wp.pl
wp.pl
Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
NFZ - zarządzenia

Czytaj więcej w Money.pl
Nagrody w NFZ. Urzędnicy dostali miliony
5,5 mln zł wypłacił w zeszłym roku w ramach nagród NFZ swoim pracownikom. Z danych z centrali i oddziałów funduszu, do których dotarł "Fakt", wynika, że rekordową sumę przeznaczono dla pracowników centrali - 4325 tys. zł.
Konstanty Radziwiłł: od 1 stycznia 2018 r. NFZ będzie postawiony w stan likwidacji
Od 1 stycznia 2018 r. Narodowy Fundusz Zdrowia będzie postawiony w stan likwidacji, ale nie oznacza to jego likwidacji, będzie kontynuował swoją pracę, dopiero później przejmie ją administracja państwowa - mówił w piątek w Białymstoku minister zdrowia Konstanty Radziwiłł.
Tak będzie wyglądała likwidacja NFZ. Premier dostała plan
Minister zdrowia ma już gotowy projekt ustawy likwidującej Narodowy Fundusz Zdrowia. Trafi on teraz do konsultacji i prac rządowych - poinformowała premier Beata Szydło, po spotkaniu z ministrem resortu zdrowia Konstantym Radziwiłłem.
Jeszcze dziś prezes Narodowego Funduszu Zdrowia ma wydać zarządzenie w sprawie programów lekowych i chemioterapii. Nieoficjalnie dowiedziała się o tym Informacyjna Agencja Radiowa.
Zarządzenie prezesa będzie podstawą do całego procesu kontraktowania leczenia szpitalnego w ramach programów lekowych i chemioterapii. Nowe programy mają wejść w życie 1 lipca i eksperci alarmują, że pozostało już niewiele czasu.
Prezes NFZ czekał z wydaniem zarządzenia na obwieszczenie ministra zdrowia, które zawiera wykaz leków refundowanych w ramach programów i chemioterapii. Minister twierdził, że prezes nie musi czekać na obwieszczenie, ale - według prawników - prezes postąpił zgodnie z prawem.


IAR
IAR