Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
SIlne tąpnięcie w Polkowicach
Silne tąpnięcie w Polkowicach na Dolnym Śląsku. Do wstrząsu doszło po południu. Straż pożarna otrzymała zgłoszenie o pękniętej ścianie budynku przy ul. Ratowników. Jest też zgłoszenie o prawdopodobnym rozszczelnieniu instalacji gazowej. W Polkowicach Dolnych w jednym z budynków niebezpiecznie przechylił się komin.
Czytaj więcej w Money.pl
Silne negatywne impulsy z zewnątrz
Ponownie w roli głównych ciężarów indeksu WIG20 wystąpiły spółki finansowe i energetyczne.
Nagłe tąpnięcie na akcjach Synthosu. Oto powód
Akcje spółki spadły w poniedziałek do poziomu 3,64 zł, a jeszcze przed południem trzeba było za nie zapłacić 4,13 zł.
Silny rynek reklamowy warunkiem silnych mediów w Polsce
Ogólnoświatowy rynek reklamowy, po znaczącym spadku jego wartości o 10% w kryzysowym 2009 roku, w ostatnich latach systematycznie rośnie w tempie 5-7% rocznie. Telewizja od wielu lat odgrywa główną rolę w budżetach reklamowych na całym świecie. Jednak w imponującym tempie (blisko 15% rocznie) wzrasta wartość rynku reklamy cyfrowej tzn. internetowej i mobilnej – prognozuje się, że w 2018 r. globalne wydatki na reklamę online i telewizyjną zrównają się.
Podziemny wstrząs odczuli tez mieszkańcy Lubina. W kilku mieszkaniach na najwyższych kondygnacjach poprzesuwały się meble.
Najprawdopodobniej przyczyną trzęsienia ziemi był niekontrolowany ruch górotworu w jednej z pobliskich kopalń należących do koncernu "KGHM Polska Miedź".
kghm, ruch, mieszkanie, kopalnia, trzęsienie ziemi, tąpnięcie, silny, ścian
IAR