Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Pierwsze w Licheniu Misterium Męki Pańskiej

Giełda na żywo

Ponad 30 mieszkańców Lichenia wystawi Misterium Męki Pańskiej. Spektakl rozpocznie się po wieczornej mszy odprawionej w kościele św. Doroty. Sceny przypominające wydarzenia z ostatniej wieczerzy, Ogrójca, skazania Chrystusa na śmierć - zagrane będą przy ołtarzu polowym. Cała Droga Krzyżowa odbędzie się na Placu Koronacyjnym. Będzie to pierwsze plenerowe misterium w Sanktuarium Maryjnym w Licheniu.
Czytaj więcej w Money.pl
W Estonii pierwsze przypadki ASF u świń
W Estonii wykryto pierwsze trzy ogniska afrykańskiego pomoru świń (ASF) u świń domowych. Wystąpiły one w gospodarstwach hodowlanych na południu kraju w prowincji Viljand. Chlewnie liczyły po kilkaset sztuk trzody chlewnej, całe stado zostanie zlikwidowane.
Po pierwsze środowisko
"Po pierwsze środowisko" - pod tym hasłem rozpoczęła się w Lublinie 6. Międzynarodowa Konferencja z udziałem ministra środowiska Macieja Grabowskiego. Spotkaniu towarzyszyło podpisanie z miastem Lublin pierwszego porozumienia w ramach projektu Ministerstwa Środowiska pn. "Opracowanie planów adaptacji do zmian klimatu dla miast powyżej 100 tys. mieszkańców". Otwierając konferencję, minister Maciej Grabowski pogratulował Prezydentowi Miasta Lublin ...
Pierwsze monitory z bezprzewodową opcją ładowania smartfonów
Monitor, który tylko wyświetla obraz? Nuda! Samsung zapowiedział właśnie dwa monitory, które jako pierwsze na świecie posiadają podstawkę umożliwiającą ładowanie smartfonów i urządzeń mobilnych metodą bezprzewodową.
Przygotowania do spektaklu rozpoczęły się ponad dwa tygodnie temu. Scenariusz opracował ksiądz Adam Stankiewicz, a rodzice występujących w misterium młodych ludzi przygotowali scenografię i kostiumy.
Misterium Męki Pańskiej ma wprowadzić mieszkańców licheńskiej parafii w nastrój najważniejszych dla chrześcijan świąt.
wydarzenia, kościół, nastroje, święta, śmierć, rodzice, pierwsze, droga
IAR