Na skróty
  • WAŻNE:
Money.plArchiwumWiadomości agencyjneIAR"Dziennik Gazeta Prawna" - Biurokracja nie zaciska pasa
2010-08-02 23:16

"Dziennik Gazeta Prawna" - Biurokracja nie zaciska pasa


Rząd zatrudnia coraz więcej słabych urzędników - wynika z sondy "Dziennika Gazety Prawnej". Dziennik zauważa, że choć od stycznia administracja rządowa ma swobodę zarządzania kadrami, nie korzysta z tego. Urzędy nie zwalniają słabych, nie nagradzają najlepszych pracowników, nie zlecają firmom zewnętrznych zadań. W efekcie liczba urzędników przez ostatnni rok wzrosła o 11 procent.
Czytaj więcej w Money.pl
Wielka Brytania strajkuje przeciw polityce zaciskania pasa
Związki twierdzą, że będzie to największy protest od czasu demonstracji i strajków przeciwko reformie emerytur w końcu listopada 2011 roku.
Donald Tusk szefem Rady Europejskiej. Czeka nas zaciskanie pasa i przyjęcie euro?
Unijna waluta zagości w naszym kraju prędzej niż później - uważają ekonomiści. Sprawdź, co się zmieni za kadencji polskiego polityka.
Amerykańskie szpitale co czwartego dolara wydają na biurokrację
Ponad 25 proc. budżetu amerykańskich szpitali wydawane jest na koszty administracyjne. To nawet dwa razy więcej niż w innych krajach - informuje pismo "Health Affairs".
"Dziennik Gazeta Prawna" wysłał do 16 urzędów wojewódzkich i 17 ministerstw pytania o liczbę pracowników. Okazuje się, że od czerwca 2009 zatrudnienie w urzędach wojewódzkich wzrosło o 6 procent, a w ministerstwach o 16 procent. W większości resortów trwają też nabory. Dziennik zwraca uwage, że w sytuacji, w której rząd podwyższa podatki, by ratować budżet, rosną koszty zatrudnienia w urzędach i maleje efektywność pracy.
Dyrektorzy generalni w rozmowie z gazetą przyznają, że boją się zwalniać i nie są przyzwyczajeni do różnicowania płac. Obawiają się też odpowiedzialności, tego, że sądy orzekną odszkodowanie za nieuzasadnione zwolnienie.

Giełda na żywo

Euro zyskuje po danych o PMI

Sprawdź najnowsze informacje z rynku walutowego.


Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/"Dziennik Gazeta Prawna"/kry
(IAR)
Tagi:rząd, podatki, budżet, firma, biurokracja, gazeta prawna, dzienniki, zaciskanie pasa


Poprzednie wiadomości agencyjne IAR
"Puls Biznesu" - Podwyżka VAT - sondaż
Tylko 14 procent Polaków akceptuje podwyżkę podatku VAT - wynika z sondażu Grupy IQS dla "Pulsu Biznesu". Według badania, Polacy oczekują od rządu, że będzie poprawiał sytuację w budżecie przede wszystkim poprzez oszczędności - opowiada się za tym 70 procent ankietowanych. 67 procent uważa, że w takiej sytuacji rząd powionien przywrócić trzecią stawkę podatku PIT dla najlepiej zarabiających.
"Rzeczpospolita" - 80 ludzi prezydenta do zwolnienia
Szef Kancelarii Prezydenta Jacek Michałowski planuje zwolnić około 80 jej pracowników - pisze "Rzeczpospolita". Michałowski zapowiada, że w pierwszej kolejności pracę stracą politycy. Według byłego wiceszefa Kancelarii Prezydenta Jacka Sasina, Michałowski podkreślał, że nie podoba mu się, iż w Kancelarii pracują radni.
"Rzeczpospolita" - Czy sekcja była rzetelna?
Po przejrzeniu akt śledztwa Jarosław Kaczyński ma wątpliwości w sprawie sekcji zwłok brata - pisze "Rzeczpospolita".
Pochwal się na swojej stronie,
że czytasz Money.pl
Przejdź do kalulatorów Money.pl.
Drukuj ten artykuł.
Czytam Money.pl


Re: "Dziennik Gazeta Prawna" - Biurokracja nie zaciska pasa

wiwan / 2010-08-03 11:10 / Tysiącznik na forum

Dyrektorzy generalni w rozmowie z gazetą przyznają, że boją się zwalniać i nie są przyzwyczajeni do różnicowania płac. Obawiają się też odpowiedzialności, tego, że sądy orzekną odszkodowanie za nieuzasadnione zwolnienie.

Czyli przytaczają sami aż trzy koronne powody dyskwalifikujące ich na stanowisku dyrektora.
Kto zatem boi się ICH zwolnić ?