Na skróty
  • WAŻNE:
Money.plArchiwumWiadomości agencyjneIARProkuratura wojskowa - Pasionek - sledztwo smolenskie
2011-06-14 14:42

Prokuratura wojskowa - Pasionek - sledztwo smolenskie


Prokuratura wojskowa - Pasionek - śledztwo smoleńskie

Czytaj więcej w Money.pl
Pasionek wraca do służby w prokuraturze
Rzecznik NPW płk Zbigniew Rzepa podkreślił, że decyzja ta nie oznacza umorzenia trwającego postępowania dyscyplinarnego wobec Pasionka.
Prokuratura zbada kontakty Pasionka
Wojskowa Prokuratura Okręgowa sprawdzi, czy są przesłanki by mogła prowadzić postępowanie w sprawie wycieku ze śledztwa smoleńskiego.
Pasionek oskarżany o ujawnienie informacji i "obrazę prawa"
Prokurator odsunięty od śledztwa w sprawie katastrofy smoleńskiej miał zwracać się Amerykanów o pomoc w uzyskaniu dowodów.
Naczelny prokurator wojskowy generał Krzysztof Parulski polecił sprawdzić, czy można wszcząć śledztwo w sprawie ujawnienia bez zezwolenia przez prokuratora Marka Pasionka informacji ze śledztwa smoleńskiego. Sprawę ma zbadać Wojskowa Prokuratura Okręgowa w Warszawie - powiedział IAR rzecznik Naczelnej Prokuratury Wojskowej, pułkownik Zbigniew Rzepa.
Rzecznik wytłumaczył, że wniosek do prokuratury okręgowej ma związek z poniedziałkowym artykułem w "Gazecie Wyborczej". Dziennik napisał między innymi, że na początku czerwca w warszawskiej kawiarni, Pasionek spotkał się z pracownikami CIA i FBI, którzy na stałe pracują w ambasadzie USA w Polsce. Obaj pracownicy zostali już przesłuchani i jak podała "Gazeta Wyborcza", jeden z nich zeznał, że spotkanie umówili były szef ABW Bogdan Święczkowski i były wiceszef tej instytucji Grzegorz Ocieczek - obaj rządzili ABW w czasach rządów PiS.
Według dziennika gdy agenci usłyszeli, że Pasionek nadzoruje śledztwo smoleńskie, zaprosili go do ambasady i tam w obecności Święczkowskiego i Ocieczki opowiadał o śledztwie i pytał, czy agencji mogą sprawdzić kilka koncepcji, jakie są rozważane w śledztwie.
Szef Wojskowej Prokuratury Okręgowej w Warszawie pułkownik Ireneusz Szeląg powiedział IAR, że pismo w sprawie ewentualnego ujawnienia informacji ze śledztwa przez prokuratora Pasionka już do niego wpłynęło. Szeląg przewiduje, że być może już w czwartek po południu poinformuje opinię publiczną, jaką podjął w tej sprawie decyzję. "Oczywiście o zajętym przez prokuraturę okręgową stanowisku pierwszy dowie się generał Parulski" - podkreślił pułkownik Szeląg w rozmowie z IAR.
Naczelny prokurator wojskowy wystąpił do podległej sobie prokuratury okręgowej z poleceniem rozważenia możliwosci zainicjowania postępowania karnego w sprawie rozpowszechniania publicznego - bez zezwolenia - wiadomości z postępowania przygotowawczego dotyczącego śledztwa w sprawie katastrofy samolotu Tu-154M pod Smoleńskiem.

Informacyjna Agencja Radiowa
(IAR)


Poprzednie wiadomości agencyjne IAR
Ziobro - Trybunał - Mirosław G.
Zbigniew Ziobro zapowiedział, ze ustosunkuje się do wyroku Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu w sprawie doktora Mirosława G., kiedy zapozna się z jego uzasadnieniem.
Trybunał Konstytucyjny - Administracja - Zwolnienia
Ustawa o racjonalizacji zatrudnienia w państwowych jednostkach budżetowych i niektórych innych jednostkach sektora finansów publicznych w latach 2011 - 2013 jest niezgodna z konstytucją i nie może wejść w życie - orzekł Trybunał Konstytucyjny.
UE - Obama - Autonomia Palestyńska
Unia Europejska naciska na Stany Zjednoczone, by wsparły plan pokojowy dla Bliskiego Wschodu w oparciu o granicę Izraela z 1967 roku - donosi dziennik Haaretz. Według gazety, szefowa unijnej dyplomacji Katherine Ashton wysłała do Waszyngtonu, Moskwy oraz ONZ list z wezwaniem do pilnego spotkania tzw. kwartetu bliskowschodniego, który miałby wesprzeć plan pokojowy skonstruowany w oparciu o główne tezy przemówienia Baracka Obamy sprzed miesiąca.
Pochwal się na swojej stronie,
że czytasz Money.pl
Przejdź do kalulatorów Money.pl.
Drukuj ten artykuł.
Czytam Money.pl
Najpopularniejsze
  • (link spons.)