Na skróty
Money.plArchiwumWiadomości agencyjneIARInternetowy atak na Miss Rosji
2013-03-05 09:53

Internetowy atak na Miss RosjiCzytaj więcej w Money.pl
Kto najczęściej pada ofiarą ataków internetowych?
Eksperci z Kaspersky Lab przeanalizowali poziom cyberzagrożeń w Rosji, Niemczech, USA, Chinach i Polsce w roku 2013. Badanie pozwoliło ustalić ryzyko infekcji online i lokalnej, a także liczby incydentów bezpieczeństwa przypadających na jednego użytkownika w tych krajach w ciągu roku.
Zagrożenie terrorystyczne. Możliwe ataki podczas konkursu Miss Świata
Po demonstracjach muzułmańskich radykałów przeciwko konkursowi piękności Miss Świata, ekstremiści mogą przygotowywać zamachy.
Miss Rosji broni członkiń Pussy Riot
Miss Rosji 2013 uciekła ze stron internetowych. 18 letnią Elmirę Abdrazakową internauci obrzucili obelgami za jej tatarskie pochodzenie. Dziewczyna zlikwidowała swoje konta na portalach społecznościowych, a rosyjskie media zablokowały możliwość dodawania komentarzy do publikacji na jej temat.
Nie przebierając w słowach, internauci zamieszczali na stronach miss piękności wpisy dotyczące jej urody oraz pochodzenia. Nazywano skandalem decyzje jurorów, którzy przyznali koronę najpiękniejszej Rosjanki dziewczynie tatarskiego pochodzenia. -"Musieliśmy zablokować możliwość dodawania komentarzy do artykułu na temat konkursu miss Rosji, ponieważ nie byliśmy w stanie moderować obelżywych wpisów" - napisali dziennikarze Moskiewskiego Komsomolca.
Po wycofaniu się najpiękniejszej Rosjanki 2013 roku z portali społecznościowych, rosyjscy dziennikarze zastanawiają się czy "piękno wymaga aż takich ofiar".


IAR
(IAR)


Poprzednie wiadomości agencyjne IAR
Hanower: Tusk o rewolucji technologicznej
Nowe sankcje wobec Korei Północnej
Błaszczak: spór w rządzie to temat zastępczy
Pochwal się na swojej stronie,
że czytasz Money.pl
Przejdź do kalulatorów Money.pl.
Drukuj ten artykuł.
Czytam Money.pl
Najpopularniejsze
  • (link spons.)