Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
NFZ - zarządzenia

Czytaj więcej w Money.pl
Milion dla NFZ od czujnych pacjentów
Około milion Polaków posiada specjalne konto, na którym można sprawdzić, ile kosztowało ich leczenie, u jakiego byli lekarza i jakie leki sprzedała im apteka.
Sejm przyjął ustawę dot. finansowania szczepień przez NFZ
W piątek Sejm przyjął ustawę, zgodnie z którą od 2017 r. to NFZ, a nie - jak dotychczas - resort zdrowia, będzie finansował zakup obowiązkowych szczepionek dla ubezpieczonych. Ma to umożliwić publiczne finansowanie szczepień m.in. przeciw pneumokokom i HPV.
Obowiązkowe szczepienia do zmiany. Pieniądze wyłoży NFZ
Posłowie chcą, aby od 2017 r. to NFZ, a nie resort zdrowia finansował zakup obowiązkowych szczepionek dla ubezpieczonych.
Jeszcze dziś prezes Narodowego Funduszu Zdrowia ma wydać zarządzenie w sprawie programów lekowych i chemioterapii. Nieoficjalnie dowiedziała się o tym Informacyjna Agencja Radiowa.
Zarządzenie prezesa będzie podstawą do całego procesu kontraktowania leczenia szpitalnego w ramach programów lekowych i chemioterapii. Nowe programy mają wejść w życie 1 lipca i eksperci alarmują, że pozostało już niewiele czasu.
Prezes NFZ czekał z wydaniem zarządzenia na obwieszczenie ministra zdrowia, które zawiera wykaz leków refundowanych w ramach programów i chemioterapii. Minister twierdził, że prezes nie musi czekać na obwieszczenie, ale - według prawników - prezes postąpił zgodnie z prawem.

Giełda na żywo

IAR
IAR