Na skróty
Dokarmianie zwierząt leśnych
2010-02-02 18:26

Dokarmianie zwierząt leśnych


Zwierzęta leśne przy dużych opadach śniegu i silnym mrozie mają trudności ze zdobyciem pokarmu. Jak powiedział IAR Lech Kołdyka z nadleśnictwa Świebodzin, bez pomocy człowieka wiele osobników mogłoby zginąć. Wyjaśnił, że po dwudziestu dniach dużych śniegów i mrozów następują tak zwane dni głodowe. Niezbędna jest więc pomoc leśników, myśliwych i innych ludzi.

Czytaj więcej w Money.pl
Leśnicy z Podkarpacia przygotowani do zimowego dokarmiania zwierząt
Na zwierzęta w lasach Podkarpacia czeka ok. 5 tys. ton karmy; w tym regionie jest ponad tysiąc zimowych miejsc dokarmiania - poinformował rzecznik Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krośnie Edward Marszałek.
Szkody wyrządzone przez zwierzęta leśne obciążają Skarb Państwa
Zgodnie z dotychczas obowiązującym prawem, Skarb Państwa odpowiada jedynie za szkody wyrządzone przez żubry w uprawach, płodach rolnych lub w gospodarstwie leśnym.
Strategia leśna Unii
Lasy i tereny leśne zajmują 40 proc. powierzchni Unii i dają zatrudnienie 3,5 milionom Europejczyków. Dlatego Parlament przyjął długoterminowa strategię leśną Unii, w której jest mowa o racjonalnym i zrównoważonym wykorzystywaniu drewna. W strategii podkreślono, że coraz liczniejsze europejskie inicjatywy polityczne w obszarach takich jak polityka gospodarcza i polityka zatrudnienia oraz polityka energetyczna, środowiskowa i ...
Nadleśniczy Kołdyka zaapelował do wszystkich miłośników zwierząt, by w miarę możliwości poprzez leśników i myśliwych dostarczali pokarm - dla zwierzyny drobnej jak sarna czy zając marchewkę, ziarno dla bażantów i kuropatw, kukurydzę dla niektórych ptaków i dzików.

Lech Kołdyka zaznaczył, że kiedy zacznie się dokarmiać zwierzęta, nie powinno się tego przerywać. Zwierzęta przyzwyczajają się zarówno do pory wkładania pokarmu, jak i miejsca, gdzie znajdują pomoc.
(IAR)
Tagi:pomoc, zwierzęta, mróz, śnieg, lech, dzik, wszystkie, inne


Poprzednie wiadomości agencyjne IAR
Premier o konflikcie z PSL-em
Premier Donald Tusk zaprzecza, jakoby pomiędzy nim a Waldemarem Pawlakiem istniał konflikt. Polskiemu Stronnictwu Ludowemu nie spodobał się plan konsolidacji finansów publicznych przedstawiony przez premiera i polityków PO jako inicjatywa rządu.
Rosja-potwierdza szpiega na Ukrainie
Rosyjska Federalna Służba Bezpieczeństwa potwierdziła zatrzymanie na Ukrainie jej funkcjonariusza. Wcześniej Służba Bezpieczeństwa Ukrainy poinformowała o zatrzymaniu kadrowego oficera rosyjskiej Federalnej Służby Bezpieczeństwa w czasie przekazywania mu przez obywatela Ukrainy tajnych informacji.
Rada Ministrów - posiedzenie
Rada Ministrów przyjęła między innymi projekt ustawy o ochronie informacji niejawnych, projekt nowelizacji prawo o ruchu drogowym oraz projekt nowelizacji ustawy o cudzoziemcach. Ministrowie zaakceptowali też projekt ustawy o publicznym transporcie zbiorowym.
Pochwal się na swojej stronie,
że czytasz Money.pl
Przejdź do kalulatorów Money.pl.
Drukuj ten artykuł.
Czytam Money.pl