Na skróty
Money.plArchiwumWiadomości agencyjneIAR"Dziennik Gazeta Prawna" - Biurokracja nie zaciska pasa
2010-08-02 23:16

"Dziennik Gazeta Prawna" - Biurokracja nie zaciska pasa


Rząd zatrudnia coraz więcej słabych urzędników - wynika z sondy "Dziennika Gazety Prawnej". Dziennik zauważa, że choć od stycznia administracja rządowa ma swobodę zarządzania kadrami, nie korzysta z tego. Urzędy nie zwalniają słabych, nie nagradzają najlepszych pracowników, nie zlecają firmom zewnętrznych zadań. W efekcie liczba urzędników przez ostatnni rok wzrosła o 11 procent.
Czytaj więcej w Money.pl
,,Dziennik Gazeta Prawna": E-zdrowie
Kod wysłany SMS-em zamiast recepty, lekarz wybrany za pośrednictwem komputera, wyniki badań krwi w laptopie i konto z historią choroby jak konto bankowe - to prawdziwa e-rewolucja w służbie zdrowia - informuje ,,Puls Biznesu".
"Dziennik Gazeta Prawna": Rodzimy po cesarsku
Polki coraz rzadziej decydują się na naturalny poród. Od 1999 r. podwoiła się liczba kobiet, które wybierają operację. Głównie dlatego, że przeraża je ból - wyjaśnia "Dziennik Gazeta Prawna".
"Dziennik Gazeta Prawna": Papieros już nam nie smakuje
Liczba Polaków palących papierosy wyraźnie topnieje. Ale i tak jesteśmy w kopcącej czołówce Europy - stwierdza "Dziennik Gazeta Prawna".
"Dziennik Gazeta Prawna" wysłał do 16 urzędów wojewódzkich i 17 ministerstw pytania o liczbę pracowników. Okazuje się, że od czerwca 2009 zatrudnienie w urzędach wojewódzkich wzrosło o 6 procent, a w ministerstwach o 16 procent. W większości resortów trwają też nabory. Dziennik zwraca uwage, że w sytuacji, w której rząd podwyższa podatki, by ratować budżet, rosną koszty zatrudnienia w urzędach i maleje efektywność pracy.
Dyrektorzy generalni w rozmowie z gazetą przyznają, że boją się zwalniać i nie są przyzwyczajeni do różnicowania płac. Obawiają się też odpowiedzialności, tego, że sądy orzekną odszkodowanie za nieuzasadnione zwolnienie.

Giełda na żywo

GTC przyspiesza procesy akwizycyjne. Pracuje nad listą aktywów do przejęcia

Większość aktywów, którym przygląda się GTC nie znajduje się w Polsce.

Giełda na żywo

Spółka zależna Redanu może trafić na giełdę pod koniec 2015 r.

Redan podał w czwartek rano, że fundusz 21 Concordia 1 planuje nabyć akcje...


Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/"Dziennik Gazeta Prawna"/kry
(IAR)
Tagi:rząd, podatki, budżet, firma, biurokracja, gazeta prawna, dzienniki, zaciskanie pasa


Poprzednie wiadomości agencyjne IAR
"Puls Biznesu" - Podwyżka VAT - sondaż
Tylko 14 procent Polaków akceptuje podwyżkę podatku VAT - wynika z sondażu Grupy IQS dla "Pulsu Biznesu". Według badania, Polacy oczekują od rządu, że będzie poprawiał sytuację w budżecie przede wszystkim poprzez oszczędności - opowiada się za tym 70 procent ankietowanych. 67 procent uważa, że w takiej sytuacji rząd powionien przywrócić trzecią stawkę podatku PIT dla najlepiej zarabiających.
"Rzeczpospolita" - 80 ludzi prezydenta do zwolnienia
Szef Kancelarii Prezydenta Jacek Michałowski planuje zwolnić około 80 jej pracowników - pisze "Rzeczpospolita". Michałowski zapowiada, że w pierwszej kolejności pracę stracą politycy. Według byłego wiceszefa Kancelarii Prezydenta Jacka Sasina, Michałowski podkreślał, że nie podoba mu się, iż w Kancelarii pracują radni.
"Rzeczpospolita" - Czy sekcja była rzetelna?
Po przejrzeniu akt śledztwa Jarosław Kaczyński ma wątpliwości w sprawie sekcji zwłok brata - pisze "Rzeczpospolita".
Pochwal się na swojej stronie,
że czytasz Money.pl
Przejdź do kalulatorów Money.pl.
Drukuj ten artykuł.
Czytam Money.pl


Re: "Dziennik Gazeta Prawna" - Biurokracja nie zaciska pasa

wiwan / 2010-08-03 11:10 / Tysiącznik na forum

Dyrektorzy generalni w rozmowie z gazetą przyznają, że boją się zwalniać i nie są przyzwyczajeni do różnicowania płac. Obawiają się też odpowiedzialności, tego, że sądy orzekną odszkodowanie za nieuzasadnione zwolnienie.

Czyli przytaczają sami aż trzy koronne powody dyskwalifikujące ich na stanowisku dyrektora.
Kto zatem boi się ICH zwolnić ?
Najpopularniejsze