Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Inauguracja Obamy - polityczne święto w USA
USA - Barack Obama - inauguracja


Polityczne święto w Stanach Zjednoczonych. W stolicy tego kraju Waszyngtonie odbęda się imprezy towarzyszące zaprzysiężeniu Baracka Obamy na drugą kadencję.
Czytaj więcej w Money.pl
GPW w czołówce. Zdecydowały czynniki polityczne
W komentarz money.pl zobacz, co ważnego wydarzyło się w czwartek na rynku akcji.
Witczak: Święto Dziękczynienia ograniczy handel
Do handlu nie wchodzą dziś Stany Zjednoczone.
Ostatnie orędzie Obamy. "Mamy najbardziej odporną gospodarkę na świecie"
Barack Obama przedstawił optymistyczną wizję przyszłości Ameryki, odrzucił tezę o schyłku Stanów Zjednoczonych i wyraził przekonanie, że USA pozostanie światowym liderem.
Trzydniowe obchody inauguracji drugiej kadencji Baracka Obamy rozpocznie tak zwany "Dzień służby". Dziś Amerykanie wezmą udział w czynach społecznych w swoich miejscowościach. Jutro, podczas prywatnej ceremonii w Białym Domu, Obama złoży oficjalną przysięgę bowiem konstytucja USA wymaga by zaprzysiężenie prezydenta odbyło się do południa 20 stycznia.
Główne uroczystości zaplanowano na poniedziałek.
Wtedy to Barack Obama złoży ceremonialną przysięgę na stopniach Kapitolu i przejdzie Aleją Pensylwania z siedziby Kongresu do Białego Domu, otwierając uroczystą paradę. Tego dnia w Waszyngtonie odbędą się także bale inauguracyjne.
4 lata temu, w pierwszej inauguracji prezydentury Baracka Obamy wzięło udział około 1,8 miliona osób. Tym razem organizatorzy spodziewają się od 600 do 800 tysięcy Amerykanów.

IAR


IAR