Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Pierwsze w Licheniu Misterium Męki Pańskiej
Ponad 30 mieszkańców Lichenia wystawi Misterium Męki Pańskiej. Spektakl rozpocznie się po wieczornej mszy odprawionej w kościele św. Doroty. Sceny przypominające wydarzenia z ostatniej wieczerzy, Ogrójca, skazania Chrystusa na śmierć - zagrane będą przy ołtarzu polowym. Cała Droga Krzyżowa odbędzie się na Placu Koronacyjnym. Będzie to pierwsze plenerowe misterium w Sanktuarium Maryjnym w Licheniu.
Czytaj więcej w Money.pl
Rząd podsumuje pierwsze półrocze swojej działalności
Na wtorkowym posiedzeniu Rady Ministrów zostanie przedstawione sprawozdanie z półrocza działalności rządu. Ministrowie mają omówić też projekt ws. umów koncesji na roboty budowlane i propozycję zmian w ustawie o KSAP. Zajmą się także programem pomocy dla producentów mleka.
Budowa rurociągu z Płocka pod Warszawę. Oto pierwsze ustalenia
List intencyjny w tej sprawie podpisał PKN Orlen i spółka PERN.
Widać pierwsze symptomy suszy, może być gorsza niż rok temu
W rolnictwie notuje się już pierwsze symptomy suszy i jeśli sytuacja się nie zmieni, jej skutki mogą być gorsze niż rok temu - podał w poniedziałek prezes Krajowej Rady Izb Rolniczych Wiktor Szmulewicz.
Przygotowania do spektaklu rozpoczęły się ponad dwa tygodnie temu. Scenariusz opracował ksiądz Adam Stankiewicz, a rodzice występujących w misterium młodych ludzi przygotowali scenografię i kostiumy.
Misterium Męki Pańskiej ma wprowadzić mieszkańców licheńskiej parafii w nastrój najważniejszych dla chrześcijan świąt.
wydarzenia, kościół, nastroje, święta, śmierć, rodzice, pierwsze, droga
IAR