Na skróty
Money.plArchiwumWiadomości agencyjneIAR"Gazeta Wyborcza" - wojsko - samoloty bezzałogowe
2009-12-22 23:12

"Gazeta Wyborcza" - wojsko - samoloty bezzałogowe


Prawdopodobnie na początku stycznia Ministerstwo Obrony Narodowej podpisze umowę na dostawy szpiegowskich samolotów bezzałogowych dla polskiej armii - dowiedziała się "Gazeta Wyborcza". Polskie ministerstwo prowadzi rozmowy w tej sprawie z izraelskimi producentami.
Czytaj więcej w Money.pl
"Gazeta Wyborcza": Chore uzdrowiska
Prawie tysiąc miejscowości w Polsce każe płacić turystom za korzystny klimat. Tymczasem powietrze tam pełne jest szkodliwych substancji - alarmuje "Gazeta Wyborcza".
"Gazeta Wyborcza": Smog nasz powszedni
Polska ma najbardziej zanieczyszczone powietrze w UE - alarmuje "Gazeta Wyborcza".
"Gazeta Wyborcza": Bez aptek w sieci?
Naczelna Rada Aptekarska twierdzi, że co trzeci specyfik oferowany w internecie pochodzi z nielegalnego źródła - pisze "Gazeta Wyborcza".
Polski rząd jest zainteresowany zakupem dwóch zestawów po pięć samolotów. Na ten cel wydamy około 100 milionów złotych. Sprzęt, który chcemy kupić, to samoloty średniego zasięgu, sprawdzone w działaniach wojennych w Afganistanie. To właśnie tam trafią zakupione samoloty, jako wsparcie dla polskiego kontyngentu. Nastąpi to jednak nie wcześniej niż w trzecim kwartale 2010 roku. Wcześniej, bo w kwietniu Polacy najprawdopodobniej otrzymają od Amerykanów dwa bezpilotowe samoloty zwiadowcze MQ-1. Nieoficjalnie wiadomo, że sprawę tę poruszył podczas rozmowy z Robertem Gatesem minister Bogdan Klich. W najbliższym czasie odbędą się w tej sprawie kolejne negocjacje.

Giełda na żywo

GPW: Jest szansa na kontynuację wzrostów

Do końca roku pozostało jeszcze pięć sesji na warszawskiej giełdzie....

Giełda na żywo

Wall Street mocno w górę. Przez Fed?

Sprawdź, jak przebiegła czwartkowa sesja na nowojorskiej giełdzie.

"Gazeta Wyborcza"/Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/jp/ab
(IAR)
Tagi:umowa, Polska, samolot, armia, wojsko, gazeta wyborcza, rok, samolot bezzałogowy


Poprzednie wiadomości agencyjne IAR
"Puls Biznesu" - problemy Gudzowatego
Firmy Aleksandra Gudzowatego produkujące biokomponenty tracą kolejne zlecenia - pisze "Puls Biznesu". Według dziennika, spółki Gudzowatego przegrały ostatnio kilka ważnych przetargów na dostawy dla Orlenu.
"Rzeczpospolita" - Auschwitz - policja - pomoc
Polscy śledczy chcą zwrócić się do szwedzkiej policji o pomoc prawną w sprawie kradzieży napisu nad bramą do byłego obozu koncentracyjnego w Auschwitz - informuje "Rzeczpospolita". Wiele wskazuje na to, że zleceniodawca kradzieży napisu "Arbeit macht frei" mieszka właśnie w tym kraju.
"Rzeczpospolita" - `Graś - willa - opinia BAS
Biuro Analiz Sejmowych twierdzi, że nieodpłatne korzystanie z czyjegoś domu to forma korzyści, którą poseł powinien umieścić w rejestrze korzyści. "Rzeczpospolita dotarła do opinii prawnej Biura, która zostanie wykorzystana w sprawie Pawła Grasia.
Pochwal się na swojej stronie,
że czytasz Money.pl
Przejdź do kalulatorów Money.pl.
Drukuj ten artykuł.
Czytam Money.pl
Najpopularniejsze