wp.pl
wp.pl
Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Służba więzienna obchodzi dziś 90-lecie
Centralne uroczystości odbywają się na dziedzińcu wielkim Zamku Królewskiego w Warszawie. Obchody poprzedziła msza święta.
Czytaj więcej w Money.pl
Służba Więzienna przejdzie modernizację. Pierwszy raz od 27 lat
Zakup uzbrojenia i pojazdów; remonty więzień; modernizację systemów informatycznych i łączności oraz podwyżki dla funkcjonariuszy i pracowników - przewiduje projekt Programu modernizacji Służby Więziennej w latach 2017-20, który w czwartek przyjął rząd.
Podwyżki dla pracowników sądownictwa, kuratorów i Służby Więziennej
Resortowi sprawiedliwości udało się wygospodarować dodatkowe środki na podwyższenie wynagrodzeń. Płace asystentów sędziów, urzędników i innych pracowników sądów powszechnych wzrosną o 10,19 proc.
Dezubekizacja - ciąg dalszy. Niższe emerytury tylko dla wojskowych "wysługujących się" służbom PRL
Projekt w sprawie obniżenia emerytur i rent rodzinnych wojskowym, którzy służyli przed 1 września 1990 roku, dotyczy wyłącznie tych osób, które "wysługiwały się" komunistycznym wojskowym służbom specjalnym - podkreślił w czwartek rzecznik MON Bartłomiej Misiewicz.


Na dziedzińcu wielkim Zamku Królewskiego zgromadziło się kilkaset osób, wśród nich przedstawiciele Sejmu, prezydenta, oraz władze służby więziennej.


Generał Paweł Nasiłowski dyrektor generalny służby więziennej podkreślił, że funkcjonariusze są świadomi swojej 90-letniej historii i codzienną pracą starają się nawiązywać do najlepszych tradycji służby więziennej.

Generał Nasiłowski zaznaczył, że dziś w służbie więziennej pracuje 28 tysięcy osób - prawie 40 procent z nich to osoby z wyższym wykształceniem. Dodał, że aż 20 procent funkcjonariuszy to kobiety.

Szef służby więziennej przy okazji święta poprosił o rzetelną i sprawiedliwą ocenę działań wszystkich funkcjonariuszy. Podkreślił także, że służba więzienna jako jedna z pierwszych formacji zaczęła wprowadzać program dotowany przez Unię Europejską, który ma podwyższać standardy pracy funkcjonariuszy.

warszawa, prezydent, sejm, unia europejska, praca, program, służba więzienna, 70-lecie
IAR