Na skróty
Jan Paweł II - nie będzie równoczesnej beatyfikacji i kanonizacji
2007-03-13 12:33

Jan Paweł II - nie będzie równoczesnej beatyfikacji i kanonizacji


Postulator procesu beatyfikacyjnego Jana Pawła II wykluczył możliwość połączenia beatyfikacji i kanonizacji papieża-Polaka. Ksiądz Sławomir Oder podkreślił w rozmowie z Polskim Radiem, że w najnowszej historii nie było takiego precedensu. Ksiądz Oder nie przypuszcza też, aby na etapie rzymskim, czyli w watykańskiej kongregacji, sprawa wyniesienia na ołtarze Jana Pawła II mogła liczyć na nadzwyczajne przyspieszenie. Ksiądz Oder prawdopodobnie będzie się także zajmował tą sprawą w kongregacji.
Czytaj więcej w Money.pl
Jan Paweł II i Jan XXIII są już świętymi
Mszę czterech papieży prowadziło 150 kardynałów i około tysiąca biskupów. Zobacz, co się działo na placu św Piotra.
Kanonizacja Jana Pawła II. Nowe informacje
Emerytowany papież Benedykt XVI będzie koncelebrował z papieżem Franciszkiem mszę kanonizacyjną Jana Pawła II i Jana XXIII.
Kanonizacja Jana Pawła II. Polski papież był inwigilowany
Jako biskup krakowski był nieustannie obserwowany przez agentów SB. Gdy został papieżem, zainteresowanie to wzrosło jeszcze bardziej.
Jak przypomniał ksiądz Oder, 2 kwietnia zostanie zamknięty dopiero pierwszy etap drogi Jana Pawła II na ołtarze. Sesja kończąca proces diecezjalny będzie polegała miedzy innymi na zapieczętowaniu całej dokumentacji, która później zostanie przekazana do kongregacji.
Postulator poinformował, że zamknięcie etapu diecezjalnego procesu beatyfikacyjnego Jana Pawła II poprzedzi zakończenie dochodzenia dotyczącego cudu, do jakiego doszło we Francji za wstawiennictwem papieża-Polaka. Jest ono planowane na przyszły tydzień. Jeszcze przed 2 kwietnia dowiemy się więc, gdzie odbywał się ten proces, a przede wszystkim - kim jest osoba, która zawdzięcza zdrowie i życie wstawiennictwu papieża-Polaka.
(IAR)
Tagi:proces, drogi, zdrowie, beatyfikacja, jan paweł ii, było, inne, kanonizacja


Poprzednie wiadomości agencyjne IAR
Przewodniczący PE: poglądy M. Giertycha niezgodne z wartościami UE
Przewodniczący Parlamentu Europejskiego zarzucił eurodeputowanemu Maciejowi Giertychowi, że wyraża poglądy niezgodne z wartościami, na których została zbudowana Unia Europejska. Wobec Macieja Giertycha zostaną wyciągnięte konsekwencje. O rodzaju kary zdecyduje przewodniczący PE w porozumieniu z prezydium.
MEN - kary za wpuszczanie do szkół organizacji gejowskich
Rzecznik Ministerstwa Edukacji Narodowej Aneta Woźniak potwierdziła, że resort przygotowuje projekt ustawy, która zakłada dyscyplinarne zwolnienie dyrektora szkoły za wpuszczenie do placówki organizacji gejowskiej. Informacje o takich planach zamieściła dzisiejsza prasa.
Odnaleziono ciało 13-letniej Marty
Odnaleziono ciało 13-letniej Marty z Kłodzka, która zaginęła na początku lutego. Dziewczynka prawdopodobnie popełniła samobójstwo.
Pochwal się na swojej stronie,
że czytasz Money.pl
Przejdź do kalulatorów Money.pl.
Drukuj ten artykuł.
Czytam Money.pl