Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Inauguracja Obamy - polityczne święto w USA
USA - Barack Obama - inauguracja


Polityczne święto w Stanach Zjednoczonych. W stolicy tego kraju Waszyngtonie odbęda się imprezy towarzyszące zaprzysiężeniu Baracka Obamy na drugą kadencję.
Czytaj więcej w Money.pl
Stosunki Kuba-USA. Fidel Castro: nie potrzebujemy prezentu od Obamy
"Nie potrzebujemy, by imperium robiło nam prezent, jaki on by nie był. Nasze wysiłki będą legalne i pokojowe, ponieważ jest to nasze zobowiązanie wobec pokoju i braterstwa wszystkich ludzi" - napisał 89-letni ojciec rewolucji kubańskiej
Reforma podatków w USA. Czas na orędzie Baracka Obamy
Jak podał Biały Dom, dzięki tym zmianom w ciągu dekady dochody państwa zwiększą się o około 320 miliardów dolarów.
Zarobki Baracka Obamy. Dla prezesów polskich banków to ubogi krewny
Najbardziej znana para prezydencka na świecie ujawniła właśnie swoje roczne zarobki. Barrack i Michelle Obama w ubiegłym roku wzbogacili się o 436 tysięcy dolarów.
Trzydniowe obchody inauguracji drugiej kadencji Baracka Obamy rozpocznie tak zwany "Dzień służby". Dziś Amerykanie wezmą udział w czynach społecznych w swoich miejscowościach. Jutro, podczas prywatnej ceremonii w Białym Domu, Obama złoży oficjalną przysięgę bowiem konstytucja USA wymaga by zaprzysiężenie prezydenta odbyło się do południa 20 stycznia.
Główne uroczystości zaplanowano na poniedziałek.
Wtedy to Barack Obama złoży ceremonialną przysięgę na stopniach Kapitolu i przejdzie Aleją Pensylwania z siedziby Kongresu do Białego Domu, otwierając uroczystą paradę. Tego dnia w Waszyngtonie odbędą się także bale inauguracyjne.
4 lata temu, w pierwszej inauguracji prezydentury Baracka Obamy wzięło udział około 1,8 miliona osób. Tym razem organizatorzy spodziewają się od 600 do 800 tysięcy Amerykanów.


IAR

IAR