wp.pl
wp.pl
Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
"Rzeczpospolita"- Karuzela kadrowa w GROM i żandarmerii
Minister obrony narodowej chce odwołać przywódcę jednostki specjalnej GROM i szefa Żandarmerii Wojskowej - dowiedziała się "Rzeczpospolita" .
Czytaj więcej w Money.pl
Karuzela się kręci
Rynki finansowe wyczekują wystąpienia prezydenta Trumpa w Kongresie USA.
Właściciel "Rzeczpospolitej" pozwany do sądu. Trójka akcjonariuszy się zbuntowała
Przejścia z rynku małych spółek NewConnect na główny rynek warszawskiej giełdy zdarzały się często, ale droga w drugą stronę dotąd nie była praktykowana. Nowe szlaki postanowił przetrzeć Grzegorz Hajdarowicz, główny akcjonariusz grupy KCI, która wydaje ,,Rzeczpospolitą" i ,,Parkiet". Troje mniejszych udziałowców zaprotestowało i złożyło pozew.
Najlepsze urzędy skarbowe w Polsce. Sprawy podatników załatwiają skutecznie, szybko i bezboleśnie
W ocenie ekspertów administracja podatkowa wciąż pracuje z nastawieniem na maksymalizację wpływów do budżetu, często ignorując prawa podatników.
Według informacji gazety, pułkownika Piotra Patalonga miałby zastąpić na stanowisku dowódcy GROM-u podpułkownik Karol Sójka. Do tej pory był on szefem szkolenia w specjednostce. Informator, na którego powołuje się "Rzeczpospolita", uważa, że Patalong po opuszczeniu GROM-u może zostać awansowany.
Na razie nie wiadomo jeszcze, kto byłby następcą szefa Żandarmerii Wojskowej generała Jana Żukowskiego - pisze gazeta. Z jej informacji wynika, że minister obrony Bogdan Klich jest niezadowolony z funkcjonowania Żandarmerii i uważa, że pod wodzą generała Żukowskiego wypełnia ona polecenia poprzedniej ekipy rządzącej. Pracownicy resortu bezpieczeństwa uważają, że zmiana na stanowisku to tylko kwestia czasu.
Więcej o roszadach w GROMie i w Żandarmerii Wojskowej w "Rzeczpospolitej".

"Rz"/adb/jędras
bezpieczeństwo, rzeczpospolita, grom, szef, bogdan klich, karuzela, kadrowe, żandarmeria
IAR