wp.pl
wp.pl
Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Pierwsze w Licheniu Misterium Męki Pańskiej
Ponad 30 mieszkańców Lichenia wystawi Misterium Męki Pańskiej. Spektakl rozpocznie się po wieczornej mszy odprawionej w kościele św. Doroty. Sceny przypominające wydarzenia z ostatniej wieczerzy, Ogrójca, skazania Chrystusa na śmierć - zagrane będą przy ołtarzu polowym. Cała Droga Krzyżowa odbędzie się na Placu Koronacyjnym. Będzie to pierwsze plenerowe misterium w Sanktuarium Maryjnym w Licheniu.
Czytaj więcej w Money.pl
Metro z Chorzowa do Rijadu. Pierwsze wagoniki już w drodze do Arabii Saudyjskiej
Pierwsze wyprodukowane w Polsce wagoniki metra wyruszyły już do Arabii Saudyjskiej. Teraz producent chce, by jego produkt był nową "Luxtorpedą". To też marzenie wicepremiera Mateusza Morawieckiego.
Zarządzanie wierzytelnościami – wkrótce pierwsze targi poświęcone procesom zapobiegania powstawaniu przeterminowanych należności i ich odzyskiwaniu
Jednym z najistotniejszych czynników wpływających na kondycję przedsiębiorstw jest zachowanie płynności finansowej, która zależy w ogromnej części od regulowania w terminie zobowiązań przez kontrahentów. Duża część faktur w Polsce jest regulowana z opóźnieniem (wg różnych źródeł jest to nawet powyżej 10% faktur). Eksperci zauważają też, że zadłużenie Polaków stale rośnie.
Luka w systemie 500+. Przedsiębiorcy biorą świadczenie już na pierwsze dziecko, resort rodziny bezradny
Urzędnicy nie mogą liczyć na to, że pomoże im fiskus. Przedstawiciele izb skarbowych podkreślają, że w przypadku wyboru podatku zryczałtowanego, przedsiębiorca musi zadeklarować swój pełny przychód, ale ich koszty nie są już sprawdzane.
Przygotowania do spektaklu rozpoczęły się ponad dwa tygodnie temu. Scenariusz opracował ksiądz Adam Stankiewicz, a rodzice występujących w misterium młodych ludzi przygotowali scenografię i kostiumy.
Misterium Męki Pańskiej ma wprowadzić mieszkańców licheńskiej parafii w nastrój najważniejszych dla chrześcijan świąt.
wydarzenia, kościół, nastroje, święta, śmierć, rodzice, pierwsze, droga
IAR