Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
"Gazeta Wyborcza" - wojsko - samoloty bezzałogowe
Prawdopodobnie na początku stycznia Ministerstwo Obrony Narodowej podpisze umowę na dostawy szpiegowskich samolotów bezzałogowych dla polskiej armii - dowiedziała się "Gazeta Wyborcza". Polskie ministerstwo prowadzi rozmowy w tej sprawie z izraelskimi producentami.
Czytaj więcej w Money.pl
,,Gazeta Wyborcza": Jak się leczyć, to w Polsce
Polacy, którzy pracują na Zachodzie legalnie i mają ubezpieczenie, w razie choroby masowo przylatują do kraju. Ich śladem podążają Niemcy, Anglicy, Norwegowie. Bo nasza opieka zdrowotna jest lepsza - informuje ,,Gazeta Wyborcza".
,,Gazeta Wyborcza": Gdzie są flądry z Zatoki Puckiej
Rybacy alarmują o znacznym spadku połowów ryb w Zatoce Puckiej. Problem ma dotyczyć zwłaszcza flądry - informuje ,,Gazeta Wyborcza".
"Gazeta Wyborcza": Ślad starożytnych hazardzistów
Kość do gry sprzed niemal 2 tysięcy lat odkryto przypadkowo na polu koło Działoszyc (woj. świętokrzyskie) - donosi "Gazeta Wyborcza".
Polski rząd jest zainteresowany zakupem dwóch zestawów po pięć samolotów. Na ten cel wydamy około 100 milionów złotych. Sprzęt, który chcemy kupić, to samoloty średniego zasięgu, sprawdzone w działaniach wojennych w Afganistanie. To właśnie tam trafią zakupione samoloty, jako wsparcie dla polskiego kontyngentu. Nastąpi to jednak nie wcześniej niż w trzecim kwartale 2010 roku. Wcześniej, bo w kwietniu Polacy najprawdopodobniej otrzymają od Amerykanów dwa bezpilotowe samoloty zwiadowcze MQ-1. Nieoficjalnie wiadomo, że sprawę tę poruszył podczas rozmowy z Robertem Gatesem minister Bogdan Klich. W najbliższym czasie odbędą się w tej sprawie kolejne negocjacje.

Giełda na żywo

"Gazeta Wyborcza"/Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/jp/ab
umowa, Polska, samolot, armia, wojsko, gazeta wyborcza, rok, samolot bezzałogowy
IAR