wp.pl
wp.pl
Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
"Rzeczpospolita"- Karuzela kadrowa w GROM i żandarmerii
Minister obrony narodowej chce odwołać przywódcę jednostki specjalnej GROM i szefa Żandarmerii Wojskowej - dowiedziała się "Rzeczpospolita" .
Czytaj więcej w Money.pl
Resort finansów ma plan walki z karuzelami VAT
Wiceminister powiedział, że jeszcze w tym roku, resort zdecyduje się najprawdopodobniej na utworzenie specjalnej struktury w ministerstwie finansów dedykowanej analizie podatkowej.
Kolejne zmiany w spółkach Skarbu Państwa? Już widać pierwsze ruchy kadrowe
Ostatecznych ustaleń jeszcze nie ma, ale na rynku nie cichną spekulacje o tym, kto wskoczy na stołek, a kto z niego spadnie po tym, jak Ministerstwo Rozwoju przejmie nadzór nad częścią spółek Skarbu Państwa. Ostateczne ustalenia mają dokonać się na przełomie roku, ale jak pisze „Rzeczpospolita”, już widać pierwsze ruchy personalne, m.in. w Grupie Azoty czy na GPW. . Tym razem powodem zmian ma być umacnianie się pozycji wicepremiera Mateusza Morawieckiego.
Kadrowa zapaść u śledczych
W ciągu ostatnich pięciu lat z prokuratur odeszło ponad 700 prokuratorów. 400 nikt nie zastąpił - informuje "Rzeczpospolita".
Według informacji gazety, pułkownika Piotra Patalonga miałby zastąpić na stanowisku dowódcy GROM-u podpułkownik Karol Sójka. Do tej pory był on szefem szkolenia w specjednostce. Informator, na którego powołuje się "Rzeczpospolita", uważa, że Patalong po opuszczeniu GROM-u może zostać awansowany.
Na razie nie wiadomo jeszcze, kto byłby następcą szefa Żandarmerii Wojskowej generała Jana Żukowskiego - pisze gazeta. Z jej informacji wynika, że minister obrony Bogdan Klich jest niezadowolony z funkcjonowania Żandarmerii i uważa, że pod wodzą generała Żukowskiego wypełnia ona polecenia poprzedniej ekipy rządzącej. Pracownicy resortu bezpieczeństwa uważają, że zmiana na stanowisku to tylko kwestia czasu.
Więcej o roszadach w GROMie i w Żandarmerii Wojskowej w "Rzeczpospolitej".

"Rz"/adb/jędras
bezpieczeństwo, rzeczpospolita, grom, szef, bogdan klich, karuzela, kadrowe, żandarmeria
IAR