Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Internetowy atak na Miss Rosji

Czytaj więcej w Money.pl
Giganci internetowi znikną z Rosji?
Władze rosyjskie zażądały od Google'a, Facebooka i Twittera przekazanie wszystkich posiadanych przez nie danych na temat każdego rosyjskiego blogera, który odnotowuje co najmniej trzy tysiące odwiedzin dziennie. Nieposłuszeństwo ma grozić ,,poważnymi sankcjami".
Amazon źle traktuje pracowników? Internetowy gigant odpiera ataki
Były sekretarz prasowy Białego Ddomu, a obecnie wiceprezes działu do spraw globalnych interesów korporacyjnych Amazonu - Jay Carney - odniósł się do zarzutów "New York Timesa" o niewłaściwych warunkach pracy firmie. Co niespecjalnie zaskakujące, nie pozostawił na nich suchej nitki, opisując je – mniej więcej – jako stek wydumanych i mocno wyolbrzymionych bzdur.
Ustawa hazardowa do zmiany. Będą blokować strony internetowe
Monopol Totalizatora Sportowego oraz blokowanie nielegalnych stron internetowych to najbardziej kontrowersyjne zapisy nowelizacji ustawy o grach hazardowych, którą dzisiaj przyjęła Rada Ministrów.
Miss Rosji 2013 uciekła ze stron internetowych. 18 letnią Elmirę Abdrazakową internauci obrzucili obelgami za jej tatarskie pochodzenie. Dziewczyna zlikwidowała swoje konta na portalach społecznościowych, a rosyjskie media zablokowały możliwość dodawania komentarzy do publikacji na jej temat.
Nie przebierając w słowach, internauci zamieszczali na stronach miss piękności wpisy dotyczące jej urody oraz pochodzenia. Nazywano skandalem decyzje jurorów, którzy przyznali koronę najpiękniejszej Rosjanki dziewczynie tatarskiego pochodzenia. -"Musieliśmy zablokować możliwość dodawania komentarzy do artykułu na temat konkursu miss Rosji, ponieważ nie byliśmy w stanie moderować obelżywych wpisów" - napisali dziennikarze Moskiewskiego Komsomolca.
Po wycofaniu się najpiękniejszej Rosjanki 2013 roku z portali społecznościowych, rosyjscy dziennikarze zastanawiają się czy "piękno wymaga aż takich ofiar".


IAR
IAR