Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Internetowy atak na Miss Rosji

Czytaj więcej w Money.pl
Giganci internetowi znikną z Rosji?
Władze rosyjskie zażądały od Google'a, Facebooka i Twittera przekazanie wszystkich posiadanych przez nie danych na temat każdego rosyjskiego blogera, który odnotowuje co najmniej trzy tysiące odwiedzin dziennie. Nieposłuszeństwo ma grozić ,,poważnymi sankcjami".
Internetowe wyłudzanie coraz groźniejsze
Pracownicy Kaspersky Lab przyjrzeli się ewolucji spamu w sierpniu 2014 r. Wyniki analizy są niepokojące - w badanym miesiącu wykryto aż 32 miliony ataków phishingowych, co stanowi wzrost na poziomie 62% w porównaniu z lipcem bieżącego roku. Atakujący najchętniej podszywali się pod firmy Yahoo!, Facebook oraz Google.
W sieci oszustwo popłaca. Ile zarabiają internetowi naciągacze?
Zajmująca się kwestiami bezpieczeństwa internetowego firma Trustwave opublikowała raport na temat działalności przestępczej w sieci. Niestety, jak z niego wynika, jest ona dla zaangażowanych wciąż bardzo opłacalna. Można się spodziewać, że zagrożeń będzie coraz więcej, a obrona przed nimi leży w dużej mierze po stronie samych użytkowników sieci, którzy wciąż popełniają bardzo podstawowe błędy.
Miss Rosji 2013 uciekła ze stron internetowych. 18 letnią Elmirę Abdrazakową internauci obrzucili obelgami za jej tatarskie pochodzenie. Dziewczyna zlikwidowała swoje konta na portalach społecznościowych, a rosyjskie media zablokowały możliwość dodawania komentarzy do publikacji na jej temat.
Nie przebierając w słowach, internauci zamieszczali na stronach miss piękności wpisy dotyczące jej urody oraz pochodzenia. Nazywano skandalem decyzje jurorów, którzy przyznali koronę najpiękniejszej Rosjanki dziewczynie tatarskiego pochodzenia. -"Musieliśmy zablokować możliwość dodawania komentarzy do artykułu na temat konkursu miss Rosji, ponieważ nie byliśmy w stanie moderować obelżywych wpisów" - napisali dziennikarze Moskiewskiego Komsomolca.
Po wycofaniu się najpiękniejszej Rosjanki 2013 roku z portali społecznościowych, rosyjscy dziennikarze zastanawiają się czy "piękno wymaga aż takich ofiar".

Giełda na żywo


IAR
IAR