Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
NFZ - zarządzenia

Czytaj więcej w Money.pl
Wpływ zmiany formy działalności podmiotu leczniczego na umowy zawarte z NFZ
Zmiany formalno-prawne w podmiocie leczniczym mają istotne znaczenie dla kontraktów zawartych z NFZ.
NFZ do likwidacji. Radziwiłł szykuje prawdziwą rewolucję
Minister zdrowia Konstanty Radziwiłł zapowiedział, że jeszcze we wtorek przedstawi premier Beacie Szydło założenia reformy systemu ochrony zdrowia, przewidującej m.in. likwidację NFZ i docelowo objęcie wszystkich obywateli prawem do świadczeń.
NFZ przypomni SMS-em pacjentowi o wizycie u lekarza
W wiadomości znajdzie się m.in. numer telefonu przychodni, w której wizytę ma pacjent zaplanowaną. Jeśli z jakichkolwiek powodów nie będzie mógł się stawić u lekarza, zostanie poproszony o jej odwołanie.
Jeszcze dziś prezes Narodowego Funduszu Zdrowia ma wydać zarządzenie w sprawie programów lekowych i chemioterapii. Nieoficjalnie dowiedziała się o tym Informacyjna Agencja Radiowa.
Zarządzenie prezesa będzie podstawą do całego procesu kontraktowania leczenia szpitalnego w ramach programów lekowych i chemioterapii. Nowe programy mają wejść w życie 1 lipca i eksperci alarmują, że pozostało już niewiele czasu.
Prezes NFZ czekał z wydaniem zarządzenia na obwieszczenie ministra zdrowia, które zawiera wykaz leków refundowanych w ramach programów i chemioterapii. Minister twierdził, że prezes nie musi czekać na obwieszczenie, ale - według prawników - prezes postąpił zgodnie z prawem.


IAR
IAR