wp.pl
wp.pl
Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Pierwsze w Licheniu Misterium Męki Pańskiej
Ponad 30 mieszkańców Lichenia wystawi Misterium Męki Pańskiej. Spektakl rozpocznie się po wieczornej mszy odprawionej w kościele św. Doroty. Sceny przypominające wydarzenia z ostatniej wieczerzy, Ogrójca, skazania Chrystusa na śmierć - zagrane będą przy ołtarzu polowym. Cała Droga Krzyżowa odbędzie się na Placu Koronacyjnym. Będzie to pierwsze plenerowe misterium w Sanktuarium Maryjnym w Licheniu.
Czytaj więcej w Money.pl
Jednolity podatek. Są już pierwsze opóźnienia
Szczegóły jednolitego podatku poznamy dopiero 30 listopada. Wcześniej rząd zapowiadał, że przedstawi założenia jednej daniny w połowie listopada. Po koniec listopada PiS planuje pokazać również zmiany w CIT.
Kolejne zmiany w spółkach Skarbu Państwa? Już widać pierwsze ruchy kadrowe
Ostatecznych ustaleń jeszcze nie ma, ale na rynku nie cichną spekulacje o tym, kto wskoczy na stołek, a kto z niego spadnie po tym, jak Ministerstwo Rozwoju przejmie nadzór nad częścią spółek Skarbu Państwa. Ostateczne ustalenia mają dokonać się na przełomie roku, ale jak pisze „Rzeczpospolita”, już widać pierwsze ruchy personalne, m.in. w Grupie Azoty czy na GPW. . Tym razem powodem zmian ma być umacnianie się pozycji wicepremiera Mateusza Morawieckiego.
Macierewicz dumny. Wojsko odebrało pierwsze Kraby
Macierewicz na konferencji prasowej powiedział, że z dumą patrzy na wyroby HSW, w tym na armatohaubicę Krab i samobieżny moździerz Rak. Dodał, że cieszy się z możliwości eksportowych firmy.
Przygotowania do spektaklu rozpoczęły się ponad dwa tygodnie temu. Scenariusz opracował ksiądz Adam Stankiewicz, a rodzice występujących w misterium młodych ludzi przygotowali scenografię i kostiumy.
Misterium Męki Pańskiej ma wprowadzić mieszkańców licheńskiej parafii w nastrój najważniejszych dla chrześcijan świąt.
wydarzenia, kościół, nastroje, święta, śmierć, rodzice, pierwsze, droga
IAR