wp.pl
wp.pl
Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Pierwsze w Licheniu Misterium Męki Pańskiej
Ponad 30 mieszkańców Lichenia wystawi Misterium Męki Pańskiej. Spektakl rozpocznie się po wieczornej mszy odprawionej w kościele św. Doroty. Sceny przypominające wydarzenia z ostatniej wieczerzy, Ogrójca, skazania Chrystusa na śmierć - zagrane będą przy ołtarzu polowym. Cała Droga Krzyżowa odbędzie się na Placu Koronacyjnym. Będzie to pierwsze plenerowe misterium w Sanktuarium Maryjnym w Licheniu.
Czytaj więcej w Money.pl
Polska na szczycie G20. Dziś pierwsze spotkania Mateusza Morawieckiego
Jednym z pierwszych punktów wizyty jest spotkanie z kanadyjskim ministrem finansów Billem Morneau. Po południu polski minister rozwoju i finansów spotka się z polskimi dziennikarzami.
Podwyżki dla nauczycieli. W kwietniu pierwsze szczegóły
- Obecna subwencja oświatowa nie przystaje do polityki oświatowej państwa, a przede wszystkim nie przystaje do rzeczywistości - przyznała minister edukacji Anna Zalewska, która w poniedziałek przebywa we Wrocławiu. Zapowiedziała, że w kwietniu zostanie przedstawiony projekt zmian w finansowaniu oświaty i informacje na temat podwyżek dla nauczycieli.
PZU będzie zwalniać pracowników. Pierwsze wypowiedzenia już w marcu
Największy polski ubezpieczyciel będzie zwalniać pracowników. PZU SA i PZU Życie SA zdecydowały o restrukturyzacji zatrudnienia, która może objąć nie więcej niż 956 osób - podał w komunikacie. Restrukturyzacja ma się rozpocząć 24 marca i zakończyć 17 grudnia 2017 r.
Przygotowania do spektaklu rozpoczęły się ponad dwa tygodnie temu. Scenariusz opracował ksiądz Adam Stankiewicz, a rodzice występujących w misterium młodych ludzi przygotowali scenografię i kostiumy.
Misterium Męki Pańskiej ma wprowadzić mieszkańców licheńskiej parafii w nastrój najważniejszych dla chrześcijan świąt.
wydarzenia, kościół, nastroje, święta, śmierć, rodzice, pierwsze, droga
IAR