wp.pl
wp.pl
Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
NFZ - zarządzenia

Czytaj więcej w Money.pl
Prywatne kliniki niewiele lepsze niż NFZ? Epidemia grypy wypełniła poczekalnie po brzegi
Kilkugodzinne oczekiwanie gorączkujących chorych, pieklący się na obsługę pacjenci w poczekalni. To wcale nie obrazek znany już od lat z przychodni publicznych, ale rzeczywistość końca 2016 roku w klinikach prywatnych. Te nie wytrzymały oblężenia pacjentów w epidemii grypy. Okazuje się, że podobny system płacenia sprawia, że prywatne zaczyna działać prawie tak samo, jak państwowe.
700 mln zł trafi do szpitali. NFZ zapłaci na "nadwykonania"
Narodowy Fundusz Zdrowia zapłaci 700 milionów złotych za tak zwane "nadwykonania". Chodzi o świadczenia medyczne, które szpitale i przychodnie zrealizowały ponad wyznaczony limit.
Gospodarka Polski. Szydło o inwestycjach, podatkach i NFZ
Po pierwszym kwartale przyszłego roku dynamika wzrostu inwestycji powinna być dużo wyższa - powiedziała w czwartek premier Beata Szydło.
Jeszcze dziś prezes Narodowego Funduszu Zdrowia ma wydać zarządzenie w sprawie programów lekowych i chemioterapii. Nieoficjalnie dowiedziała się o tym Informacyjna Agencja Radiowa.
Zarządzenie prezesa będzie podstawą do całego procesu kontraktowania leczenia szpitalnego w ramach programów lekowych i chemioterapii. Nowe programy mają wejść w życie 1 lipca i eksperci alarmują, że pozostało już niewiele czasu.
Prezes NFZ czekał z wydaniem zarządzenia na obwieszczenie ministra zdrowia, które zawiera wykaz leków refundowanych w ramach programów i chemioterapii. Minister twierdził, że prezes nie musi czekać na obwieszczenie, ale - według prawników - prezes postąpił zgodnie z prawem.


IAR
IAR