

Czytaj więcej w Money.pl
Dokarmianie zwierząt nie zawsze pożądane
Ludzie nie zawsze zdają sobie sprawę z ekologicznych efektów takiego działania. Dlatego zalecamy ostrożność w tej kwestii i branie pod uwagę potencjalnych konsekwencji dla innych gatunków - apeluje badaczka.
Dokarmianie nie wszystkim zwierzętom wychodzi na dobre
Nawet w promieniu 1 km od miejsc dokarmiania zwierzyny lęgi ptaków gniazdujących na ziemi są bardziej narażone na plądrowanie - alarmują naukowcy. Wyniki tych badań mogą mieć znaczenie dla ochrony zagrożonych wyginięciem głuszców i cietrzewi.
Pracownicy parku narodowego dokarmiają zwierzęta
Pracownicy parku narodowego w administrowanym przez Indie Kaszmirze dokarmiają zwierzęta, ponieważ intensywne opady śniegu uniemożliwiają zwierzętom,...
Nadleśniczy Kołdyka zaapelował do wszystkich miłośników zwierząt, by w miarę możliwości poprzez leśników i myśliwych dostarczali pokarm - dla zwierzyny drobnej jak sarna czy zając marchewkę, ziarno dla bażantów i kuropatw, kukurydzę dla niektórych ptaków i dzików.

Giełda na żywo

Facebook zaskoczył wynikami. Co z raportem Apple?

Zobacz, jak najnowsze informacje przyjęli inwestorzy giełdowi z Wall Street.

Giełda na żywo

Wyniki spółek w centrum uwagi na Wall Street

Obie spółki pod koniec środowej sesji mocno traciły na wartości.

Giełda na żywo

Rano dane GUS, popołudniu z USA. Które okażą się ważniejsze?

Dane GUS mogą zaskoczyć inwestorów. To one w dużej mierze wpłyną na nastroje...

Lech Kołdyka zaznaczył, że kiedy zacznie się dokarmiać zwierzęta, nie powinno się tego przerywać. Zwierzęta przyzwyczajają się zarówno do pory wkładania pokarmu, jak i miejsca, gdzie znajdują pomoc.
(IAR)


Poprzednie wiadomości agencyjne IAR
Premier o konflikcie z PSL-em
Premier Donald Tusk zaprzecza, jakoby pomiędzy nim a Waldemarem Pawlakiem istniał konflikt. Polskiemu Stronnictwu Ludowemu nie spodobał się plan konsolidacji finansów publicznych przedstawiony przez premiera i polityków PO jako inicjatywa rządu.
Rosja-potwierdza szpiega na Ukrainie
Rosyjska Federalna Służba Bezpieczeństwa potwierdziła zatrzymanie na Ukrainie jej funkcjonariusza. Wcześniej Służba Bezpieczeństwa Ukrainy poinformowała o zatrzymaniu kadrowego oficera rosyjskiej Federalnej Służby Bezpieczeństwa w czasie przekazywania mu przez obywatela Ukrainy tajnych informacji.
Rada Ministrów - posiedzenie
Rada Ministrów przyjęła między innymi projekt ustawy o ochronie informacji niejawnych, projekt nowelizacji prawo o ruchu drogowym oraz projekt nowelizacji ustawy o cudzoziemcach. Ministrowie zaakceptowali też projekt ustawy o publicznym transporcie zbiorowym.
Pochwal się na swojej stronie,
że czytasz Money.pl
Przejdź do kalulatorów Money.pl.
Drukuj ten artykuł.
Czytam Money.pl
Najpopularniejsze
  • (link spons.)