Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
"Gazeta Wyborcza" - wojsko - samoloty bezzałogowe
Prawdopodobnie na początku stycznia Ministerstwo Obrony Narodowej podpisze umowę na dostawy szpiegowskich samolotów bezzałogowych dla polskiej armii - dowiedziała się "Gazeta Wyborcza". Polskie ministerstwo prowadzi rozmowy w tej sprawie z izraelskimi producentami.
Czytaj więcej w Money.pl
"Gazeta Wyborcza": Fajki niepokoju
Światowa Organizacja Zdrowia zaleca podniesienie akcyzy na papierosy - informuje "Gazeta Wyborcza".
"Gazeta Wyborcza": Lejemy beton do morza
W Polsce, choć chwalimy się naszymi naturalnymi plażami i wydmami, wcale nie mamy lepiej niż w USA, gdzie 14 proc. brzegów morskich jest pokryte betonem - informuje "Gazeta Wyborcza".
,,Gazeta Wyborcza": Studia prawie dla wszystkich
Na dziennych bezpłatnych studiach czekają jeszcze tysiące wolnych miejsc - informuje ,,Gazeta Wyborcza".
Polski rząd jest zainteresowany zakupem dwóch zestawów po pięć samolotów. Na ten cel wydamy około 100 milionów złotych. Sprzęt, który chcemy kupić, to samoloty średniego zasięgu, sprawdzone w działaniach wojennych w Afganistanie. To właśnie tam trafią zakupione samoloty, jako wsparcie dla polskiego kontyngentu. Nastąpi to jednak nie wcześniej niż w trzecim kwartale 2010 roku. Wcześniej, bo w kwietniu Polacy najprawdopodobniej otrzymają od Amerykanów dwa bezpilotowe samoloty zwiadowcze MQ-1. Nieoficjalnie wiadomo, że sprawę tę poruszył podczas rozmowy z Robertem Gatesem minister Bogdan Klich. W najbliższym czasie odbędą się w tej sprawie kolejne negocjacje.

Giełda na żywo

"Gazeta Wyborcza"/Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/jp/ab
umowa, Polska, samolot, armia, wojsko, gazeta wyborcza, rok, samolot bezzałogowy
IAR