Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
NFZ - zarządzenia

Czytaj więcej w Money.pl
NFZ do likwidacji. Radziwiłł szykuje prawdziwą rewolucję
Minister zdrowia Konstanty Radziwiłł zapowiedział, że jeszcze we wtorek przedstawi premier Beacie Szydło założenia reformy systemu ochrony zdrowia, przewidującej m.in. likwidację NFZ i docelowo objęcie wszystkich obywateli prawem do świadczeń.
NFZ przypomni SMS-em pacjentowi o wizycie u lekarza
W wiadomości znajdzie się m.in. numer telefonu przychodni, w której wizytę ma pacjent zaplanowaną. Jeśli z jakichkolwiek powodów nie będzie mógł się stawić u lekarza, zostanie poproszony o jej odwołanie.
Sejmowa komisja pozytywnie o projekcie planu finansowego NFZ na 2017 r.
Sejmowa komisja zdrowia pozytywnie zaopiniowała w wtorek projekt planu finansowego NFZ na 2017 r. Na świadczenia opieki zdrowotnej przewidziano na przyszły rok ponad 73 mld zł, czyli 3,8 mld więcej niż na bieżący.
Jeszcze dziś prezes Narodowego Funduszu Zdrowia ma wydać zarządzenie w sprawie programów lekowych i chemioterapii. Nieoficjalnie dowiedziała się o tym Informacyjna Agencja Radiowa.
Zarządzenie prezesa będzie podstawą do całego procesu kontraktowania leczenia szpitalnego w ramach programów lekowych i chemioterapii. Nowe programy mają wejść w życie 1 lipca i eksperci alarmują, że pozostało już niewiele czasu.
Prezes NFZ czekał z wydaniem zarządzenia na obwieszczenie ministra zdrowia, które zawiera wykaz leków refundowanych w ramach programów i chemioterapii. Minister twierdził, że prezes nie musi czekać na obwieszczenie, ale - według prawników - prezes postąpił zgodnie z prawem.


IAR
IAR