wp.pl
wp.pl
Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Prof. A. Zięba o "nowych" siedmiu cudach świata
Profesor Antoni Ziemba z Instytutu Historii Sztuki Uniwersytetu Warszawskiego ocenia, że wśród siedmiu cudów świata oprócz pomników architektury powinny się znaleźć najsłynniejsze dzieła malarstwa i rzeźby.
Czytaj więcej w Money.pl
Prof. Rudnicki: cuda w medycynie raczej świadczą o braku naszej wiedzy
Cuda w medycynie się zdarzają, jednak często są wynikiem braku naszej wiedzy, która się zmienia wraz z postępem medycyny - powiedział w czwartek w Warszawie prof. Marek Rudnicki z Uniwersytet w Illinois podczas ceremonii wręczenia nagród ,,Złoty OTIS 2015".
Prof. Kleiber: ludzie, którzy nie opanują nowych technologii, są jak bomba z tykającym zapłonem
- Jeśli ktoś nie czuje, że ze względów etycznych powinniśmy dbać o ludzi nie dających sobie rady we współczesnym świecie, to powinien pomyśleć choćby o własnym interesie. Jeśli nic się nie zmieni, czas, kiedy niezadowoleni przyjdą i poobcinają głowy bogatym może okazać się wcale nie tak bardzo odległy – mówi WP money prof. Michał Kleiber.
Prof. Krzysztof Rybiński ostrzega: "wycofujcie pieniądze z banków"
Ekonomista, były wiceprezes NBP i doradca PiS z końcem 2016 roku wyznał, że chce zostać data scientist. Prof. Krzysztof Rybiński na swoim blogu napisał, że właśnie uczestniczy w kursie e-learningowym. WP Money mówi jednak, że nie porzuca ekonomii, porzucił natomiast fundusz inwestycyjny Eurogeddon i to już rok temu.
W Lizbonie ogłoszono siedem "nowych" cudów świata. Tytuł taki przyznano: Wielkiemu Murowi Chińskiemu, statui Chrystusa Zbawiciela w Rio de Janeiro, starożytnemu miastu Petra w Jordanii, mauzoleum Tadż Mahal w Indiach, rzymskiemu Koloseum, ruinom inkaskiego miasta Machu Picchu oraz prekolumbijskiemu miastu Majów Chichen - Itza.
Profesor Ziemba uważa, że w wyborze "nowych" cudów zaważyło pojęcie starożytności, a w mniejszym stopniu próba racjonalnej oceny tego, co jest wartością historyczną, artystyczną czy społeczną.
Antoni Ziemba podkreślił przy tym, że każda z wybranych propozycji zasługuje na uznanie. Dodał, że jeżeli chce się ograniczyć "wielkie monumenty ludzkości" do siedmiu, to każdy z cudów będzie słusznym wyborem.
nowy, miasta, malarstwo, architektura, rzeźba, siedem cudów świata, zięba
IAR