Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Pierwsze w Licheniu Misterium Męki Pańskiej
Ponad 30 mieszkańców Lichenia wystawi Misterium Męki Pańskiej. Spektakl rozpocznie się po wieczornej mszy odprawionej w kościele św. Doroty. Sceny przypominające wydarzenia z ostatniej wieczerzy, Ogrójca, skazania Chrystusa na śmierć - zagrane będą przy ołtarzu polowym. Cała Droga Krzyżowa odbędzie się na Placu Koronacyjnym. Będzie to pierwsze plenerowe misterium w Sanktuarium Maryjnym w Licheniu.
Czytaj więcej w Money.pl
Pierwsze jabłka do Chin zakontraktowane
Polscy przedsiębiorcy już korzystają z otwarcia Chin na polskie jabłka. Jedna z mazowieckich firm podpisała kontrakt z firmą z Szanghaju na dostawę 40 tysięcy ton owocu w ciągu roku. To pierwszy taki kontrakt zawarty po uzgodnieniach między Warszawą a Pekinem.
Budżet państwa. Widać pierwsze efekty uszczelniania systemu podatkowego
Za pierwsze półrocze wpływy do budżetu państwa z praktycznie każdego podatku są wyższe rok do roku o kilka procent - poinformowała wiceminister finansów Hanna Majszczyk w środę w Sejmie.
Pensja dla Agaty Dudy. Oto jak zarabiają pierwsze damy na świecie
Zerowe wynagrodzenie, brak opieki ZUS i do tego zakaz pracy w swoim zawodzie – tak do tej pory wyglądała sytuacja pierwszych dam w Polsce. Dzięki nowej ustawie PiS podarować Agacie Kornhauser-Dudzie comiesięczną pensję. Nowy projekt pojawił się w czwartek. Zobacz, ile może mogłaby zarabiać polska prezydentowa i jak sprawa wynagrodzeń dla pierwszych dam wygląda na świecie.
Przygotowania do spektaklu rozpoczęły się ponad dwa tygodnie temu. Scenariusz opracował ksiądz Adam Stankiewicz, a rodzice występujących w misterium młodych ludzi przygotowali scenografię i kostiumy.
Misterium Męki Pańskiej ma wprowadzić mieszkańców licheńskiej parafii w nastrój najważniejszych dla chrześcijan świąt.
wydarzenia, kościół, nastroje, święta, śmierć, rodzice, pierwsze, droga
IAR