Na skróty
Money.plArchiwumWiadomości agencyjneIARŁódzkie: kolejna afera mięsna
2013-10-31 15:30

Łódzkie: kolejna afera mięsnaCzytaj więcej w Money.pl
Trigon wycenił spółki z branży mięsnej
Analitycy poinformowali, że preferują spółkę ZM Henryk Kania z kilku powodów.
W Niemczech kolejna afera szpiegowska
Prowadzone jest śledztwo przeciwko kolejnej osobie, podejrzanej o szpiegostwo. Nie ujawniono, dla którego kraju osoba ta miałaby szpiegować.
Afera Amber Gold. Kolejna rozprawa w sprawie zalegania z wypłatami
Szef parabanku obwiniony jest o zaległości w wypłacie pensji i brak premii dla około 40 pracowników jednej z jego spółek.
Kolejna afera mięsna w województwie łódzkim. Policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają, dlaczego działający bez zezwolenia zakład pod Brzezinami sprzedawał mięso niewiadomego pochodzenia.
Rzecznik łódzkiej prokuratury okręgowej Krzysztof Kopania poinformował, że wczoraj śledczy zabezpieczyli kilkadziesiąt pojemników z mięsem, a także mięso wiszące na hakach i pojemniki z krwią. Udało się także przesłuchać świadków, którzy potwierdzili, że w tym miejscu odbywała się sprzedaż wędlin.
Policja przesłuchała właściciela zakładu. Mężczyzna złożył wyjaśnienia, w których potwierdził, że produkował wędliny. Tłumaczył też, że ubiegał się wcześniej o uzyskanie zezwolenia na tego typu działalność, jednak - mimo pozytywnej opinii służb weterynaryjnych - działalność ta nie była możliwa ze względu na sprzeciw sąsiadów. Mężczyzna usłyszał zarzuty narażenia życia i zdrowia ludzi.
Przedstawiciel powiatowego lekarza weterynarii nie chciał zabezpieczyć znalezionego mięsa, zasłaniając się wewnętrzymi przepisami. Próbki mięsa pobrała policja, która zabezpieczyła też pomieszczenia zakładu.

IAR
(IAR)


Poprzednie wiadomości agencyjne IAR
Prokuratura Wipler wszczęte śledztwo
Kerry jedzie do Polski!
Cox i Kwaśniewski znów w Kijowie
Pochwal się na swojej stronie,
że czytasz Money.pl
Przejdź do kalulatorów Money.pl.
Drukuj ten artykuł.
Czytam Money.pl