Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Pierwsze w Licheniu Misterium Męki Pańskiej

Giełda na żywo

Ponad 30 mieszkańców Lichenia wystawi Misterium Męki Pańskiej. Spektakl rozpocznie się po wieczornej mszy odprawionej w kościele św. Doroty. Sceny przypominające wydarzenia z ostatniej wieczerzy, Ogrójca, skazania Chrystusa na śmierć - zagrane będą przy ołtarzu polowym. Cała Droga Krzyżowa odbędzie się na Placu Koronacyjnym. Będzie to pierwsze plenerowe misterium w Sanktuarium Maryjnym w Licheniu.
Czytaj więcej w Money.pl
Po pierwsze środowisko
"Po pierwsze środowisko" - pod tym hasłem rozpoczęła się w Lublinie 6. Międzynarodowa Konferencja z udziałem ministra środowiska Macieja Grabowskiego. Spotkaniu towarzyszyło podpisanie z miastem Lublin pierwszego porozumienia w ramach projektu Ministerstwa Środowiska pn. "Opracowanie planów adaptacji do zmian klimatu dla miast powyżej 100 tys. mieszkańców". Otwierając konferencję, minister Maciej Grabowski pogratulował Prezydentowi Miasta Lublin ...
Blade - pierwsze superauto z drukarki 3D
Już wcześniej widzieliśmy auta, które powstały z drukarek 3D. Ich projekty nie były jednak ani zachwycające dla oka, ani imponujące pod względem osiągów. Blate jest pierwszym samochodem w klasie aut sportowych, które z powodzeniem może stawać w szranki z Ferrari czy Porshe.
Poznaliśmy pierwsze indeksy PMI. Tak zareagowały rynki
Lepszy od oczekiwań był wynik japońskiego przemysłu.
Przygotowania do spektaklu rozpoczęły się ponad dwa tygodnie temu. Scenariusz opracował ksiądz Adam Stankiewicz, a rodzice występujących w misterium młodych ludzi przygotowali scenografię i kostiumy.
Misterium Męki Pańskiej ma wprowadzić mieszkańców licheńskiej parafii w nastrój najważniejszych dla chrześcijan świąt.
wydarzenia, kościół, nastroje, święta, śmierć, rodzice, pierwsze, droga
IAR