wp.pl
wp.pl
Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
"Rzeczpospolita"- Karuzela kadrowa w GROM i żandarmerii
Minister obrony narodowej chce odwołać przywódcę jednostki specjalnej GROM i szefa Żandarmerii Wojskowej - dowiedziała się "Rzeczpospolita" .
Czytaj więcej w Money.pl
Karuzela się kręci
Rynki finansowe wyczekują wystąpienia prezydenta Trumpa w Kongresie USA.
Poczta Polska konkurencją dla ochroniarzy? Szykuje się rewolucja
Poczta Polska nie będzie kojarzyć się już tylko z listami. Spółka chce być gigantem na rynku ochrony. Ma strzec lotnisk, instytucji publicznych i spółek Skarbu Państwa.
Zmiany kadrowe w Komisji Nadzoru Finansowego. Z nadzorem żegnają się niektórzy dyrektorzy
Zmiany w kierownictwie Komisji Nadzoru Finansowego. Premier Beata Szydło, przebywająca cały czas w szpitalu, odwołała dwóch zastępców szefa Komisji.
Według informacji gazety, pułkownika Piotra Patalonga miałby zastąpić na stanowisku dowódcy GROM-u podpułkownik Karol Sójka. Do tej pory był on szefem szkolenia w specjednostce. Informator, na którego powołuje się "Rzeczpospolita", uważa, że Patalong po opuszczeniu GROM-u może zostać awansowany.
Na razie nie wiadomo jeszcze, kto byłby następcą szefa Żandarmerii Wojskowej generała Jana Żukowskiego - pisze gazeta. Z jej informacji wynika, że minister obrony Bogdan Klich jest niezadowolony z funkcjonowania Żandarmerii i uważa, że pod wodzą generała Żukowskiego wypełnia ona polecenia poprzedniej ekipy rządzącej. Pracownicy resortu bezpieczeństwa uważają, że zmiana na stanowisku to tylko kwestia czasu.
Więcej o roszadach w GROMie i w Żandarmerii Wojskowej w "Rzeczpospolitej".

"Rz"/adb/jędras
bezpieczeństwo, rzeczpospolita, grom, szef, bogdan klich, karuzela, kadrowe, żandarmeria
IAR