Na skróty
Money.plArchiwumWiadomości agencyjneIARNowe przejścia graniczne między Polską a Ukrainą
2007-08-26 17:00

Nowe przejścia graniczne między Polską a Ukrainą


Giełda na żywo

Giełda w górę, złoty bez zmian

Czwartek na rynkach finansowych według analityka Admiral Markets.

Do 2012 na granicy Ukrainy z Polską powstanie 6 nowych przejść granicznych. Taką obietnicę złożył ukraiński minister spraw zagranicznych Arsenij Jaceniuk.
Czytaj więcej w Money.pl
Przejście graniczne między Polską a Ukrainą przyjaźniejsze dla turystów
Czas przekroczenia granicy przez turystów podróżujących autokarami nie powinien być dłuższy niż 30 minut.
Przejścia graniczne oblężone. Gdzie najbardziej?
Żeby dostać się do Polski z Białorusi, ostatniej nocy kierowcy ciężarówek musieli czekać nawet całą dobę.
Powstaną dwa nowe przejścia między Ukrainą a Polską
Premier Mykoła Azarow pochwalił się, że jedno z nich, Budomierz-Gruszew będzie najnowocześniejszym przejściem na całej wschodniej granicy Polski.
Minister zwrócił uwagę, że liczba przejść granicznych między Polską a Ukrainą jest taka sama, jak w czasach, gdy istniała żelazna kurtyna. Zdaniem Arsenija Jaceniuka, obecnie przejścia są przeciążone i trzeba budować nowe. Zatwierdzono już odpowiedni program rządowy. Zgodnie z nim, do 2012 roku na granicy ma pojawić się 6 dodatkowych punktów. Należy także zbudować odpowiednie drogi. Ich obecny stan minister ocenił dość krytycznie. "Te drogi, które zobaczyłem trudno nazwać drogami [â?|] Wydaje mi się, że po II wojnie światowej łatwiej było dostać się do granicy" - mówił Arsenij Jaceniuk.
Obecnie liczącą 489 kilometrów granicę Polski z Niemcami można przekroczyć w 30 miejscowościach, dłuższą o 46 kilometrów granicę polsko-ukraińską jedynie w 9.
(IAR)


Poprzednie wiadomości agencyjne IAR
Łyżwiński za kratkami
Łódzki sąd aresztował na trzy miesiące posła Stanisława Łyżwińskiego. W związku z tzw. seksaferą prokuratura oskarża go m.in. o gwałt.
Stargard Szczeciński - poszukiwania 15-letniego chłopca
W Stargardzie Szczecińskim trwa akcja poszukiwawcza 15-letniego chłopca. Ostatnio widziano go w rzece Inie. Policja została powiadomiona o tragedii wczoraj po południu.
Mazury - ofiary
Kolejne dwa ciała wyłowili nurkowie penetrujący Mazurskie Jeziora. Jedno z nich leżało na dnie koło jachtu na jeziorze Mikołajskim, drugie znaleziono na jeziorze Łabap. Jak mówi rzecznik straży pożanej, jeszcze nie ma pewności czy są to ofiary wtorkowej nawałnicy, bo nie zostały na razie zidentyfikowane.
Pochwal się na swojej stronie,
że czytasz Money.pl
Przejdź do kalulatorów Money.pl.
Drukuj ten artykuł.
Czytam Money.pl
Najpopularniejsze
  • (link spons.)