Na skróty
2012-06-28 16:18

Matury-wyniki!


Co piąty maturzysta nie zdał w tym roku matury. To prawie 65 tysięcy tegorocznych absolwentów szkół ponadgimnazjalnych.
Czytaj więcej w Money.pl
Matury 2014. Słabe wyniki to wina przepełnionych klas?
Takiego zdania jest Tamara Zacharuk, rektor Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach.
"Dziennik Polski": Historyk bez matury z historii
Kandydaci na studia historyczne na Uniwersytecie Jagiellońskim nie muszą obowiązkowo zdawać matury z historii. Dwanaście innych z największych wydziałów historycznych w Polsce także zrezygnowało z tego wymogu - donosi "Dziennik Polski".
Matury 2014. 85 tysięcy uczniów oblało
- Uczcie się. Matura musi mieć swoją wagę - apeluje minister edukacji.
13 procent zdających oblało tylko jeden przedmiot, więc mają prawo podejść do egzaminów poprawkowych w sierpniu. 7 procent ma więcej niż jeden niezdany egzamin.
Najlepsze wyniki były w liceach ogólnokształcących. Tam z maturą poradziło sobie 89 procent uczniów. 70-procentową skuteczność mieli uczniowie techników. W liceach profilowanych z egzaminem dojrzałości poradziło sobie 57 procent uczniów. Najgorsze wyniki były w liceach i technikach uzupełniających - 27 i 22 procent.
Na języku polskim podstawowym odnotowano 97 procent pozytywnych wyników. Średnia zdobycz to 54 punkty na 100 możliwych. Z matematyką na poziomie podstawowym poradziło sobie 85 procent zdających. Średni wynik to 56 punktów na 100 możliwych.

Giełda na żywo

TNS Polska. Ilu Polaków oszczędza?

Ponad 40 proc. ankietowanych przez TNS Polaków przyznało, że wszystkie...

IAR
(IAR)


Poprzednie wiadomości agencyjne IAR
Waluty-wakacje-wymiana
Kupując walutę na zagraniczne wakacje warto sprawdzić kursy w kilku bankach albo kantorach. Jak wyliczyli analitycy porównywarki finansowej Comperia.pl, różnica przy zakupie jednego euro w najtańszym i najdroższym miejscu może wynieść nawet 15 groszy. Przy zakupie tysiąca euro różnica ta wynosi więc 150 złotych - mówi analityk Marcin Zienkiewicz. Przypomina, że z reguły najdrożej jest w kantorach na dworcach, w hotelach i na lotniskach.
Wlk. Brytania-Barclays Bank-Cameron
Brytyjski premier David Cameron zareagował na potężny skandal w banku Barclays, wzywając dyrekcję, aby wytłumaczyła się z manipulacji stopami oprocentowania kredytów. Barclay's Bank został wczoraj ukarany rekordową grzywną za podawanie nieprawdziwych danych, fałszujących ważny wsaźnik LIBOR. Kara wynosi 450 milionów dolarów. To wprawdzie tyle, ile zarabia bank w pół godziny. Ale jak powiedziała BBC Tracy McDermott z londyńskiej Komisji Kontroli Usług Finansowych: "Dla Barclay's Banku to coś daleko więcej niż sama kara. Publicity jaką to wywołało odciśnie się bardzo na reputacji Barclaysa."
Ceny paliw na wakacje. Jest prognoza
Dobre informacje dla kierowców - paliwa tanieją i wiele na to wskazuje, że przynajmniej w pierwszej połowie wakacji mogą się utrzymać na obecnym poziomie.
Pochwal się na swojej stronie,
że czytasz Money.pl
Przejdź do kalulatorów Money.pl.
Drukuj ten artykuł.
Czytam Money.pl