Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Papież o zakupach i Bożym Narodzeniu
Watykan-Franciszek-zakupy

Czytaj więcej w Money.pl
Boże Narodzenie w Watykanie. Dwie osoby w areszcie za...
Rzecznik Watykanu ksiądz Federico Lombardi zapowiedział surowe postępowanie służb porządkowych w obliczu takiego zachowania.
Święta Bożego Narodzenia. W Wigilię możesz mieć problem z zakupami
W Wigilię większość sieci handlowych ma zamknąć swoje sklepy już o godz. 14 - poinformowali w czwartek przedstawiciele NSZZ "Solidarność". Jak podkreślili, to efekt apeli jakie już od wielu lat kierują do branży handlowej.
Ochrzczony Mieszko być może świętował Boże Narodzenie, ale nie wiemy jak
Na Boże Narodzenie trzeba wybrać: czekamy na Jezusa, czy wystarczą nam wrzawa i świąteczne zakupy. O tym mówił papież Franciszek podczas porannej mszy w swej rezydencji w Domu św. Marty w Watykanie.
Papież przypomniał, że Jezus przychodzi na świat dwa razy: w momencie swoich narodzin i kiedy nastąpi koniec historii. Ale też, jak twierdził św. Bernard, trzeci raz, czyli każdego dnia. Jak mówił Franciszek, szczególnie w czasie Adwentu, nie mogą się go doczekać dusze wierzących Czy jednak na pewno wszyscy jesteśmy w stanie wyczekiwania, czy też jesteśmy zamknięci, pytał Franciszek: Czy jest w nas miejsce dla Pana, czy tez miejsce na świętowania, na zakupy, na wrzawę. Czy nasza dusza jest otwarta, czy też jest zamknięta i powiesiliśmy na niej karteczkę, która mówi: uprasza się nie przeszkadzać? Na zakończenie papież podkreślił, że świat nie kończy się wraz z nami i nie my jesteśmy na nim najważniejsi.

IAR

IAR