Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Nowe przejścia graniczne między Polską a Ukrainą
Do 2012 na granicy Ukrainy z Polską powstanie 6 nowych przejść granicznych. Taką obietnicę złożył ukraiński minister spraw zagranicznych Arsenij Jaceniuk.
Czytaj więcej w Money.pl
Kryzys na Ukrainie. Atak na przejście graniczne
Napastnicy okrążyli placówkę, domagając się od jej personelu, by się poddał. Zagrozili, że w przeciwnym razie w ciągu 30 sekund otworzą ogień.
Stosunki Polska - Białoruś. Przejścia graniczne przeszkadzają we współpracy
O współpracy dwustronnej mówi polski ambasador na Białorusi.
Odprawa graniczna może był łatwiejsza
Warunkiem skorzystania z systemu awizacji jest dokonanie zgłoszenia przyjazdu autokaru na co najmniej 48 godzin przed planowanym przekroczeniem granicy.
Minister zwrócił uwagę, że liczba przejść granicznych między Polską a Ukrainą jest taka sama, jak w czasach, gdy istniała żelazna kurtyna. Zdaniem Arsenija Jaceniuka, obecnie przejścia są przeciążone i trzeba budować nowe. Zatwierdzono już odpowiedni program rządowy. Zgodnie z nim, do 2012 roku na granicy ma pojawić się 6 dodatkowych punktów. Należy także zbudować odpowiednie drogi. Ich obecny stan minister ocenił dość krytycznie. "Te drogi, które zobaczyłem trudno nazwać drogami [â?|] Wydaje mi się, że po II wojnie światowej łatwiej było dostać się do granicy" - mówił Arsenij Jaceniuk.
Obecnie liczącą 489 kilometrów granicę Polski z Niemcami można przekroczyć w 30 miejscowościach, dłuższą o 46 kilometrów granicę polsko-ukraińską jedynie w 9.
Polska, program, drogi, przejście graniczne, nowe
IAR