Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Łódzkie: kolejna afera mięsna

Czytaj więcej w Money.pl
Kolejna afera finansowa w Rzymie. Zamieszani wysokiej rangi politycy
W Rzymie kolejna afera finansowa. Wśród podejrzanych o udział w grupie przestępczej są: deputowany do parlamentu, były wiceminister oświaty i dawny dyrektor generalny włoskiego zakładu ubezpieczeń społecznych, kontrolowanego przez państwo.
Prokuratura odwołała się od wyroków w aferze LuxLeaks
Prokuratura odwołała się od trzech wyroków wydanych w czerwcu przez sąd w Luksemburgu w procesie w sprawie ujawnienia tamtejszego systemu unikania opodatkowania przez duże międzynarodowe firmy, zwanego aferą LuxLeaks - podała we wtorek AFP.
Afera Panama Papers kolejny raz uderza w Putina
Tym razem Międzynarodowe Konsorcjum Dziennikarzy Śledczych odnalazło zaginione pieniądze pochodzące ze sprzedaży akcji koncernu Rosnieft na koncie firmy należącej do przyjaciela rosyjskiego prezydenta.
Kolejna afera mięsna w województwie łódzkim. Policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają, dlaczego działający bez zezwolenia zakład pod Brzezinami sprzedawał mięso niewiadomego pochodzenia.
Rzecznik łódzkiej prokuratury okręgowej Krzysztof Kopania poinformował, że wczoraj śledczy zabezpieczyli kilkadziesiąt pojemników z mięsem, a także mięso wiszące na hakach i pojemniki z krwią. Udało się także przesłuchać świadków, którzy potwierdzili, że w tym miejscu odbywała się sprzedaż wędlin.
Policja przesłuchała właściciela zakładu. Mężczyzna złożył wyjaśnienia, w których potwierdził, że produkował wędliny. Tłumaczył też, że ubiegał się wcześniej o uzyskanie zezwolenia na tego typu działalność, jednak - mimo pozytywnej opinii służb weterynaryjnych - działalność ta nie była możliwa ze względu na sprzeciw sąsiadów. Mężczyzna usłyszał zarzuty narażenia życia i zdrowia ludzi.
Przedstawiciel powiatowego lekarza weterynarii nie chciał zabezpieczyć znalezionego mięsa, zasłaniając się wewnętrzymi przepisami. Próbki mięsa pobrała policja, która zabezpieczyła też pomieszczenia zakładu.

IAR
IAR