Na skróty
  • PILNE:
Money.plArchiwumWiadomości agencyjneIARDokarmianie zwierząt leśnych
2010-02-02 18:26

Dokarmianie zwierząt leśnych


Zwierzęta leśne przy dużych opadach śniegu i silnym mrozie mają trudności ze zdobyciem pokarmu. Jak powiedział IAR Lech Kołdyka z nadleśnictwa Świebodzin, bez pomocy człowieka wiele osobników mogłoby zginąć. Wyjaśnił, że po dwudziestu dniach dużych śniegów i mrozów następują tak zwane dni głodowe. Niezbędna jest więc pomoc leśników, myśliwych i innych ludzi.

Czytaj więcej w Money.pl
Szkody wyrządzone przez zwierzęta leśne obciążają Skarb Państwa
Zgodnie z dotychczas obowiązującym prawem, Skarb Państwa odpowiada jedynie za szkody wyrządzone przez żubry w uprawach, płodach rolnych lub w gospodarstwie leśnym.
"Gazeta Polska Codziennie": Leśny zabójca
W kilku województwach trwa akcja szczepienia lisów przeciwko wściekliźnie. Jak pokazują statystyki, problem wścieklizny wśród lisów został wyeliminowany w zachodniej i środkowej Polsce - informuje "Gazeta Polska Codziennie".
Dolistne dokarmianie wapniem sadów jabłoniowych
Dolistne dokarmianie wapniem odgrywa kluczowe znaczenie profilaktyczne w ograniczaniu chorób fizjologicznych. Pomimo tego, że pierwiastek ten jest pobierany...
Nadleśniczy Kołdyka zaapelował do wszystkich miłośników zwierząt, by w miarę możliwości poprzez leśników i myśliwych dostarczali pokarm - dla zwierzyny drobnej jak sarna czy zając marchewkę, ziarno dla bażantów i kuropatw, kukurydzę dla niektórych ptaków i dzików.

Giełda na żywo

Rekordowe wyniki Grupy PKP CARGO. Spółka inwestuje

W I półroczu 2014 roku przychody Grupy PKP CARGO wyniosły 2,1 mld zł. Z kolei...

Giełda na żywo

DM PKO BP zaleca "kupuj" dla akcji Alumetalu

Raport został wydany przy cenie 34,8 zł za akcję.

Giełda na żywo

GPW: Dziś ważne dane z USA. Bogdanka traci po wynikach

Handel na warszawskiej giełdzie od rana upływa pod znakiem niewielkiej...

Lech Kołdyka zaznaczył, że kiedy zacznie się dokarmiać zwierzęta, nie powinno się tego przerywać. Zwierzęta przyzwyczajają się zarówno do pory wkładania pokarmu, jak i miejsca, gdzie znajdują pomoc.
(IAR)
Tagi:pomoc, zwierzęta, mróz, śnieg, lech, dzik, wszystkie, inne


Poprzednie wiadomości agencyjne IAR
Premier o konflikcie z PSL-em
Premier Donald Tusk zaprzecza, jakoby pomiędzy nim a Waldemarem Pawlakiem istniał konflikt. Polskiemu Stronnictwu Ludowemu nie spodobał się plan konsolidacji finansów publicznych przedstawiony przez premiera i polityków PO jako inicjatywa rządu.
Rosja-potwierdza szpiega na Ukrainie
Rosyjska Federalna Służba Bezpieczeństwa potwierdziła zatrzymanie na Ukrainie jej funkcjonariusza. Wcześniej Służba Bezpieczeństwa Ukrainy poinformowała o zatrzymaniu kadrowego oficera rosyjskiej Federalnej Służby Bezpieczeństwa w czasie przekazywania mu przez obywatela Ukrainy tajnych informacji.
Rada Ministrów - posiedzenie
Rada Ministrów przyjęła między innymi projekt ustawy o ochronie informacji niejawnych, projekt nowelizacji prawo o ruchu drogowym oraz projekt nowelizacji ustawy o cudzoziemcach. Ministrowie zaakceptowali też projekt ustawy o publicznym transporcie zbiorowym.
Pochwal się na swojej stronie,
że czytasz Money.pl
Przejdź do kalulatorów Money.pl.
Drukuj ten artykuł.
Czytam Money.pl