Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Pierwsze w Licheniu Misterium Męki Pańskiej
Ponad 30 mieszkańców Lichenia wystawi Misterium Męki Pańskiej. Spektakl rozpocznie się po wieczornej mszy odprawionej w kościele św. Doroty. Sceny przypominające wydarzenia z ostatniej wieczerzy, Ogrójca, skazania Chrystusa na śmierć - zagrane będą przy ołtarzu polowym. Cała Droga Krzyżowa odbędzie się na Placu Koronacyjnym. Będzie to pierwsze plenerowe misterium w Sanktuarium Maryjnym w Licheniu.
Czytaj więcej w Money.pl
Polskie wątki w aferze "Panama Papers" pod lupą prokuratorów. Pierwsze działania już we wrześniu
Prokuratura Krajowa od czterech miesięcy bada polskie wątki w aferze "Panama Papers". Zespół kilkunastu prokuratorów, agentów CBA i przedstawicieli fiskusa śledzi, które polskie firmy unikały podatków i może nawet prały w egzotycznych krajach pieniądze. Jak dowiedział się money.pl - prokuratura zebrała już w tej sprawie "obszerny materiał", a sprawa ruszy już niebawem. Pierwsze działania w postępowaniu będą podejmowane jeszcze we wrześniu.
Rada Mediów Narodowych ma szefa. Czabański zdradza pierwsze plany
Czabański został wybrany na pierwszym posiedzeniu Rady, zwołanym przez marszałka Sejmu. Za kandydaturą Czabańskiego zagłosowały cztery osoby; przeciw był Juliusz Braun.
Pierwsze jabłka do Chin zakontraktowane
Polscy przedsiębiorcy już korzystają z otwarcia Chin na polskie jabłka. Jedna z mazowieckich firm podpisała kontrakt z firmą z Szanghaju na dostawę 40 tysięcy ton owocu w ciągu roku. To pierwszy taki kontrakt zawarty po uzgodnieniach między Warszawą a Pekinem.
Przygotowania do spektaklu rozpoczęły się ponad dwa tygodnie temu. Scenariusz opracował ksiądz Adam Stankiewicz, a rodzice występujących w misterium młodych ludzi przygotowali scenografię i kostiumy.
Misterium Męki Pańskiej ma wprowadzić mieszkańców licheńskiej parafii w nastrój najważniejszych dla chrześcijan świąt.
wydarzenia, kościół, nastroje, święta, śmierć, rodzice, pierwsze, droga
IAR