Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Służba więzienna obchodzi dziś 90-lecie
Centralne uroczystości odbywają się na dziedzińcu wielkim Zamku Królewskiego w Warszawie. Obchody poprzedziła msza święta.
Czytaj więcej w Money.pl
Politechnika Krakowska obchodzi 70-lecie istnienia
Środowisko akademickie z politechnikami na czele jest szczególnym partnerem dla gospodarki i przedsiębiorczości - mówił wicepremier i minister gospodarki Janusz Piechociński podczas czwartkowej gali jubileuszowej 70-lecia Politechniki Krakowskiej.
Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie kończy 90 lat
Uniwersytet Ekonomiczny (UEK) w Krakowie kończy w tym roku 90 lat. Z tej okazji uczelnia od kilku dni świętuje, a główne uroczystości odbyły się w czwartek w Teatrze im. Juliusza Słowackiego.
Szef Służby Więziennej złożył rezygnację. Resort nie komentuje
Ministerstwo nie chce ujawniać szczegółów rezygnacji. Z nieoficjalnych informacji wynika, że dymisja ma związek ze sprawą zatrudniania więźniów do pracy przy budowie autostrady A2.


Na dziedzińcu wielkim Zamku Królewskiego zgromadziło się kilkaset osób, wśród nich przedstawiciele Sejmu, prezydenta, oraz władze służby więziennej.

Generał Paweł Nasiłowski dyrektor generalny służby więziennej podkreślił, że funkcjonariusze są świadomi swojej 90-letniej historii i codzienną pracą starają się nawiązywać do najlepszych tradycji służby więziennej.


Generał Nasiłowski zaznaczył, że dziś w służbie więziennej pracuje 28 tysięcy osób - prawie 40 procent z nich to osoby z wyższym wykształceniem. Dodał, że aż 20 procent funkcjonariuszy to kobiety.

Szef służby więziennej przy okazji święta poprosił o rzetelną i sprawiedliwą ocenę działań wszystkich funkcjonariuszy. Podkreślił także, że służba więzienna jako jedna z pierwszych formacji zaczęła wprowadzać program dotowany przez Unię Europejską, który ma podwyższać standardy pracy funkcjonariuszy.

Giełda na żywowarszawa, prezydent, sejm, unia europejska, praca, program, służba więzienna, 70-lecie
IAR