Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Pierwsze w Licheniu Misterium Męki Pańskiej
Ponad 30 mieszkańców Lichenia wystawi Misterium Męki Pańskiej. Spektakl rozpocznie się po wieczornej mszy odprawionej w kościele św. Doroty. Sceny przypominające wydarzenia z ostatniej wieczerzy, Ogrójca, skazania Chrystusa na śmierć - zagrane będą przy ołtarzu polowym. Cała Droga Krzyżowa odbędzie się na Placu Koronacyjnym. Będzie to pierwsze plenerowe misterium w Sanktuarium Maryjnym w Licheniu.
Czytaj więcej w Money.pl
Pierwsze oznaki ożywienia w Europie?
Zasadnicze pytanie brzmi czy wzrost cen jest trwały i możliwy do utrzymania w kolejnych okresach.
#dziejesienazywo: Rodzina 500+. Kiedy pierwsze wypłaty?
Wnioski o wypłatę świadczeń z programu Rodzina 500+ będzie można składać już od najbliższego piątku. Czy wszystko jest gotowe do startu? Kiedy rodziny dostaną pieniądze? Skąd rząd weźmie środki na wypłaty w przyszłym roku? O to w #dziejesienazywo Agata Kołodziej pyta Bartosza Marczuka, wiceministra rodziny, pracy i polityki społecznej.
Niemiecki land zaprasza polskich inwestorów. W Warszawie otwiera pierwsze w Unii Europejskiej biuro
Niemiecki samorząd zaprasza polskie firmy do siebie. NRW.INVEST, spółka w całości należąca do kraju związkowego Nadrenia Północna Westfalia, otworzyła właśnie pierwsze w Unii Europejskiej przedstawicielstwo. Największy pod względem liczby mieszkańców niemiecki land kusi polski biznes darmowym doradztwem i pomocą przy prowadzeniu biznesu. W tym niemieckim landzie oddziały ma już 300 polskich firm, w tym tacy giganci jak Inglot, Oknoplast czy Amica.
Przygotowania do spektaklu rozpoczęły się ponad dwa tygodnie temu. Scenariusz opracował ksiądz Adam Stankiewicz, a rodzice występujących w misterium młodych ludzi przygotowali scenografię i kostiumy.
Misterium Męki Pańskiej ma wprowadzić mieszkańców licheńskiej parafii w nastrój najważniejszych dla chrześcijan świąt.
wydarzenia, kościół, nastroje, święta, śmierć, rodzice, pierwsze, droga
IAR