Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Służba więzienna obchodzi dziś 90-lecie
Centralne uroczystości odbywają się na dziedzińcu wielkim Zamku Królewskiego w Warszawie. Obchody poprzedziła msza święta.
Czytaj więcej w Money.pl
Podwyżki dla pracowników sądownictwa, kuratorów i Służby Więziennej
Resortowi sprawiedliwości udało się wygospodarować dodatkowe środki na podwyższenie wynagrodzeń. Płace asystentów sędziów, urzędników i innych pracowników sądów powszechnych wzrosną o 10,19 proc.
Program pracy więźniów - rząd przyjął projekt ustawy
Więźniowie będą mogli pracować nieodpłatnie w wymiarze większym niż 90 godzin na miesiąc, jeśli sami będą tego chcieli i wyrażą na to pisemną zgodę.
Politechnika Krakowska obchodzi 70-lecie istnienia
Środowisko akademickie z politechnikami na czele jest szczególnym partnerem dla gospodarki i przedsiębiorczości - mówił wicepremier i minister gospodarki Janusz Piechociński podczas czwartkowej gali jubileuszowej 70-lecia Politechniki Krakowskiej.


Na dziedzińcu wielkim Zamku Królewskiego zgromadziło się kilkaset osób, wśród nich przedstawiciele Sejmu, prezydenta, oraz władze służby więziennej.


Generał Paweł Nasiłowski dyrektor generalny służby więziennej podkreślił, że funkcjonariusze są świadomi swojej 90-letniej historii i codzienną pracą starają się nawiązywać do najlepszych tradycji służby więziennej.

Generał Nasiłowski zaznaczył, że dziś w służbie więziennej pracuje 28 tysięcy osób - prawie 40 procent z nich to osoby z wyższym wykształceniem. Dodał, że aż 20 procent funkcjonariuszy to kobiety.

Szef służby więziennej przy okazji święta poprosił o rzetelną i sprawiedliwą ocenę działań wszystkich funkcjonariuszy. Podkreślił także, że służba więzienna jako jedna z pierwszych formacji zaczęła wprowadzać program dotowany przez Unię Europejską, który ma podwyższać standardy pracy funkcjonariuszy.

warszawa, prezydent, sejm, unia europejska, praca, program, służba więzienna, 70-lecie
IAR