Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
NFZ - zarządzenia

Czytaj więcej w Money.pl
Likwidacja NFZ. Projekt będzie gotowy latem lub jesienią
Jeszcze w tym roku będzie gotowy projekt likwidacji NFZ, a opieka zdrowotna ma być finansowana bezpośrednio przez państwo - zapowiada minister zdrowia Konstanty Radziwiłł.
CBA zajęło się informatyzacją NFZ
CBA na zlecenie prokuratury prowadzi śledztwo dotyczące obsługi informatycznej Narodowego Funduszu Zdrowia - ustalili reporterzy „Dziennika Gazety Prawnej” i TOK FM. Zdaniem funkcjonariuszy Fundusz w latach 2007-2015 stracił przynajmniej 43,5 mln zł.
Andrzej Jacyna pełniącym obowiązki prezesa NFZ
Andrzej Jacyna pełni obowiązki prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia - poinformował we wtorek NFZ. W piątek minister zdrowia Konstanty Radziwiłł odwołał szefa Funduszu Tadeusza Jędrzejczyka. Jacyna był dotychczas wiceprezesem NFZ ds. medycznych.
Jeszcze dziś prezes Narodowego Funduszu Zdrowia ma wydać zarządzenie w sprawie programów lekowych i chemioterapii. Nieoficjalnie dowiedziała się o tym Informacyjna Agencja Radiowa.
Zarządzenie prezesa będzie podstawą do całego procesu kontraktowania leczenia szpitalnego w ramach programów lekowych i chemioterapii. Nowe programy mają wejść w życie 1 lipca i eksperci alarmują, że pozostało już niewiele czasu.
Prezes NFZ czekał z wydaniem zarządzenia na obwieszczenie ministra zdrowia, które zawiera wykaz leków refundowanych w ramach programów i chemioterapii. Minister twierdził, że prezes nie musi czekać na obwieszczenie, ale - według prawników - prezes postąpił zgodnie z prawem.


IAR
IAR