Na skróty
Inauguracja Obamy - polityczne święto w USA
2013-01-19 08:11

Inauguracja Obamy - polityczne święto w USA


USA - Barack Obama - inauguracja


Polityczne święto w Stanach Zjednoczonych. W stolicy tego kraju Waszyngtonie odbęda się imprezy towarzyszące zaprzysiężeniu Baracka Obamy na drugą kadencję.
Czytaj więcej w Money.pl
Reforma podatków w USA. Czas na orędzie Baracka Obamy
Jak podał Biały Dom, dzięki tym zmianom w ciągu dekady dochody państwa zwiększą się o około 320 miliardów dolarów.
Stosunki Kuba-USA. Uwolniono część więźniów politycznych
Strona amerykańska poinformowała jednak, że kwestia uwolnienia wszystkich 53 więźniów nie jest warunkiem wstępnym przeprowadzenia rozmów.
Kuba: Pierwsze efekty politycznej odwilży
Trzech dysydentów uwolniły nieoczekiwanie władze Kuby - poinformowała tamtejsza Komisja Praw Człowieka i Porozumienia Narodowego (CCDHRN).
Trzydniowe obchody inauguracji drugiej kadencji Baracka Obamy rozpocznie tak zwany "Dzień służby". Dziś Amerykanie wezmą udział w czynach społecznych w swoich miejscowościach. Jutro, podczas prywatnej ceremonii w Białym Domu, Obama złoży oficjalną przysięgę bowiem konstytucja USA wymaga by zaprzysiężenie prezydenta odbyło się do południa 20 stycznia.
Główne uroczystości zaplanowano na poniedziałek.
Wtedy to Barack Obama złoży ceremonialną przysięgę na stopniach Kapitolu i przejdzie Aleją Pensylwania z siedziby Kongresu do Białego Domu, otwierając uroczystą paradę. Tego dnia w Waszyngtonie odbędą się także bale inauguracyjne.
4 lata temu, w pierwszej inauguracji prezydentury Baracka Obamy wzięło udział około 1,8 miliona osób. Tym razem organizatorzy spodziewają się od 600 do 800 tysięcy Amerykanów.

IAR

(IAR)


Poprzednie wiadomości agencyjne IAR
Koszyce - stolicą kultury
Ekspert PR24- od dzisiaj nowe egzaminy na prawo jazdy
Nowe europejskie prawo jazdy od dzisiaj
Pochwal się na swojej stronie,
że czytasz Money.pl
Przejdź do kalulatorów Money.pl.
Drukuj ten artykuł.
Czytam Money.pl