Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
"Rzeczpospolita"- Karuzela kadrowa w GROM i żandarmerii
Minister obrony narodowej chce odwołać przywódcę jednostki specjalnej GROM i szefa Żandarmerii Wojskowej - dowiedziała się "Rzeczpospolita" .
Czytaj więcej w Money.pl
Grecka karuzela nadal się obraca
Urzędnik kierujący Eurogrupą twierdzi, że istnieje spora determinacja w kierunku osiągnięcia kompromisu.
Windows 10 pokazuje środkowy palec grom z zabezpieczeniami DRM
Redakcja PCGamesHardware.de odkryła, że Windows 10 nie jest w stanie odczytać płyt optycznych zabezpieczonych metodami SafeDisc czy Securom. Z systemu zniknęła też odpowiedzialna za ich odczyt biblioteka SECDRV.SYS.
Korupcja w wojsku. Żandarmeria Wojskowa zatrzymała 12 osób
W sprawie trwa śledztwo dotyczące korupcji.
Według informacji gazety, pułkownika Piotra Patalonga miałby zastąpić na stanowisku dowódcy GROM-u podpułkownik Karol Sójka. Do tej pory był on szefem szkolenia w specjednostce. Informator, na którego powołuje się "Rzeczpospolita", uważa, że Patalong po opuszczeniu GROM-u może zostać awansowany.
Na razie nie wiadomo jeszcze, kto byłby następcą szefa Żandarmerii Wojskowej generała Jana Żukowskiego - pisze gazeta. Z jej informacji wynika, że minister obrony Bogdan Klich jest niezadowolony z funkcjonowania Żandarmerii i uważa, że pod wodzą generała Żukowskiego wypełnia ona polecenia poprzedniej ekipy rządzącej. Pracownicy resortu bezpieczeństwa uważają, że zmiana na stanowisku to tylko kwestia czasu.
Więcej o roszadach w GROMie i w Żandarmerii Wojskowej w "Rzeczpospolitej".

Giełda na żywo

"Rz"/adb/jędras
bezpieczeństwo, rzeczpospolita, grom, szef, bogdan klich, karuzela, kadrowe, żandarmeria
IAR