wp.pl
wp.pl
Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
NFZ - zarządzenia

Czytaj więcej w Money.pl
Tak będzie wyglądała likwidacja NFZ. Premier dostała plan
Minister zdrowia ma już gotowy projekt ustawy likwidującej Narodowy Fundusz Zdrowia. Trafi on teraz do konsultacji i prac rządowych - poinformowała premier Beata Szydło, po spotkaniu z ministrem resortu zdrowia Konstantym Radziwiłłem.
Likwidacja NFZ to marna pomoc dla służby zdrowia. Pieniędzy od tego nie przybędzie
- To przelewanie z pustego w próżne - komentuje Dobrawa Biadun, ekspertka Konfederacji Lewiatan.
Likwidacja NFZ i sieć szpitali. Jest nowe zadanie dla ministra Radziwiłła
Najważniejszym zadaniem dla ministerstwa pracy będzie w tym roku aktywizacja tych regionów, gdzie panuje największe bezrobocie - zapowiada premier Beata Szydło w radiowej Jedynce.
Jeszcze dziś prezes Narodowego Funduszu Zdrowia ma wydać zarządzenie w sprawie programów lekowych i chemioterapii. Nieoficjalnie dowiedziała się o tym Informacyjna Agencja Radiowa.
Zarządzenie prezesa będzie podstawą do całego procesu kontraktowania leczenia szpitalnego w ramach programów lekowych i chemioterapii. Nowe programy mają wejść w życie 1 lipca i eksperci alarmują, że pozostało już niewiele czasu.
Prezes NFZ czekał z wydaniem zarządzenia na obwieszczenie ministra zdrowia, które zawiera wykaz leków refundowanych w ramach programów i chemioterapii. Minister twierdził, że prezes nie musi czekać na obwieszczenie, ale - według prawników - prezes postąpił zgodnie z prawem.


IAR
IAR