wp.pl
wp.pl
Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Pływanie - Mistrzostwa świata - rekord świata na 1500 m dowolnym kobiet
pływanie - mistrzostwa świata - Barcelona - Katie Ledecky

Czytaj więcej w Money.pl
W małej wiosce w Etiopii stworzyła buty, które pokochał świat. Dziś jest jak Kate Middleton
Kobieta z ubogiej wsi z Etiopii produkuje buty z organicznej bawełny i zużytych opon. Na początku pomagał jej mąż i niepełnoletni brat, dziś stworzona przez nią marka soleRebels jest w ponad 55 krajach na świecie. A ona? Jest wśród najpotężniejszych kobiet świata obok Jennifer Lawrence i Kate Middleton.
Najbogatsze kobiety świata. Rządzą Chinki, Polki przy nich to ubogie krewne
Świat wielkich pieniędzy to wciąż męska domena. Jednak kobiety coraz śmielej sobie w nim poczynają. W tegorocznym zestawieniu Hurun Global Rich List w gronie najbogatszych ludzi świata pojawiło się najwięcej w historii kobiet, które samodzielnie i własnymi siłami doszły do swojej pozycji i majątku. Aż 88 biznesmenek, które nie odziedziczyły a wypracowały swoje miliardy, znalazło się w tym rankingu, o 12 więcej niż w ubiegłym roku. Najwięcej w tym zamożnym, żeńskim gronie jest przedstawicielek Chin. Polki? To tak naprawdę ubogie krewne tych najzamożniejszych. Zobaczcie, oto najbogatsze kobiety świata, które same wypracowały swoje miliardy.
Najbogatsze kobiety świata. Zobacz, na czym zarobiły miliardy
Wśród 100 najbogatszych ludzi na świecie jest jedynie osiem kobiet. Płeć piękna nadal więc stanowi tylko niewielki odsetek krezusów sklasyfikowanych na liście magazynu "Forbes". Co więcej wszystkie swój majątek odziedziczyły po rodzicach lub mężach. Zobacz osiem miliarderek, które dzięki posiadanym akcjom znalazły się w czołówce rankingu.
Amerykanka Katie Ledecky zdobyła złoty medal i pobiła rekord świata na dystansie 1500 m stylem dowolnym podczas mistrzostw świata w Barcelonie.
Wynik ustanowiony przez Ledecky to 15:36,53.


Naczelna Redakcja Sportowa PR / jg / bk

IAR