Na skróty
Money.plArchiwumWiadomości agencyjneIARSłużba więzienna obchodzi dziś 90-lecie
2009-05-11 13:37

Służba więzienna obchodzi dziś 90-lecie


Centralne uroczystości odbywają się na dziedzińcu wielkim Zamku Królewskiego w Warszawie. Obchody poprzedziła msza święta.
Czytaj więcej w Money.pl
Norwegia wynajmie w Holandii cele więzienne
Na odbycie kary czeka około 1 300 Norwegów. Udostępnienie kilkuset miejsc więziennych przez Holandię pozwoli Norwegii skrócić tę kolejkę i przeprowadzić konieczne remonty.
Lotnisko Chopina obchodzi 80 urodziny
Jest to największe lotnisko w Polsce, ma własną straż pożarną, służbę ochrony oraz 10 sokołów. W 2013 roku port obsłużył rekordową liczbę ponad 10 milionów pasażerów.
Dyson obchodzi 21-lecie. Trzy wynalazki, które nigdy nie ujrzały światła dziennego
21 lat temu, po wyprodukowaniu 5,127 prototypów James Dyson wprowadza na rynek pierwszy na świecie cyklonowy odkurzacz. W 18 miesięcy staje się on najlepiej sprzedającym się odkurzaczem w Wielkiej Brytanii. 21 lat później, Dyson ma ponad 4000 wniosków na przyznanie patentów dla ponad 500 wynalazków. W 2012 roku Dyson posiadał największą liczbę patentów w Wielkiej Brytanii - a na dzień dzisiejszy inżynierowie z Dysona współpracują z ponad dwudziestoma najbardziej prestiżowymi uczelniami brytyjskimi, opracowując kierunki technologii na 25 lat do przodu.


Na dziedzińcu wielkim Zamku Królewskiego zgromadziło się kilkaset osób, wśród nich przedstawiciele Sejmu, prezydenta, oraz władze służby więziennej.

Generał Paweł Nasiłowski dyrektor generalny służby więziennej podkreślił, że funkcjonariusze są świadomi swojej 90-letniej historii i codzienną pracą starają się nawiązywać do najlepszych tradycji służby więziennej.


Generał Nasiłowski zaznaczył, że dziś w służbie więziennej pracuje 28 tysięcy osób - prawie 40 procent z nich to osoby z wyższym wykształceniem. Dodał, że aż 20 procent funkcjonariuszy to kobiety.

Szef służby więziennej przy okazji święta poprosił o rzetelną i sprawiedliwą ocenę działań wszystkich funkcjonariuszy. Podkreślił także, że służba więzienna jako jedna z pierwszych formacji zaczęła wprowadzać program dotowany przez Unię Europejską, który ma podwyższać standardy pracy funkcjonariuszy.
Giełda na żywo

Wall Street pod ogromnym wrażeniem debiutu Alibaby

To był szósty wzrostowy tydzień dla amerykańskich giełd.(IAR)
Tagi:warszawa, prezydent, sejm, unia europejska, praca, program, służba więzienna, 70-lecie


Poprzednie wiadomości agencyjne IAR
Związkowcy donoszą prokuraturze na policję
Chodzi o interwencję w czasie protestów 29 kwietnia.
Brown w tarapatach. Chodzi o makijaż
Czy na tym zdjęciu premier Brown użył wypełniacza zmarszczek?
Netanjahu w Egipcie rozmawia o Iranie
Premier Izraela niepokoi się nuklearnymi ambicjami Teheranu.
Pochwal się na swojej stronie,
że czytasz Money.pl
Przejdź do kalulatorów Money.pl.
Drukuj ten artykuł.
Czytam Money.pl