wp.pl
wp.pl
Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Internetowy atak na Miss Rosji

Czytaj więcej w Money.pl
Kontrowersyjny pomysł w Rosji: deszyfrowanie ruchu internetowego
Rosyjskie ministerstwa łączności oraz przemysłu i handlu wraz z Federalną Służbą Bezpieczeństwa (FSB) rozważają możliwości deszyfrowania całego ruchu w internecie w celu realizacji przyjętych niedawno ustaw antyterrorystycznych - pisze w środę "Kommiersant".
Atak hakerski na serwery Komisji Europejskiej
Serwery Komisji Europejskiej we czwartek po południu padły ofiarą ataku hakerskiego "na duża skalę" - poinformował portal internetowy Politico Europe, powołując się na biuro prasowe KE.
Polscy kierowcy dyskryminowani na Zachodzie Europy. "To jest zachęcanie do ataków"
- Jesteśmy ignorowani i poniżani. Nie pozwala się nam wjeżdżać na parking czy do magazynów i ustawia na końcu w kolejce do rozładunku. Musimy zatrzymywać się na uliczkach, gdzie nie jesteśmy w żaden sposób chronieni - mówi WP money Jan Buczek, prezes Zrzeszenia Międzynarodowych Przewoźników Drogowych. Według niego to właśnie dyskryminacja polskich kierowców mogła doprowadzić do tragedii w Berlinie.
Miss Rosji 2013 uciekła ze stron internetowych. 18 letnią Elmirę Abdrazakową internauci obrzucili obelgami za jej tatarskie pochodzenie. Dziewczyna zlikwidowała swoje konta na portalach społecznościowych, a rosyjskie media zablokowały możliwość dodawania komentarzy do publikacji na jej temat.
Nie przebierając w słowach, internauci zamieszczali na stronach miss piękności wpisy dotyczące jej urody oraz pochodzenia. Nazywano skandalem decyzje jurorów, którzy przyznali koronę najpiękniejszej Rosjanki dziewczynie tatarskiego pochodzenia. -"Musieliśmy zablokować możliwość dodawania komentarzy do artykułu na temat konkursu miss Rosji, ponieważ nie byliśmy w stanie moderować obelżywych wpisów" - napisali dziennikarze Moskiewskiego Komsomolca.
Po wycofaniu się najpiękniejszej Rosjanki 2013 roku z portali społecznościowych, rosyjscy dziennikarze zastanawiają się czy "piękno wymaga aż takich ofiar".


IAR
IAR