Na skróty
Internetowy atak na Miss Rosji
2013-03-05 09:53

Internetowy atak na Miss RosjiCzytaj więcej w Money.pl
Atak hakerów w Rosji. "Odłączyli" od kraju jego część
Krótkowzroczna i przestępcza polityka władz federalnych zepchnęła państwo na skraj katastrofy - napisali w oświadczeniu.
Internetowe wyłudzanie coraz groźniejsze
Pracownicy Kaspersky Lab przyjrzeli się ewolucji spamu w sierpniu 2014 r. Wyniki analizy są niepokojące - w badanym miesiącu wykryto aż 32 miliony ataków phishingowych, co stanowi wzrost na poziomie 62% w porównaniu z lipcem bieżącego roku. Atakujący najchętniej podszywali się pod firmy Yahoo!, Facebook oraz Google.
Rosja drażni gigantów internetowych
Wygląda na to, że rosyjskim władzom zatęskniło się do ustroju totalitarnego. Zażądały one bowiem od internetowych gigantów, by ci przechowywali rosyjskie dane lokalnie i poddały się rosyjskiej cenzurze.
Miss Rosji 2013 uciekła ze stron internetowych. 18 letnią Elmirę Abdrazakową internauci obrzucili obelgami za jej tatarskie pochodzenie. Dziewczyna zlikwidowała swoje konta na portalach społecznościowych, a rosyjskie media zablokowały możliwość dodawania komentarzy do publikacji na jej temat.
Nie przebierając w słowach, internauci zamieszczali na stronach miss piękności wpisy dotyczące jej urody oraz pochodzenia. Nazywano skandalem decyzje jurorów, którzy przyznali koronę najpiękniejszej Rosjanki dziewczynie tatarskiego pochodzenia. -"Musieliśmy zablokować możliwość dodawania komentarzy do artykułu na temat konkursu miss Rosji, ponieważ nie byliśmy w stanie moderować obelżywych wpisów" - napisali dziennikarze Moskiewskiego Komsomolca.
Po wycofaniu się najpiękniejszej Rosjanki 2013 roku z portali społecznościowych, rosyjscy dziennikarze zastanawiają się czy "piękno wymaga aż takich ofiar".


IAR
(IAR)


Poprzednie wiadomości agencyjne IAR
Hanower: Tusk o rewolucji technologicznej
Nowe sankcje wobec Korei Północnej
Błaszczak: spór w rządzie to temat zastępczy
Pochwal się na swojej stronie,
że czytasz Money.pl
Przejdź do kalulatorów Money.pl.
Drukuj ten artykuł.
Czytam Money.pl