Na skróty
Prokuratura wojskowa - Pasionek - sledztwo smolenskie
2011-06-14 14:42

Prokuratura wojskowa - Pasionek - sledztwo smolenskie


Prokuratura wojskowa - Pasionek - śledztwo smoleńskie

Czytaj więcej w Money.pl
Handel narkotykami. Prokuratura wojskowa: wnioski o areszt dla żołnierzy
40 osób zostało przesłuchanych w charakterze podejrzanych i postawiono im zarzuty popełnienia przestępstw. Następnie wobec dziesięciu zostało wydane dodatkowo postanowienie o przedstawieniu zarzutów.
Śledztwo smoleńskie przedłużone o pół roku
Pomimo przeprowadzenia w toku tego postępowania szeregu czynności procesowych, nie zdołano zakończyć śledztwa w uprzednio wyznaczonym terminie - oświadczył prokurator.
Śledztwo smoleńskie. Prokuratura wojskowa prosi o pomoc USA
Uzupełniający wniosek o pomoc prawną skierowany do władz USA zawiera postulat doręczenia do siedziby producenta urządzeń TAWS i FMS.
Naczelny prokurator wojskowy generał Krzysztof Parulski polecił sprawdzić, czy można wszcząć śledztwo w sprawie ujawnienia bez zezwolenia przez prokuratora Marka Pasionka informacji ze śledztwa smoleńskiego. Sprawę ma zbadać Wojskowa Prokuratura Okręgowa w Warszawie - powiedział IAR rzecznik Naczelnej Prokuratury Wojskowej, pułkownik Zbigniew Rzepa.
Rzecznik wytłumaczył, że wniosek do prokuratury okręgowej ma związek z poniedziałkowym artykułem w "Gazecie Wyborczej". Dziennik napisał między innymi, że na początku czerwca w warszawskiej kawiarni, Pasionek spotkał się z pracownikami CIA i FBI, którzy na stałe pracują w ambasadzie USA w Polsce. Obaj pracownicy zostali już przesłuchani i jak podała "Gazeta Wyborcza", jeden z nich zeznał, że spotkanie umówili były szef ABW Bogdan Święczkowski i były wiceszef tej instytucji Grzegorz Ocieczek - obaj rządzili ABW w czasach rządów PiS.
Według dziennika gdy agenci usłyszeli, że Pasionek nadzoruje śledztwo smoleńskie, zaprosili go do ambasady i tam w obecności Święczkowskiego i Ocieczki opowiadał o śledztwie i pytał, czy agencji mogą sprawdzić kilka koncepcji, jakie są rozważane w śledztwie.
Szef Wojskowej Prokuratury Okręgowej w Warszawie pułkownik Ireneusz Szeląg powiedział IAR, że pismo w sprawie ewentualnego ujawnienia informacji ze śledztwa przez prokuratora Pasionka już do niego wpłynęło. Szeląg przewiduje, że być może już w czwartek po południu poinformuje opinię publiczną, jaką podjął w tej sprawie decyzję. "Oczywiście o zajętym przez prokuraturę okręgową stanowisku pierwszy dowie się generał Parulski" - podkreślił pułkownik Szeląg w rozmowie z IAR.
Naczelny prokurator wojskowy wystąpił do podległej sobie prokuratury okręgowej z poleceniem rozważenia możliwosci zainicjowania postępowania karnego w sprawie rozpowszechniania publicznego - bez zezwolenia - wiadomości z postępowania przygotowawczego dotyczącego śledztwa w sprawie katastrofy samolotu Tu-154M pod Smoleńskiem.

Giełda na żywo

Nasdaq zapowiada wykorzystanie bitcoinowej technologii

Nowy system handlu akcjami powstanie na bazie rozwiązania, na który od 6 lat...

Informacyjna Agencja Radiowa
(IAR)


Poprzednie wiadomości agencyjne IAR
Ziobro - Trybunał - Mirosław G.
Zbigniew Ziobro zapowiedział, ze ustosunkuje się do wyroku Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu w sprawie doktora Mirosława G., kiedy zapozna się z jego uzasadnieniem.
Trybunał Konstytucyjny - Administracja - Zwolnienia
Ustawa o racjonalizacji zatrudnienia w państwowych jednostkach budżetowych i niektórych innych jednostkach sektora finansów publicznych w latach 2011 - 2013 jest niezgodna z konstytucją i nie może wejść w życie - orzekł Trybunał Konstytucyjny.
UE - Obama - Autonomia Palestyńska
Unia Europejska naciska na Stany Zjednoczone, by wsparły plan pokojowy dla Bliskiego Wschodu w oparciu o granicę Izraela z 1967 roku - donosi dziennik Haaretz. Według gazety, szefowa unijnej dyplomacji Katherine Ashton wysłała do Waszyngtonu, Moskwy oraz ONZ list z wezwaniem do pilnego spotkania tzw. kwartetu bliskowschodniego, który miałby wesprzeć plan pokojowy skonstruowany w oparciu o główne tezy przemówienia Baracka Obamy sprzed miesiąca.
Pochwal się na swojej stronie,
że czytasz Money.pl
Przejdź do kalulatorów Money.pl.
Drukuj ten artykuł.
Czytam Money.pl